Pompy hamulcowe

4,5 z 36516 opinii
Samochód, jest urządzeniem, bez którego funkcjonowanie w dzisiejszym świecie byłoby niemożliwe. Daje większą wygodę, szybkość, oraz pozwala na pokonywanie dużych odległości. Pierwszym najważniejszym jego układem jest kierowanie. Następnym w kolejności, który obowiązkowo musi być całkowicie sprawny jest układ hamulcowy. To od niego zależy bezpieczeństwo zarówno samego kierowcy jak i innych uczestników ruchu.

Sprawny układ hamulcowy.

Na wszelki wypadek składa się z 2 obwodów. Dzięki takiemu rozwiązaniu uszkodzenie jednego, nie oznacza że samochód nie wyhamuje. Pierwszy obwód łączy lewe przednie koło z tylnym prawym, zaś drugi pozostałe. Oprócz tego należy wymienić pedał hamulca, pompę hamulcową, przewód ciśnieniowy stalowy, korektor siły hamowania, przewód elastyczny i zaciski oraz tarcze. Podstawowym elementem oraz jednym z ważniejszych jest pompa hamulcowa. To właśnie ona odpowiada za transport płynu do mechanizmu, oraz wytworzenie tarcia. Sprawne pompy hamulcowe tak podnoszą ciśnienie płynu, że klocki hamulcowe zostają dosłownie przyciśnięte do tarczy. Przy ich działaniu wykorzystuje się prawo Pascala. W tłumaczeniu potocznym chodzi o takie natężenie cieczy, aby siły działające na samochód z układu hamulcowego, działały w przeciwnym kierunku do kierunku jazdy.

Pompy hamulcowe

W samochodach najczęściej można znaleźć pompy tłokowe. Są one zaliczane do pomp wyporowych. Za zmienianie objętości cieczy w komorze odpowiada tłok, który porusza się ruchem posuwisto zwrotnym. Może ona przybierać formy jedno, lub dwustronnego działania. W tej drugiej odmianie tłok rozdziela komorę na dwie równe części. Ruch posuwisto zwrotny sprawia że ciśnienie w jednej części się zwiększa, przy jednoczesnym spadku w drugiej. Obecnie istnieją też pompy hamulcowe wirowe.

Najczęstsze usterki

Ten element układu hamulcowego stosunkowo rzadko się psuje. Zazwyczaj jest za to odpowiedzialna niepełna wiedza operatora, albo niedostosowanie się do zaleceń podanych przez producenta. Przykładowo wlanie złego płynu hamulcowego może skutkować spęcznieniem uszczelki tłoków w pompie hamulcowej. W konsekwencji występują trudności z wciśnięciem hamulca, po prostu nie da się tego zrobić. Przy innym uszkodzeniu uszczelki tłoków może się okazać że pedał hamulca nie stawia oporu i także nie da się go użyć. Warto patrzeć na poszczególne elementy pompy. Kiedy okładziny cierne ocierają się o tarcze, może to oznaczać, m.in. że pompy hamulcowe są uszkodzone. Do pozostałych usterek należy zaliczyć: brak szczelności pompy, zatarty tłok, uszkodzenie zaworów zwrotnych, zbiorniczków płynu, oraz uszczelniaczy przeciwpyłowych.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Marka

Model

Typ

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Ranking najlepszych haków i linek holowniczych Poprzednie Następne

Ranking najlepszych haków i linek holowniczych

Możliwość holowania bywa przydatna w różnych sytuacjach, od awarii po konieczność zwiększenia ładowności samochodu. Można do tego wykorzystywać różne modele aut, jednak bez odpowiedniego sprzętu niewiele zdziała się na drodze.

Top 10 najlepszych radioodtwarzaczy samochodowych Poprzednie Następne

Top 10 najlepszych radioodtwarzaczy samochodowych

Wielu kierowców uwielbia kiedy podczas jazdy towarzyszy im muzyka. W niniejszym poradniku przedstawiamy wam 10 najlepszych radioodtwarzaczy, które pomogą zapewnić niezwykłe doznania dźwiękowe każdemu prowadzącemu melomanowi.

Najlepsze opony zimowe - ranking top 10 Poprzednie Następne

Najlepsze opony zimowe - ranking top 10

Zima już nie bawem - nie pozwól byś dołączył do grupy zaskoczonych przez śnieg kierowców. Odwiedź ceneo.pl już teraz i zobacz ranking najlepszych i najpopularniejszych opon zimowych. Znajdź idealne opony dla swojego samochodu i bądź przygotowany w każdej chwili na atak zimy.

Pielęgnacja skórzanej tapicerki Poprzednie Następne

Pielęgnacja skórzanej tapicerki

Skórzana tapicerka w samochodzie była niegdyś synonimem luksusu. Obecnie jednak można ją znaleźć w wielu modelach aut i to niekoniecznie tych z najwyższej półki. Tapicerka ze skóry bardzo elegancko prezentuje się w każdym samochodzie.

5 najwygodniejszych samochodów terenowych Poprzednie Następne

5 najwygodniejszych samochodów terenowych

Miejskie samochody terenowe, czyli SUVy od kilku lat cieszą się coraz większą popularnością. Sprawdziliśmy, jakie są najlepsze i najwygodniejsze modele luksusowych "terenówek".

Jaki używany samochód warto kupić? Najlepsze auta osobowe Poprzednie Następne

Jaki używany samochód warto kupić? Najlepsze auta osobowe

Ceny samochodów są wysokie, dlatego wciąż wielu młodych ludzi, często obciążonych już kredytem na dom, nie może pozwolić sobie na zakup auta prosto z salonu. Jednak samochód niezbędny jest zarówno w życiu codziennym, jak i zawodowym. Jesteś w takiej sytuacji? Jest wyjście, możesz wybrać tańszą alternatywą i kupić używane auto.

z 199
Pompa hamulcowa METELLI 05-0280 Napisz opinię / Zadaj pytanie

Średnica [mm]: 23,81 Jednostka pakowania: Ilość w jednostce pakowania:

TRW Pompa hamulcowa PMK932 Napisz opinię / Zadaj pytanie

Pompa hamulcowa TRW w ofercie sklepu internetowego iParts.pl. Darmowa dostawa, profesjonalne doradztwo oraz gwarancja producenta.

Delphi Pompa Hamulcowa Lm70195 Napisz opinię / Zadaj pytanie

Pompa hamulcowa ma za zadanie wytworzyć właściwe ciśnienie, niezbędne do poruszenia tłoczków hamulcowych, a co za tym idzie umożliwić rozpoczęcie procesu hamowania. Sprawny element przy naciskaniu pedału hamulca stawia odpowiedni opór oraz umożliwia płynne hamowanie.Pompy hamulcowe ...

Pompa podcisnieniowa, układ hamulcowy PIERBURG 7.00437.02.0 4,0 / 5 Napisz opinię / Zadaj pytanie

Tryb pracy:mechaniczne; Kształt:ustawiony pod kątem; Typ pompy:pompa łopatkowa; artykuł uzupełniający / informacja uzupełniająca:z uszczelnieniem; Techniczny numer informacyjny:SI 0096; Techniczny numer informacyjny:SI 0101; Techniczny numer informacyjny:SI 0109;

PIERBURG Pompa vacum 7.21431.51.0 4,5 / 5 Napisz opinię / Zadaj pytanie

Tryb pracy: mechaniczneTyp pompy: pompa membranowaTechniczny numer informacyjny: SI 0056Techniczny numer informacyjny: SI 0096Techniczny numer informacyjny: SI 0109Jednostka pakowania: 1

Pompa hamulcowa TRW PMH610 Napisz opinię / Zadaj pytanie

Rozmiar gwintu 1: 2xM10x1 Ilosć połączeń: 2 Ograniczenia producenta: BENDIX żrednica 1 [mm]: 22,2 Jednostka pakowania: 1 Ilość w jednostce pakowania: 1

Pompa hamulcowa LPR 6771 Napisz opinię / Zadaj pytanie

Pompa hamulcowa do ALFA ROMEO 146 (930) 1.4 i.e. rocznik 1994-12-1996-12, moc silnika: 90 KM, 66kW. dla numeru artykułu: 6771 System hamulcowy: Bendix Wymiar gwintu: 10 x 1 (4) otwór o żr [mm]: 22,22 Materiał: Żeliwo Pojazd z kierownicą po lewej /prawej stronie: dla ...

A.B.S. Pompa hamulcowa 41040X Napisz opinię / Zadaj pytanie

Pompa hamulcowa A.B.S. w ofercie sklepu internetowego iParts.pl. Darmowa dostawa, profesjonalne doradztwo oraz gwarancja producenta.

MAPCO Pompa hamulcowa 1163 Napisz opinię / Zadaj pytanie

Pompa hamulcowa MAPCO w ofercie sklepu internetowego iParts.pl. Darmowa dostawa, profesjonalne doradztwo oraz gwarancja producenta.

JP GROUP Pompa hamulcowa 1161100900 Napisz opinię / Zadaj pytanie

Pompa hamulcowa JP GROUP w ofercie sklepu internetowego iParts.pl. Darmowa dostawa, profesjonalne doradztwo oraz gwarancja producenta.

A.B.S. Pompa hamulcowa 71113 Napisz opinię / Zadaj pytanie

Pompa hamulcowa A.B.S. w ofercie sklepu internetowego iParts.pl. Darmowa dostawa, profesjonalne doradztwo oraz gwarancja producenta.

Pompa podcisnieniowa, układ hamulcowy PIERBURG 7.02388.18.0 Napisz opinię / Zadaj pytanie

Tryb pracy: mechaniczne Kształt: prosty Typ pompy: pompa łopatkowa artykuł uzupełniający / informacja uzupełniająca: z uszczelnieniem Techniczny numer informacyjny: SI 0096 Techniczny numer informacyjny: SI 0101 Techniczny numer informacyjny: SI 0109 Jednostka pakowania: 1 ...

Pompa hamulcowa METELLI 05-0021 Napisz opinię / Zadaj pytanie

Średnica [mm]: 19,05 Rozstaw osi [mm]: 1,25 Jednostka pakowania: Ilość w jednostce pakowania:

A.B.S. Pompa hamulcowa 41350 Napisz opinię / Zadaj pytanie

Pompa hamulcowa A.B.S. w ofercie sklepu internetowego iParts.pl. Darmowa dostawa, profesjonalne doradztwo oraz gwarancja producenta.

BREMBO Pompa hamulcowa - M23038 Napisz opinię / Zadaj pytanie

Pompa hamulcowa BREMBO w ofercie sklepu internetowego iParts.pl. Darmowa dostawa, profesjonalne doradztwo oraz gwarancja producenta.

Pompa hamulcowa DELPHI LM70195 Napisz opinię / Zadaj pytanie

System hamulcowy: Bendix żrednica tłoka cylindra: 22,2 Jednostka pakowania: 1 Ilość w jednostce pakowania:

Lpr Pompa Hamulcowa 1941 Napisz opinię / Zadaj pytanie

Pompa hamulcowa ma za zadanie wytworzyć właściwe ciśnienie, niezbędne do poruszenia tłoczków hamulcowych, a co za tym idzie umożliwić rozpoczęcie procesu hamowania. Sprawny element przy naciskaniu pedału hamulca stawia odpowiedni opór oraz umożliwia płynne hamowanie.Pompy hamulcowe ...

Pompa hamulcowa TRW PML428 Napisz opinię / Zadaj pytanie

Srednica [mm]: 25,4 Ograniczenia producenta: TRW Pakningsenhed: 1 Cena dotyczy: 1

METELLI Pompa hamulcowa - 05-0507 Napisz opinię / Zadaj pytanie

METELLI, - 1165;LM62120;71204;202-507;05-0507;PMF518;PMF517;LM80265;71203

ASHIKA Pompa hamulcowa 68-08-821 Napisz opinię / Zadaj pytanie

Pompa hamulcowa ASHIKA w ofercie sklepu internetowego iParts.pl. Darmowa dostawa, profesjonalne doradztwo oraz gwarancja producenta.

Pompa vacum PIERBURG 7.24808.00.0 Napisz opinię / Zadaj pytanie

Tryb pracy: mechaniczne Techniczny numer informacyjny: SI 0096 Techniczny numer informacyjny: SI 0109 Jednostka pakowania: 1

Pompa vacum PIERBURG 7.22300.68.0 Napisz opinię / Zadaj pytanie

Tryb pracy: mechaniczne Ilość połączeń: 1 Kształt: prosty artykuł uzupełniający / informacja uzupełniająca: z uszczelnieniem Techniczny numer informacyjny: SI 0034 Techniczny numer informacyjny: SI 0096 Techniczny numer informacyjny: SI 0109 Jednostka pakowania: 1

Pompa vacum PIERBURG 7.20607.74.0 4,5 / 5 Napisz opinię / Zadaj pytanie

Číslo dílu: 7.20607.74.0Zjednodušené číslo dílu: 720607740OEM čísla (originální čísla automobilky):MERCEDES-BENZ A 000 230 17 65MERCEDES-BENZ A 000 230 19 65MERCEDES-BENZ A 000 230 28 65MERCEDES-BENZ A 000 230 29 65MERCEDES-BENZ A 000 230 30 65MERCEDES-BENZ A 000 230 31 65MERCEDES-BENZ ...

BREMBO POMPA HAMULCOWA VW POLO 01-09 (+ABS) M85038 Napisz opinię / Zadaj pytanie

Parametry:Materiał : ŻeliwoWymiar gwintu : 12x1 (2)dla numeru artykułu : M 85 038

Pompa podcisnieniowa, układ hamulcowy PIERBURG 7.22608.09.0 Napisz opinię / Zadaj pytanie

Tryb pracy:mechaniczne; Kształt:ustawiony pod kątem; Typ pompy:pompa łopatkowa; artykuł uzupełniający / informacja uzupełniająca:z uszczelnieniem; Techniczny numer informacyjny:SI 0096; Techniczny numer informacyjny:SI 0101; Techniczny numer informacyjny:SI 0109;

Pompa podcisnieniowa, układ hamulcowy PIERBURG 7.24807.08.0 Napisz opinię / Zadaj pytanie

Tryb pracy: mechaniczne Typ pompy: pompa łopatkowa Techniczny numer informacyjny: SI 0096 Techniczny numer informacyjny: SI 0101 Techniczny numer informacyjny: SI 0109 Pakningsenhed: 1

Pompa hamulcowa METELLI 05-0687 4,5 / 5 Napisz opinię / Zadaj pytanie

Średnica [mm]: 23,81 System hamulcowy: ATE Materiał: aluminium

Pompa podcisnieniowa, układ hamulcowy PIERBURG 7.01366.06.0 5,0 / 5 Napisz opinię / Zadaj pytanie

Tryb pracy: mechaniczne Kształt: prosty Typ pompy: pompa łopatkowa Techniczny numer informacyjny: SI 0096 Techniczny numer informacyjny: SI 0101 Techniczny numer informacyjny: SI 0109 Jednostka pakowania: 1 Ilość w jednostce pakowania:

JAPANPARTS Pompa hamulcowa PF-156 Napisz opinię / Zadaj pytanie

Pompa hamulcowa JAPANPARTS w ofercie sklepu internetowego iParts.pl. Darmowa dostawa, profesjonalne doradztwo oraz gwarancja producenta.