Pokarm dla papug

4,7 z 159356 opinii

Odpowiednio dobrany pokarm dla papug stanowi podstawę ich codziennej diety, pozwalając na długie życie w dobrej kondycji. Jakiekolwiek odstępstwa od właściwego rodzaju karmy dla papug mogą spowodować negatywne konsekwencje zdrowotne u tych delikatnych ptaków. W menu udomowionej papugi powinny znaleźć się między innymi nasiona, przysmaki i dodatki, dostosowane do potrzeb i wielkości hodowanych okazów.

Jak wybrać najlepszy pokarm dla papug?

Najczęściej spotykanym podziałem pokarmu dla papug jest klasyfikacja według ich rozmiaru. W sprzedaży dostępne są produkty dla papug małych (m.in. falistych), średnich (takich jak popularne nimfy), oraz dużych (kakadu i żako). Często oferowane pokarmy dla papug są także dostosowane do miejsca pochodzenia tych ptaków. Znajdziemy tutaj między innymi karmę dla okazów australijskich, afrykańskich, czy amerykańskich. Wysokiej jakości pokarm dla papug będzie zawierał takie składniki, jak różne rodzaje prosa, owies i kanar. Znajdziemy w nim także dodatki innych wyselekcjonowanych nasion, suszonych warzyw i owoców. Będzie on dobrze przyswajalny i atrakcyjny smakowo dla każdego rodzaju domowych papużek. Cena pokarmu dla papug w niewielkim, kilkusetgramowym opakowaniu, zaczyna się już od kilku złotych. Warto jednak wybrać większe, ekonomiczne worki, lub wiaderka. Są one dostępne w atrakcyjnej cenie, i wystarczą na dłuższy czas. Według opinii o pokarmie dla papug, w hodowli tych ptaków najlepiej sprawdzają się odpowiednio urozmaicone, pełnowartościowe mieszanki. Oferujące wiele różnorodnych i smacznych składników, doskonale spełnią wymagania nawet najbardziej wymagających papużek.

Ptaki
Wybrane filtry
Usuń wybrane filtry
Przeznaczenie:
Tylko oferty
Cena
Producent
Rodzaj
Przeznaczenie
Waga
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Papuga domowa: niezbędne akcesoria i karma dla papugi Poprzednie Następne
Jaka papuga do domu lub mieszkania sprawdzi się najlepiej? Zobacz, co jedzą, jak długo żyją i ile kosztują papugi.
Jak zrobić karmnik dla ptaków? Poprzednie Następne
Chcesz, by do twojego ogródka lub na balkon przylecieli skrzydlaci przyjaciele? Zaproś ich do samodzielnie wykonanego domku. W tym poradniku podpowiadamy, jak zrobić karmnik dla ptaków.