Pojazdy militarne

4,5 z 36516 opinii
Pojazdy militarne czyli mówiąc wprost pojazdy wojskowe stosowane powszechnie do działań militarnych lub pokojowych wyznaczonych przez wojsko. Możemy je podzielić na wiele kategorii, główne z nich to pojazdy poruszające się po lądzie. Każda ma swoją charakterystykę i jest duża częścią wojskowej infrastruktury danej armii.
POJAZDY MECHANICZNE
Pojazdy militarne stosowane na lądzie, głównie są to pojazdy samochodowe oraz wozy bojowe. Najbardziej popularne są pojazdy mechaniczne lub pociągi pancerne, które wspomagają wojsko w różne sposoby na przykład: logistycznie. Najpopularniejszymi pojazdami, które każdy kojarzy są czołgi, perełki militarne każdego wojska, są one istnymi "potworami" na polu walki,służą głównie do walki.
Kolejne pojazdy to różnego typu wyrzutnie rakiet lub działa, ich zadaniem jest zniszczenie obiektów z dalszej odległości. Mają bardzo dużą siłę rażenia, jednak ich głównym problemem jest długi okres przeładowywania. Następną zaletą tych pojazdów jest to, że nie są bardzo drogie w utrzymaniu i potrafią nawet radzić sobie z rożnego typu maszynami lotniczymi dla przykładu samolotami.
Pojazdy militarne to również część pojazdów piechoty, które służą do przemieszczania wojska lub do wzmocnienia uzbrojenia, dzięki wbudowanych w nich różnego typu dział bądź karabinów manualnych. Najpopularniejsze z nich to transportery do przewozu ludzi bądź sprzętu dla armii. Kolejne to wozy bojowe służące do walki zmechanizowanej, która pozwala na walkę na dłuższą odległość z wrogiem. Ich główną zaletą jest zwiększona ruchliwość po różnego typu nawierzchniach oraz duża odporność pancerna, co warto zaznaczyć, że niektóre z tych pojazdów potrafią również poruszać się po wodzie.
POCIĄGI
Pojazdy militarne, których głównym celem jest transport różnego typu rzeczy wojskowych bądź samych żołnierzy, lecz to nie oznacza, że nie służą do walki, wręcz przeciwnie służą ale głównie w postaci różnego rodzaju dział do walki z pojazdami zmechanizowanymi bądź wojskami lotniczymi. Ważną zaletą pociągów jest to, że są tanie w utrzymaniu, lecz w tych czasach już mniej wojsk korzysta z tego typu maszyn, ze względu na duży rozwój infrastruktury pojazdów.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Stan

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Ranking najlepszych haków i linek holowniczych Poprzednie Następne

Ranking najlepszych haków i linek holowniczych

Możliwość holowania bywa przydatna w różnych sytuacjach, od awarii po konieczność zwiększenia ładowności samochodu. Można do tego wykorzystywać różne modele aut, jednak bez odpowiedniego sprzętu niewiele zdziała się na drodze.

Top 10 najlepszych radioodtwarzaczy samochodowych Poprzednie Następne

Top 10 najlepszych radioodtwarzaczy samochodowych

Wielu kierowców uwielbia kiedy podczas jazdy towarzyszy im muzyka. W niniejszym poradniku przedstawiamy wam 10 najlepszych radioodtwarzaczy, które pomogą zapewnić niezwykłe doznania dźwiękowe każdemu prowadzącemu melomanowi.

Najlepsze opony zimowe - ranking top 10 Poprzednie Następne

Najlepsze opony zimowe - ranking top 10

Zima już nie bawem - nie pozwól byś dołączył do grupy zaskoczonych przez śnieg kierowców. Odwiedź ceneo.pl już teraz i zobacz ranking najlepszych i najpopularniejszych opon zimowych. Znajdź idealne opony dla swojego samochodu i bądź przygotowany w każdej chwili na atak zimy.

Pielęgnacja skórzanej tapicerki Poprzednie Następne

Pielęgnacja skórzanej tapicerki

Skórzana tapicerka w samochodzie była niegdyś synonimem luksusu. Obecnie jednak można ją znaleźć w wielu modelach aut i to niekoniecznie tych z najwyższej półki. Tapicerka ze skóry bardzo elegancko prezentuje się w każdym samochodzie.

5 najwygodniejszych samochodów terenowych Poprzednie Następne

5 najwygodniejszych samochodów terenowych

Miejskie samochody terenowe, czyli SUVy od kilku lat cieszą się coraz większą popularnością. Sprawdziliśmy, jakie są najlepsze i najwygodniejsze modele luksusowych "terenówek".

Jaki używany samochód warto kupić? Najlepsze auta osobowe Poprzednie Następne

Jaki używany samochód warto kupić? Najlepsze auta osobowe

Ceny samochodów są wysokie, dlatego wciąż wielu młodych ludzi, często obciążonych już kredytem na dom, nie może pozwolić sobie na zakup auta prosto z salonu. Jednak samochód niezbędny jest zarówno w życiu codziennym, jak i zawodowym. Jesteś w takiej sytuacji? Jest wyjście, możesz wybrać tańszą alternatywą i kupić używane auto.