Pojazdy elektryczne

4,5 z 36516 opinii
Pojazdy elektryczne są to tego typu pojazdy, w których silnik zasilany jest energią elektryczną. Ich ogromnym atutem jest to, że nie powodują zanieczyszczenia powietrza w przeciwieństwie do pojazdów na benzynę lub gaz. Ponadto charakteryzują się niskim poziomem hałasu.
Pojazdy elektryczne produkowane są także w wersji dla najmłodszych. W sklepach stacjonarnych i internetowych nie trudno znaleźć samochody osobowe i terenowe, skutery, traktory czy quady dla dzieci. Na pewno będą jednym z wyjątkowych i niezapomnianych prezentów, którymi możemy obdarować nasze małe pociechy.
Pojazdy elektryczne, które w Polsce nie cieszą się zbytnią popularnością to samochody elektryczne. Bardzo mało takich pojazdów możemy spotkać na polskich drogach. Warto sobie zadać pytanie dlaczego tak się dzieje, skoro auta te uznawane są za bardzo ekonomiczne i nie zanieczyszczają środowiska. Odpowiedź jest prosta i chodzi oczywiście o pieniądze. Ceny tych samochodów są o wiele większe niż tradycyjnych spalinowych i głównie to odstrasza potencjalnych klientów. Mimo, że cena takiego samochodu jest znacznie wyższa to koszty jego eksploatacji są zdecydowanie niższe. Silnik elektryczny ma mniej skomplikowaną budowę i mało elementów ruchomych dzięki czemu ryzyko awarii jest o wiele mniejsze. Dodatkowo taki silnik podczas hamowania zachowuje się jak prądnica i potrafi odzyskać prąd. Mimo tylu zalet wybór tego typu samochodów nie jest duży w porównaniu z dominującymi samochodami spalinowymi. Liderami na rynku w tej kategorii jedt Renault Zoe i Nissan Leaf.
Pojazdy elektryczne to nie tylko samochody. Innymi przykładami tego typu pojazdów są tramwaje i autobusy elektryczne, pociągi elektryczne czy trolejbusy. Nie możemy także zapomnieć o rowerach elektrycznych, których także jest zdecydowanie mniej na naszych ulicach niż tradycyjnych rowerów górskich czy miejskich. Za to dużą popularnością i coraz większą dostępnością cieszą się hulajnogi elektryczne oraz deskorolki elektryczne. Czołowi producenci stale wypuszczają na rynek nowe, ulepszone modele. Wybór tego typu pojazdów jest spory, jednakże znacznie częściej jest używany przez dzieci i młodzież. Znaczniej rzadziej spotkamy dorosłe osoby na tego typu pojazdach elektrycznych.
Przesuń do góry

Filtry

Tylko oferty

Cena

Stan

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Kable rozruchowe, prostownik samochodowy i odmrażacz do szyb Poprzednie Następne

Kable rozruchowe, prostownik samochodowy i odmrażacz do szyb

Ujemne temperatury i zimowy klimat dają się we znaki twojemu samochodowi. Zobacz skuteczne metody na mróz, które pozwolą Ci szybko i sprawnie odpalić auto nawet w arktycznych warunkach.

5 gadżetów pomagających w pielęgnacji samochodu Poprzednie Następne

5 gadżetów pomagających w pielęgnacji samochodu

Posiadacze samochodów zazwyczaj starają się dbać o swój pojazd. Istnieje wiele preparatów, które pozwalają naszemu autu zachować wspaniały wygląd przez długi czas. W niniejszym poradniku prezentujemy 5 gadżetów pomagających w pielęgnacji samochodu.

Jakie radio samochodowe wybrać? Poprzednie Następne

Jakie radio samochodowe wybrać?

Radio w samochodzie nie tylko jest źródłem informacji, lecz także może umilić każdą podróż, szczególnie gdy do przejechania jest kilkadziesiąt lub kilkaset kilometrów. Najnowocześniejsze modele to prawdziwe centra multimedialne, które mogą stać się dumą niejednego właściciela auta.

Czy warto zainwestować w pokrowiec na samochód? Poprzednie Następne

Czy warto zainwestować w pokrowiec na samochód?

Kierowcy parkujący pod tzw. chmurką dobrze wiedzą, jakie niekorzystne niespodzianki mogą czekać ich samochody. Spadające liście, ptasie odchody, deszcz, śnieg i zlodowacenia sprawiają, że karoseria pojazdu jest narażona na zniszczenie.

Jak wybrać płyn chłodniczy? Poprzednie Następne

Jak wybrać płyn chłodniczy?

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu z łatwością można było kupić nowy samochód chłodzony powietrzem. Obecnie jednak w układzie chłodzenia aut stosuje się bardziej efektywne rozwiązania, bazujące na płynie chłodniczym.

Nowy samochód Porsche Cayenne stawia na technologię! Poprzednie Następne

Nowy samochód Porsche Cayenne stawia na technologię!

Porsche ujawniło swoją najnowszą, trzecią już generację modelu Cayenne. Nowy samochód będzie oferowany w dwóch wersjach. Jego zmiany głównie dotyczą wnętrza, chociaż nadwozie przeszło delikatny face lifting. Zobaczcie sami nowe cacko niemieckiego producenta.