Pojazdy elektryczne

4,5 z 50090 opinii
Pojazdy elektryczne są to tego typu pojazdy, w których silnik zasilany jest energią elektryczną. Ich ogromnym atutem jest to, że nie powodują zanieczyszczenia powietrza w przeciwieństwie do pojazdów na benzynę lub gaz. Ponadto charakteryzują się niskim poziomem hałasu.
Pojazdy elektryczne produkowane są także w wersji dla najmłodszych. W sklepach stacjonarnych i internetowych nie trudno znaleźć samochody osobowe i terenowe, skutery, traktory czy quady dla dzieci. Na pewno będą jednym z wyjątkowych i niezapomnianych prezentów, którymi możemy obdarować nasze małe pociechy.
Pojazdy elektryczne, które w Polsce nie cieszą się zbytnią popularnością to samochody elektryczne. Bardzo mało takich pojazdów możemy spotkać na polskich drogach. Warto sobie zadać pytanie dlaczego tak się dzieje, skoro auta te uznawane są za bardzo ekonomiczne i nie zanieczyszczają środowiska. Odpowiedź jest prosta i chodzi oczywiście o pieniądze. Ceny tych samochodów są o wiele większe niż tradycyjnych spalinowych i głównie to odstrasza potencjalnych klientów. Mimo, że cena takiego samochodu jest znacznie wyższa to koszty jego eksploatacji są zdecydowanie niższe. Silnik elektryczny ma mniej skomplikowaną budowę i mało elementów ruchomych dzięki czemu ryzyko awarii jest o wiele mniejsze. Dodatkowo taki silnik podczas hamowania zachowuje się jak prądnica i potrafi odzyskać prąd. Mimo tylu zalet wybór tego typu samochodów nie jest duży w porównaniu z dominującymi samochodami spalinowymi. Liderami na rynku w tej kategorii jedt Renault Zoe i Nissan Leaf.
Pojazdy elektryczne to nie tylko samochody. Innymi przykładami tego typu pojazdów są tramwaje i autobusy elektryczne, pociągi elektryczne czy trolejbusy. Nie możemy także zapomnieć o rowerach elektrycznych, których także jest zdecydowanie mniej na naszych ulicach niż tradycyjnych rowerów górskich czy miejskich. Za to dużą popularnością i coraz większą dostępnością cieszą się hulajnogi elektryczne oraz deskorolki elektryczne. Czołowi producenci stale wypuszczają na rynek nowe, ulepszone modele. Wybór tego typu pojazdów jest spory, jednakże znacznie częściej jest używany przez dzieci i młodzież. Znaczniej rzadziej spotkamy dorosłe osoby na tego typu pojazdach elektrycznych.
Przesuń do góry
Tylko oferty
Cena
Stan
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Jaki olej silnikowy do diesla? Poprzednie Następne
Chociaż na Zachodzie liczba samochodów z silnikiem diesla się zmniejsza, w Polsce nadal cieszą się one dużym zainteresowaniem. Wiele osób ciągle ma takie samochody. Sprawdźmy, jaki olej jest najlepszy do silników diesla.
Wosk do samochodu: 4 polecane preparaty Poprzednie Następne
Nieskazitelna, lśniąca karoseria to bardzo istotna kwestia dla wielu kierowców. Nie tylko uszkodzenia mechaniczne, ale i czynniki atmosferyczne z czasem mogą sprawiać, że lakier wygląda mniej atrakcyjnie. Zobacz, jaki preparat wybrać.
Dobry alkomat – jak kupić Poprzednie Następne
Zabezpieczeniem przez kierowaniem w stanie po spożyciu lub nietrzeźwości jest alkomat, który wskaże ci czerwone światło. Jak wybrać dobry alkomat, któremu można zaufać?
Samochody do 25 tys.: TOP 10 najlepszych auta do 25 tys. Poprzednie Następne
Jaki samochód w cenie do 25 tys. zł można dostać na polskim rynku? Zobacz najpoplarniejsze auta do 25 tys.
Jakie auto do 20 tys.? 10 samochodów do 20 tys. Poprzednie Następne
Jakie auto do 20 tys. kupić? Zobacz polecane modele samochodów do 20 tysięcy złotych.
Odtłuszczacz do lakieru samochodowego. Jaki kupić? Poprzednie Następne
Woskowanie, polerowanie lakieru, nałożenie powłoki ceramicznej – w tych pracach przyda ci się dobry odtłuszczacz do lakieru samochodowego. Zobacz, jaki rodzaj odtłuszczacza wybrać.