Płyty główne

4,5 z 64868 opinii
Płyty główne odpowiadają za odpowiednią komunikację najważniejszych elementów komputera, wraz ze wszystkimi jego modułami oraz pozostałymi komponentami. Płyty główne ma w swoim asortymencie kilkunastu znanych i renomowanych producentów sprzętu komputerowego. Można tutaj wymienić na przykład Lenovo, Gigabyte, Supermicro czy Samsung. Wybierając płytę główną, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów, które pozwolą na wybór sprzętu w pełni dopasowanego do indywidulnych potrzeb i oczekiwań. Płyty główne mają zróżnicowane typy gniazda procesora lub posiadają procesor zintegrowane. Warto zwrócić uwagę na chipset oraz typ złącza karty graficznej. Płyty główne posiadają również zróżnicowaną ilość pamięci. Kolejnym kryterium, które z całą pewnością warto wziąć pod uwagę wybierając sprzęt dla siebie, jest ilość złącz (najczęściej występujące ilości oscylują od dwóch do dziesięciu złączy). Przeglądając płyty główne znajdujące się w tej kategorii, na pewno warto bliżej przyjrzeć się również ilości kanałów audio. Jednym z ważniejszych aspektów, które należy wziąć pod uwagę wybierając płytę główną, jest jej standard.

Parametry Płyt Głównych

Tylko oferty

Cena

Producent

Typ gniazda procesora

$$_Usuń filtr

Chipset

$$_Usuń filtr

Rodzaj pamięci

Standard płyty

Złącza karty graficznej

Inne cechy

Rodzaje złącz napędów

Ilość kanałów audio

Ilość gniazd pamięci RAM

$$_Usuń filtr
  • 4 (1)

Złącza na panelu tylnym

$$_Usuń filtr

Obsługa RAID

Maksymalna pojemność pamięci

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Ranking płyt głównych - Top 10 modeli Poprzednie Następne

Ranking płyt głównych - Top 10 modeli

Zadaniem płyty głównej jest właściwa komunikacja między modułami i komponentami komputera. W przypadku płyty głównej warto zwrócić uwagę na jej parametry i standard. Wybór odpowiedniej płyty głównej ułatwi Ci ranking ceneo.pl Sprawdź go już dziś!

Typ gniazda procesora: Socket 1151 Chipset: Intel Z390 Ilość gniazd pamięci RAM: 4 Złącza na panelu tylnym: 1x DVI-D Usuń wybrane filtry
MSI MPG Z390 GAMING PLUS 5,0 / 5 1 opinia / Zadaj pytanie
  • Typ gniazda procesora: Socket 1151
  • Chipset: Intel Z390
  • Złącza karty graficznej: 2x PCI-E x16, 4x PCI-E x1