Pisaki 3D

4,5 z 52453 opinii
PISAKI 3D – SKĄD ICH POPULARNOŚĆ?
Kiedy na rynku pojawiły się drukarki 3D, budziły powszechne zainteresowanie. Ich ceny sięgały jednak kilku tysięcy, stąd pozwolić sobie na nie mogli nieliczni. Urządzenia pojawiały się na różnych konwentach, gdzie na efekty końcowe trzeba było czekać nieraz kilka godzin. Dzięki pisakom 3D ten problem został całkowicie zażegany, ponieważ proces tworzenia jest szybszy, tańszy i widoczny na naszych oczach.
TRZEBA TYLKO TRZYMAĆ SIĘ ZASAD
Zestaw zawiera zazwyczaj książeczkę z szablonami, pisak 3D dostępny w różnych barwach, kilka kolorów filamentu i latarkę z promieniami UV w postaci nasadki, która służy do utrwalenia wzoru. Ich tworzenie jest możliwe zarówno na papierze, jak i w powietrzu. Wszystko, byle nie zapomnieć o tym, że urządzenie należy trzymać z dala od wody, w suchym miejscu. W przeciwnym wypadku je uszkodzimy, zwłaszcza że rozgrzewa się ono do dużych temperatur, by materiał, na którym pracujemy, stał się plastyczny. Co za tym stoi; niezbędny jest dostęp do prądu.
PROSTA OBSŁUGA
Pisaki 3D wyposażone są w światełka LED, które pokazują, czy urządzenie jest gotowe do użycia. Wciskamy więc „załaduj filament” i kiedy zobaczymy zieloną diodę, aplikujemy wkład. Jeśli dostrzeżemy, że powoli się on kończy (a nastąpi to po kilku wykonanych projektach), należy niezwłocznie usunąć jego pozostałości. Jeśli tego nie zrobimy i dołożymy nowy kolor, to wylot pisaka po prostu się zatka. Bardzo ciężko go później odblokować, zwłaszcza że osiąga temperaturę około 230°C i łatwo się oparzyć. Nie trzeba jednak dużo czasu, by zrozumieć, jak obchodzić się z pisakami, dlatego też wielu rodziców kupuje je w prezencie dla swoich dzieci. Przy odpowiednim nadzorze zabawa nie stwarza żadnych zagrożeń, a jest świetną okazją do rozwijania kreatywności. W wielu przypadkach stanowi świetny zamiennik komputera czy telefonu.
OPŁACALNA CENA
Nie można ukryć, że przy tylu możliwościach, które oferują pisaki 3D, nie wydają się one zbyt drogie. Owszem, znajdziemy produkty, których cena sięga prawie 300 zł, jednak warto rozejrzeć się za tańszymi ofertami w granicach nawet 80 zł. Różnica w użytkowaniu nie wydaje się duża, a jedynym, co powinno wpływać na naszą decyzję, jest specjalny znak hologramowy, gwarantujący bezpieczną zabawę. Świetne urządzenie zarówno dla młodszych, jak i starszych.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Najmniejsze i najbardziej wygodne laptopy Poprzednie Następne

Najmniejsze i najbardziej wygodne laptopy

Często podróżujesz i szukasz laptopa, który zmieści się wszędzie? Oczekujesz od swojego sprzętu by był zawsze przy Tobie? Sprawdź Ceneo.pl bo dzięki naszemu poradnikowi dowiesz się, który netbook, laptop 2w1 lub ultrabook wybrać tak, by spełniał wszystkie Twoje potrzeby.

Komputer stacjonarny i Mini komputer Apple Poprzednie Następne

Komputer stacjonarny i Mini komputer Apple

Komputery Apple to nie tylko popularne laptopy - Macbooki, ale także komputery stacjonarne, czy też mini komputery. Produkty Apple cieszą się uznaniem także ze względu na swój unikalny i nowoczesny design. Chcesz być na bieżąco? Zobacz na Ceneo.pl przegląd produktów firmy Apple.

Jaki laptop wybrać — mały czy duży? Poprzednie Następne

Jaki laptop wybrać — mały czy duży?

Duży wybór różnych modeli laptopów na rynku sprawia, że właściwie każdy użytkownik może wybrać dla siebie odpowiedni, najlepiej spełniający jego wymagania sprzęt. Często jednym z dylematów podczas zakupu jest kwestia, czy zdecydować się na mały, czy duży laptop.

Laptop gamingowy Razer Blade powala cienką obudową i ogromną mocą! Poprzednie Następne

Laptop gamingowy Razer Blade powala cienką obudową i ogromną mocą!

Razer to specjalista i jeden z liderów rynku gamingowego na świecie. Producent zaprezentował nowego laptopa gamingowego Razer Blade z ekranem o przekątnej 15,6 cala. Ogromnym zaskoczeniem jest niesamowicie mocna specyfikacja schowana pod bardzo cienką obudową. Czy ten laptop będzie nowym marzeniem każdego gracza?

Przegląd najlepszych plecaków na laptopa Poprzednie Następne

Przegląd najlepszych plecaków na laptopa

Wybór dobrego plecaka na laptopa pozwoli zabezpieczyć go przed uszkodzeniami. Wiele innowacyjnych rozwiązań wprowadzonych przez producentów sprawia, że można go zabrać do pracy czy na wycieczkę. Wybraliśmy dla ciebie najlepsze plecaki, jakie są dostępne na Ceneo.pl

Czy nowy Macbook Air zdeklasuje konkurencję? Nowy laptop zachwyca pod wieloma względami Poprzednie Następne

Czy nowy Macbook Air zdeklasuje konkurencję? Nowy laptop zachwyca pod wieloma względami

Nowy Macbook Air to niesamowicie lekki komputer, który dysponuje świetnym ekranem Retina. Zaprojektowany zupełnie od nowa ma przekonać do zakupu świetną baterią i szybkimi podzespołami. Czy nowy model będzie hitem w ofercie firmy z Cupertino?