Sklep interex-katowice.pl - Piece akumulacyjne

4,6 z 81807 opinii
Planujesz budowę lub remont domu albo mieszkania i zastanawiasz się, jakie ogrzewanie zamontować? Zamierzasz ogrzewać swoje cztery kąty prądem, ale masz świadomość wysokich kosztów? Sprawdzonym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy są piece akumulacyjne. Ich działanie opiera się na stosunkowo prostej zasadzie: ładują się wtedy, gdy obowiązuje druga taryfa opłat za energię, a oddają skumulowane ciepło w pozostałą część doby. Należy jednak pamiętać, że rozwiązanie to sprawdzi się tylko wtedy, gdy w naszym budynku uruchomiona zostanie taryfa G-12 i zostanie zainstalowany licznik dwustrefowy. Właściwości tego rodzaju ogrzewania wynikają ze specyficznej konstrukcji. Piec akumulacyjny składa się bowiem z grzałek elektrycznych obudowanych bloczkami (zazwyczaj z magnezytu), które akumulują ciepło. Powietrze wewnątrz pieca wprawiane jest w ruch za sprawą wbudowanego wentylatora, owiewa rozgrzane elementy i trafia następnie do pomieszczenia. Ze względu na dużą masę piece akumulacyjne ustawiane są zazwyczaj na nogach, ale mogą być także montowane na solidnych ścianach. Jego wielkość zależy natomiast od mocy. Odpowiedni model można dobrać z pomocą Ceneo.pl. W ofercie porównywarki można bowiem znaleźć grzejniki o mocy od niespełna 1 kW do nawet 9 kW. Asortyment tworzą między innymi produkty takich marek jak Dimplex, Stiebel Eltron, Technotherm, Inproel czy AEG.
Grzejniki
Tylko oferty
Cena
Producent
Moc
Materiał
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Najlepsze grzejniki - Ranking Poprzednie Następne
Każdy dom czy mieszkanie potrzebuje systemu ogrzewania. Jeśli nie chcesz przepłacać za rachunki musisz mądrze wybrać odpowiedni grzejnik. Prezentujemy ranking najpopularniejszych modeli na Ceneo.pl
Jak zmniejszyć koszty ogrzewania domu? Poprzednie Następne
Sezon grzewczy może trwać nawet 6 miesięcy. Oznacza to, że przez pół roku odkręcone grzejniki systematycznie drenują twój domowy budżet. Jednak tanie ogrzewanie jest możliwe - jeśli w tym sezonie nie chcesz, aby ogrzewanie mieszkania rujnowało twoje domowe finanse, poznaj sprytne triki, które pozwolą ci skutecznie zmniejszyć rachunki.
Jak odpowietrzyć grzejnik? Poprzednie Następne
Dziwne bulgoczące odgłosy i brak grzania, mimo termostatu odkręconego do maksimum? To znak, że najpewniej twój grzejnik jest zapowietrzony. Bez obaw – to niegroźna usterka, która jednak z czasem może powodować większe konsekwencje. Na szczęście obędzie się bez wizyty hydraulika, bo odpowiedzenie grzejnika możesz przeprowadzić własnoręcznie.
Grzejniki pokojowe: jakie wybrać? Poprzednie Następne
Utrzymanie równej temperatury w pokoju, różnicowanie ciepła w pomieszczeniach i eliminacja chłodnych mostków cieplnych. To zadania grzejników pokojowych: jakie wybrać? Zobacz nasz poradnik.
Jaki grzejnik do pokoju? Jak dobrać grzejnik? Poprzednie Następne
Planujesz wymienić grzejnik w pokoju, ale nie wiesz jaki wybrać? Zastanawiasz się, jaka moc grzejnika do pokoju jest potrzebna, by nie marznąć zimą? A może nie wiesz, jaki typ zasilania grzejnika należy zastosować w twoim przypadku? Rozwiewamy najpopularniejsze wątpliwości dotyczące grzejników pokojowych.

Piece akumulacyjne - opinie