Pasy bezpieczeństwa

4,5 z 36516 opinii
Choć historia współczesnej motoryzacji sięga końca dziewiętnastego wieku, pasy bezpieczeństwa, które są dziś oczywistym wyposażeniem wnętrza każdego samochodu, pojawiły się w seryjnej produkcji dopiero pod koniec lat 60’ ubiegłego stulecia. Po kilkudziesięciu latach ich powszechnego stosowania nie ma już żadnych wątpliwości dotyczących ich wpływu na losy kierowcy i pasażera w trakcie wypadku, a w konsekwencji na zmniejszenie poziomu śmiertelności na drogach. Analiza i badania prowadzone nad bezpieczeństwem w trakcie jazdy doprowadziły do pojawienia się kilku rodzajów pasów. Dla kierowców samochodów codziennego użytku znane są klasyczne, trzypunktowe pasy bezpieczeństwa. Osoby ze sportowym zacięciem, które próbowały swoich umiejętności na torze wyścigowym, mogły mieć do czynienia nawet z sześciopunktowymi pasami bezpieczeństwa. Wymagają one zdecydowanie bardziej skomplikowanej konstrukcji, ale w przeciwieństwie do klasycznych pasów, zapewniają kierowcy sztywną i stabilną pozycję w fotelu, a zatem lepsze czucie samochodu. Jeśli zamierzasz przystosować swoje cztery kółka do jazdy w wyścigach lub po prostu do sprintów na torach i chcesz wybrać odpowiednie pasy bezpieczeństwa, zajrzyj na Ceneo.pl. W ofercie porównywarki znalazły się także akcesoria do ich montażu – automat, płytki z gwintem i nakrętką do śruby oczkowej czy nakładki na pasy zwiększające komfort w trakcie jazdy. Asortyment tworzą między innymi produkty takich marek jak Carcommerce i Omp Racing.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Model

Typ

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Pas transportowy, 1000 cm, 5000 kg 5,0 / 5 Napisz opinię / Zadaj pytanie

Każdy zestaw pasów jest kompletny, a w jego skład wchodzi: - pas z hakiem dwupalczastym - pas z hakiem dwupalczastym oraz grzechotką Pasy są szyte indywidualnie dla klienta, dlatego czas odbioru towaru może przedłużyć się do 2/3 dni. Pasy transportowe mocujące są bardzo ważnym elementem, ...

BLIC pas przedni 6502085537201P Napisz opinię / Zadaj pytanie

pas przedni BLIC w ofercie sklepu internetowego iParts.pl. Darmowa dostawa, profesjonalne doradztwo oraz gwarancja producenta.