Pasy bezpieczeństwa

4,5 z 50090 opinii
Choć historia współczesnej motoryzacji sięga końca dziewiętnastego wieku, pasy bezpieczeństwa, które są dziś oczywistym wyposażeniem wnętrza każdego samochodu, pojawiły się w seryjnej produkcji dopiero pod koniec lat 60’ ubiegłego stulecia. Po kilkudziesięciu latach ich powszechnego stosowania nie ma już żadnych wątpliwości dotyczących ich wpływu na losy kierowcy i pasażera w trakcie wypadku, a w konsekwencji na zmniejszenie poziomu śmiertelności na drogach. Analiza i badania prowadzone nad bezpieczeństwem w trakcie jazdy doprowadziły do pojawienia się kilku rodzajów pasów. Dla kierowców samochodów codziennego użytku znane są klasyczne, trzypunktowe pasy bezpieczeństwa. Osoby ze sportowym zacięciem, które próbowały swoich umiejętności na torze wyścigowym, mogły mieć do czynienia nawet z sześciopunktowymi pasami bezpieczeństwa. Wymagają one zdecydowanie bardziej skomplikowanej konstrukcji, ale w przeciwieństwie do klasycznych pasów, zapewniają kierowcy sztywną i stabilną pozycję w fotelu, a zatem lepsze czucie samochodu. Jeśli zamierzasz przystosować swoje cztery kółka do jazdy w wyścigach lub po prostu do sprintów na torach i chcesz wybrać odpowiednie pasy bezpieczeństwa, zajrzyj na Ceneo.pl. W ofercie porównywarki znalazły się także akcesoria do ich montażu – automat, płytki z gwintem i nakrętką do śruby oczkowej czy nakładki na pasy zwiększające komfort w trakcie jazdy. Asortyment tworzą między innymi produkty takich marek jak Carcommerce i Omp Racing.
Tylko oferty
Cena
-
Jakość części (zgodnie z GVO)
Typ samochodu
Model
Typ
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Dobry prostownik samochodowy: jaki wybrać? Poprzednie Następne
W razie problemów z akumulatorem warto zaopatrzeć się w prostownik samochodowy. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę kupując prostownik oraz jakie modele dostępne na rynku są najlepsze.
Jakie żarówki samochodowe kupić? Rodzaje żarówek samochodowych Poprzednie Następne
Jakie żarówki samochodowe kupić? Zobacz rodzaje żarówek samochodowych dostępnych na rynku.
Regeneracja DPF. Na czym polega czyszczenie DPF? Poprzednie Następne
Jednym ze sposobów na ograniczenie produkcji szkodliwych cząsteczek jest wykorzystanie filtra DPF. Czym jest filtr DPF, jak działa i jak go wyczyścić?
Jak działa ogrzewanie postojowe? Poprzednie Następne
Jeżeli nie przepadasz za mrozem i nie masz ogrzewanego garażu, jednym z rozwiązań jest ogrzewanie postojowe. Zobacz, jak działa ogrzewanie postojowe.
Piszczący pasek: przyczyny, naprawa Poprzednie Następne
Wraz z nadejściem chłodniejszych dni w wielu samochodach pojawia się problem – piszczący pasek. Zobacz, skąd bierze się przeraźliwy pisk spod maski i jak mu zaradzić.
Jak wymienić klocki hamulcowe w samochodzie? Poprzednie Następne
Wymiana klocków hamulcowych nie jest trudna. Zobacz, jak wymienić klocki hamulcowe.
Najlepsze silniki benzynowe: ranking Poprzednie Następne
Szczególnie korzystnie wypadają silniki benzynowe, które są znacznie mniej szkodliwe dla środowiska, niż tracące na popularności motory wysokoprężne. Zobacz
Czyszczenie EGR. Najczęstsze objawy i przyczyny awarii Poprzednie Następne
Jak działa EGR, jak go wyczyścić i jakie są przyczyny awarii? Zobacz, co musisz wiedzieć o czyszczeniu EGR.
Jak prawidłowo naciągnąć pasek klinowy? Poprzednie Następne
Ślizgającego się paska klinowego nie wolno ignorować. Zobacz, jak naciągnąć pasek klinowy.
Poduszka silnika. Objawy uszkodzenia poduszki pod silnikiem Poprzednie Następne
Sorawdź, jakie są objawy zużytej poduszki pod silnikiem i jak ją wymienić.