Paski rozrządu

4,5 z 36516 opinii
Po zakupie samochodu kilka rzeczy wymieniamy prawie bezwiednie. Wśród tych rzeczy jest oczywiście pasek rozrządu. Jest to dla nas naturalne, bo przecież jest to rzecz, która się zużywa, a której uszkodzenie jest niebezpieczne zarówno dla nas, jak i dla naszego samochodu. Uszkodzenie głowicy, które to może być własnie skutkiem pęknięcia paska jest jednym z najgorszych koszmarów posiadacza samochodu. Paski rozrządu wraz z rolkami i uszczelniaczami powinny być wymieniane nie tylko przy zakupie samochodu, ale też w trakcie własnej eksploatacji. Nie tylko wymiana rozrządu jest ważna. Zawsze należy mieć na uwadze jego środowisko pracy. Wszelki brud, kurz, piach, woda działa niekorzystnie na paski rozrządu. Dodając to, że jest elementem napędu i wciąż współpracuje z innymi podzespołami jego awaryjność skutecznie się zwiększa. Czasami zdarza się też, że oprócz samego paska należy wymienić wiele innych drobnych rzeczy. Należy więc przygotować się na dodatkowe wydatki. Można je oczywiście wyeliminować pamiętając o przeglądach i terminach wymiany rozrządu.
Nie bez znaczenia jest także wiek samochodu i jego przebieg. Im więcej jeździmy, tym analogicznie częściej powinno się wymieniać paski rozrządu. Czasami nie jesteśmy w stanie stwierdzić jednoznacznie, czy pasek jest jeszcze sprawny. Nawet taki wyglądający prawie jak nowy może posiadać już swoje mankamenty, np. wytarte ząbki. Mniej popularny rozwiązaniem było zastosowanie łańcuchów rozrządu, które to są dość trwałe i odporne. Dziś wracają one do łask w nowych samochodach, a ich żywotność zdaje się przewyższać paski rozrządu. Pomimo tego paski, wzmacniane włóknem szklanym potrafią wytrzymać czasem nawet do 150 tysięcy kilometrów.
Aby wymienić pasek najlepiej udać się do sprawdzonego serwisu. Można oczywiście próbować zrobić to samemu, ale nie mamy wtedy pewności i gwarancji czy wszystko zrobimy dobrze. Przy zakupie paska należy pamiętać, iż każdy typ jest przeznaczony do konkretnego modelu.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Marka

Model

Typ

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Ranking najlepszych haków i linek holowniczych Poprzednie Następne

Ranking najlepszych haków i linek holowniczych

Możliwość holowania bywa przydatna w różnych sytuacjach, od awarii po konieczność zwiększenia ładowności samochodu. Można do tego wykorzystywać różne modele aut, jednak bez odpowiedniego sprzętu niewiele zdziała się na drodze.

Top 10 najlepszych radioodtwarzaczy samochodowych Poprzednie Następne

Top 10 najlepszych radioodtwarzaczy samochodowych

Wielu kierowców uwielbia kiedy podczas jazdy towarzyszy im muzyka. W niniejszym poradniku przedstawiamy wam 10 najlepszych radioodtwarzaczy, które pomogą zapewnić niezwykłe doznania dźwiękowe każdemu prowadzącemu melomanowi.

Najlepsze opony zimowe - ranking top 10 Poprzednie Następne

Najlepsze opony zimowe - ranking top 10

Zima już nie bawem - nie pozwól byś dołączył do grupy zaskoczonych przez śnieg kierowców. Odwiedź ceneo.pl już teraz i zobacz ranking najlepszych i najpopularniejszych opon zimowych. Znajdź idealne opony dla swojego samochodu i bądź przygotowany w każdej chwili na atak zimy.

Pielęgnacja skórzanej tapicerki Poprzednie Następne

Pielęgnacja skórzanej tapicerki

Skórzana tapicerka w samochodzie była niegdyś synonimem luksusu. Obecnie jednak można ją znaleźć w wielu modelach aut i to niekoniecznie tych z najwyższej półki. Tapicerka ze skóry bardzo elegancko prezentuje się w każdym samochodzie.

5 najwygodniejszych samochodów terenowych Poprzednie Następne

5 najwygodniejszych samochodów terenowych

Miejskie samochody terenowe, czyli SUVy od kilku lat cieszą się coraz większą popularnością. Sprawdziliśmy, jakie są najlepsze i najwygodniejsze modele luksusowych "terenówek".

Jaki używany samochód warto kupić? Najlepsze auta osobowe Poprzednie Następne

Jaki używany samochód warto kupić? Najlepsze auta osobowe

Ceny samochodów są wysokie, dlatego wciąż wielu młodych ludzi, często obciążonych już kredytem na dom, nie może pozwolić sobie na zakup auta prosto z salonu. Jednak samochód niezbędny jest zarówno w życiu codziennym, jak i zawodowym. Jesteś w takiej sytuacji? Jest wyjście, możesz wybrać tańszą alternatywą i kupić używane auto.

z 136