Parasole ogrodowe

4,5 z 42229 opinii
Wiosna i lato to czas, w którym pomieszczenie zwane jadalnią staje się kolejnym blatem należącym do kuchni a rolę jadalni przejmuje przydomowy balkon lub taras, na którym ustawiony jest zestaw mebli ogrodowych. Nic tak nie może uprzyjemnić ciężkiego, porannego wstawania jak kubek gorącej kawy na tarasie, pod ogrodowym parasolem na świeżym powietrzu… Parasole ogrodowe stają się szczególnie przydatnym oraz praktycznym elementem wyposażenia ogrodu, tarasu, balkonu czy działki. W miesiącach wiosenno – letnich, kiedy promienie słoneczne częściej dają o sobie znać, parasole ogrodowe stają się wprost nieodzowne. Grillowanie, imprezy czy też garden party nie mogą obejść się bez parasoli ogrodowych. Przydają się również dla one dla ochrony głowy oraz wrażliwej skóry, szczególnie dzieci czy osób starszych przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Wybór parasoli ogrodowych jest naprawdę ogromny. Wybierając model dla siebie, należy na początku określić, jaki rodzaj mocowania tego typu sprzętu ogrodowego preferujemy. Parasole ogrodowe z korbą, na wysięgniku, a może model mocowany do ziemi? Parasole ogrodowe dostępne w tej kategorii występują w wielu różnych atrakcyjnych wariantach kolorystycznych. W związku z tym każdy użytkownik bez trudu odnajdzie model w preferowanym przez siebie kolorze. Wybierając parasol ogrodowy warto zadbać o to, żeby był on spójny kolorystycznie z zestawem mebli ogrodowych lub aby z nimi kolorystycznie kontrastował.

Parasole ogrodowe z regulowaną wysokością i podstawki do parasoli ogrodowych

Pierwszym krokiem do spędzenia czasu na przydomowym tarasie jest zakup zestawu mebli ogrodowych dla całej rodziny. Po kilku spędzonych wspólnie wieczorach w tym miejscu bardzo często rodzina dochodzi wspólnie do wniosku, że jednak co za dużo słońca to nie zdrowo dla skóry i oczu – zwłaszcza, gdy przez rażące słońce nie jesteśmy nawet w stanie przeczytać gazety. Zapada jednomyślna decyzja – kolejny zakup to: parasol ogrodowy z regulowaną wysokością. Regulowanie wysokości w parasolu ogrodowym jest bardzo ważne, ponieważ taki parasol ma znacznie większe rozmiary niż standardowa parasolka chroniąca przed słońcem lub deszczem. Jego średnica sięga nawet 3,5 metra. Co za tym idzie, parasole ogrodowe są stosunkowo ciężkie i trudne w przestawieniu, zwłaszcza jeśli chodzi o podstawki, w których są montowane. Podstawki do parasoli ogrodowych zawierają piasek lub wykonane są z betonu – ich przemieszczanie jest co najmniej problematyczne. Dlatego by zarówno mama, tata lub najmłodsze dziecko mogło cieszyć się ze spędzania czasu na świeżym powietrzu parasole ogrodowe mają możliwość regulacji ich wysokości oraz kąta nachylenia. Istnieją także parasole ogrodowe na wysięgniku. Chętnie udzielimy wskazówek jeśli chodzi o odpowiedni parasol ogrodowy dla domu.
Tylko oferty
Cena
Producent
Rodzaj
Średnica czaszy
Wysokość (cm)
Styl
Kolor
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

5 najbardziej irytujących zachowań sąsiadów na balkonach Poprzednie Następne
Pogoda dopisuje, więc siedzisz na balkonie i cieszysz się życiem. Aż tu nagle z oddali dochodzi złowróżbny odgłos – to sąsiad z piekła rodem wychodzi na balkon....