Panele podłogowe

4,6 z 74900 opinii

Wybór sposobu wykończenia podłóg we wnętrzu należy zwykle do decyzji inwestora. Panele podłogowe są nowoczesnym i funkcjonalnym sposobem na szybkie i estetyczne podłogi w praktycznie każdym pomieszczeniu. Dzięki możliwości zakupu wielu zróżnicowanych wzorów paneli o różnych twardościach i poziomie odporności na ścieranie można dopasować je idealnie do stylu, a także sposobu użytkowania pokoju.

Nowoczesne panele podłogowe w aranżacji wnętrz

Ceny paneli podłogowych wahają się od kilkunastu do nawet kilkuset złotych za metr kwadratowy. Te stosunkowo proste w montażu, a potem również w utrzymaniu materiały wykończeniowe podłóg pozwalają na stworzenie wyjątkowych aranżacji. Opinie na temat paneli podłogowych wybranych producentów mogą pomóc w podjęciu decyzji zakupowej. Twardość paneli należy dopasować do sposobu użytkowania pomieszczenia, w jakim będą montowane. Istnieją klasy użyteczności oraz ścieralności paneli, dzięki którym można wybrać odpowiedni ich rodzaj. Te drugie, powszechnie znane i używane dzielą panele na 5 klas, od AC1 do AC5 - od najbardziej podatnych na ścieranie do najodporniejszych podłóg. Wytrzymałe panele podłogowe do domu to najczęściej te klasy AC4, zaś w pomieszczeniach użyteczności publicznej stosowane są AC5. Poszczególne panele podłogowe mogą posiadać wzory nie tylko inspirowane drewnem i deskami, ale również imitujące płytki, kamień czy beton albo abstrakcyjne wzory. Również ich faktura nie musi być gładka, mogą także mieć imitację fugi. Uzupełnieniem paneli podłogowych laminowanych będą odpowiednio dobrane listwy przypodłogowe oraz progi.

Tylko oferty
Cena
Producent
Grubość
Klasa ścieralności
Dekor
Długość
Szerokość
V-fuga
Informacje dodatkowe
Powierzchnia Opakowania [m²]
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Wybór paneli podłogowych Poprzednie Następne
Ładnie wyglądająca podłoga może upiększyć Twój dom. Podpowiadamy jak wybrać eleganckie, wygodne i niedrogie panele podłogowe do swojego mieszkania. Sprawdź nasze porady i wybierz to co najlepsze. Zobacz jakie panele pomogą ci urządzić stylowe wnętrza.
Panele do kuchni: wady i zalety. Jakie panele do kuchni wybrać? Poprzednie Następne
Jeśli chcesz uzyskać ciekawy efekt aranżacyjny, dobrym pomysłem będą panele do kuchni. Zobacz, jakie panele do kuchni wybrać.

Panele podłogowe - opinie