Rośliny akwariowe

4,6 z 126733 opinii

Kompletując wyposażenie do naszego akwarium, warto pamiętać o zaopatrzeniu się w rośliny akwariowe. Na rynku znajdziemy wiele różnych odmian i gatunków, jednak przede wszystkim warto zastanowić się czy chcemy zapełnić wnętrze naszego akwarium żywymi odmianami roślin czy też sztucznymi, które nie stanowią problemów w utrzymaniu.

Rośliny akwariowe - dekoracja, która spełnia funkcje użytkowe

Rośliny akwariowe to jeden z kluczowych elementów wystroju każdego akwarium. Z jednej strony pełnią funkcje estetyczne i pięknie prezentują się wśród kolorowych okazów, z drugiej jednak pełnią ważne funkcje użytkowe, na przykład zapewniając odpowiedni mikroklimat dla rozwijających się żywych organizmów, hamują rozwój glonów, biorą czynny udział w procesie fotosyntezy oraz stanowią stabilizację tego niewielkich rozmiarów ekosystemu. Poza tym rośliny akwariowe imitują naturalne warunki przyrody, dzięki czemu oszklone wnętrze prezentuje się nieco bardziej okazale. Rośliny do akwarium często zestawia się z ozdobnymi kamieniami czy skałami, kolorowym żwirkiem, które razem pełnią spójną całość. Wielu początkujących akwarystów dla ułatwienia sobie zadania, decyduje się na wybór roślin sztucznych, które są także przystępne cenowo, jednak ich jakość jest dużo niżej oceniania wśród opinii bardziej zaawansowanych konsumentów. Jeśli jednak zdecydujemy się na żywe rośliny, warto dobierać je pod kątem innych elementów wyposażenia, jak na przykład oświetlenie, którego natężenie znacząco wpływa na roślinność.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Rodzaj

$$_Usuń filtr

Materiał

Wysokość

Szerokość

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Czyszczenie akwarium krok po kroku Poprzednie Następne

Czyszczenie akwarium krok po kroku

Nawet najlepsze filtry do akwarium nie zapobiegną temu, że po pewnym czasie akwarium staje się brudne. Jak każda nowa czynność, czyszczenie akwarium może na początku wydawać się skomplikowane, wystarczy jednak nabrać trochę wprawy, by cieszyć się nie tylko miłym dla oka widokiem, lecz także zdrowymi rybkami i roślinkami, którym niezbyt sprzyjają glony w akwarium. Jak się do tego zabrać i jak nie popełnić częstych błędów początkującego akwarysty?

Najpiękniejsze rośliny i dekoracje do akwarium Poprzednie Następne

Najpiękniejsze rośliny i dekoracje do akwarium

Akwarium rybne to nie tylko kolorowe rybki, a akwarium holenderskie to nie tylko rośliny. Aby były prawdziwą ozdobą salonu czy biura, powinniśmy zadbać o odpowiednie dodatki, które nie tylko przyciągną oko, lecz także będą kryjówką dla ryb, uregulują właściwości wody i zneutralizują szkodliwe związki chemiczne. Zaczynając od podłoża do akwarium, a kończąc na fantazyjnych ozdobach, poznajmy różne dekoracje do akwarium.

Hodowla krewetek w akwarium Poprzednie Następne

Hodowla krewetek w akwarium

Krewetki akwariowe podbijają serca entuzjastów akwarystyki. Zanim jednak zdecydujesz się na rozpoczęcie swojej przygody z hodowlą krewetek w domu, zobacz, co musisz kupić, by mogły się prawidłowo rozwijać i rozmnażać.

Inspiracje: kwiaty w domu Poprzednie Następne

Inspiracje: kwiaty w domu

Nie od dzisiaj wiadomo, że kwiaty wprowadzają we wnętrzach wyjątkowy klimat. Jak żadna inna dekoracja potrafią ozdobić przestrzeń. Zarówno rośliny zielone, jak ...

Jak urządzić akwarium? Poprzednie Następne

Jak urządzić akwarium?

Przymierzając się do zakupu rybek, pamietaj o konieczności odpowiedniego przygotowania akwarium. Zobacz, jak urządzić akwarium.

Rodzaj: Rośliny Usuń wybrane filtry