Oświetlenie przeciwmgielne MITSUBISHI

4,5 z 42067 opinii

Oświetlenie przeciwmgielne

Oświetlenie przeciwmgielne to rodzaj oświetlenia, które znajduje się w samochodzie i służy o oświetlenia trasy gdy nie ma odpowiedniej przejrzystości powietrza. Oświetlenie przeciwmgielne - rodzaje.
W aucie wyróżnia się dwa rodzaje świateł przeciwmgłowych:
- przednie - które są koloru żółtego lub białego,nie są obowiązkowe.
- tylne - które są koloru czerwonego, są obowiązkowe.
W jakich sytuacjach używać świateł przeciwmgielnych?
Niestety, pomimo iż każdy powinien wiedzieć, kiedy i w jakiej sytuacji używać odpowiednich świateł, większość kierowców tego nie odróżnia, co utrudnia jazdę innym kierowcom. Bardzo często już przy małym deszczu kierowcy, włączają światła przeciwmgielne co powoduje, że kierowcy innych aut są oślepiani a to stanowi duże zagrożenie na trasie. Jeżeli pada deszcz powinniśmy włączyć światła mijania a nie światła przeciwmgłowe, chyba że na prawdę trasa jest bardzo złej widoczności. Tak jak zostało już wspomniane światła przeciwmgłowe przednie nie są obowiązkowe, więc nie wszystkie auta je posiadają. Tylne światła natomiast to obowiązek i na każdym przeglądzie samochodu sprawdzany jest ich stan. O tych światłach musimy pamiętać zawsze, gdy widoczność spada poniżej 50 m. Za ich nieużywanie możemy dostać mandat, ponieważ w przepisach wyraźnie napisane jest że gdy widoczność jest mniejsza niż 50 m musimy je włączyć a gdy się zwiększa musimy je wyłączyć. Najczęściej takie sytuacje mają miejsce w okresie jesiennym, zazwyczaj rano lub w nocy, bardzo często wtedy na drogach występuje mgła.
Mandat możemy dostać gdy świateł nie używamy, lub gdy używamy ich niepotrzebnie, ponieważ to utrudnia jazdę innym kierowcom, dlatego starajmy się używać ich z ostrożnością.

Gdzie znajduje się oświetlenie przeciwmgielne?

Przednie światła przeciwmgłowe są umieszczane zazwyczaj nisko jezdni, ponieważ takie usytuowanie świateł w aucie zmniejsza możliwość odbicia się światła od mgły w kierunku innych kierowców, dodatkowo mgła niżej powierzchni ziemi jest nieco rzadsza niż w miejscu świateł głównych.
Tylne światła przeciwmgłowe mogą zostać umieszczane jako dodatkowa jedna lampa na zderzaku z tyłu samochodu, zazwyczaj jednak umieszczane są tam gdzie znajdują się wszystkie lampy samochodowe.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Marka

$$_Usuń filtr
MITSUBISHI (13)

Model

Typ

Producent

Jakość części (zgodnie z GVO)

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Jaki alkomat kupić? Ranking alkomatów Poprzednie Następne

Jaki alkomat kupić? Ranking alkomatów

Alkomaty to urządzenia, które mogą znaleźć zastosowanie u każdego kierującego. Jaki alkomat wybrać? Oto ranking najpopularniejszych alkomatów.

Monitor do kamery cofania – jaki wybrać? Poprzednie Następne

Monitor do kamery cofania – jaki wybrać?

Kamery cofania spotkasz zazwyczaj w samochodach marek premium lub w topowych wersjach wyposażenia. Tymczasem niewiele osób wie, że w prosty sposób można ją zamontować nawet w starszym, ubogo wyposażonym samochodzie. Monitory do kamery cofania codzienne ułatwiają manewrowanie setkom kierowców.

Czyszczenie skórzanej tapicerki samochodowej Poprzednie Następne

Czyszczenie skórzanej tapicerki samochodowej

Czyszczenie skórzanej tapicerki samochodowej jest łatwe, jednak wymaga odrobiny wiedzy. Sprawdź, jak i czym wyczyścić skórzaną tapicerkę w samochodzie.

Jak przechowywać opony: przechowywanie opon po sezonie Poprzednie Następne

Jak przechowywać opony: przechowywanie opon po sezonie

Sezonowa wymiana opon to podstawa w naszych warunkach klimatycznych. Co jednak zrobić z nieużywanym kompletem? Sprawdź jak przechowywać!

Mycie auta zimą. Jak umyć samochód zimą? Poprzednie Następne

Mycie auta zimą. Jak umyć samochód zimą?

Wielu kierowców rezygnuje z mycia auta zimą, ale efekty zaniedbania mogą być wiosną nad wyraz widoczne. Zobacz, jak umyć samochód zimą.

Bagażnik na narty – jak przewozić narty? Poprzednie Następne

Bagażnik na narty – jak przewozić narty?

Jak bezpiecznie przewieźć narty na stok? Zobacz najpopularniejsze bagażniki na narty.

Marka: MITSUBISHI