Oświetlenie biurowe

4,5 z 42971 opinii
Oświetlenie biurowe ma bardzo istotny wpływ zarówno na komfort pracy, jak i na jej jakość. Odpowiednio oświetlone miejsce pracy to wymóg regulowany odpowiednimi zapisami prawnymi. Odpowiednio dobrane oświetlenie biurowe powoduje, że oczy wolniej się męczą, co w konsekwencji powoduje, że jakość pracy wzrasta. Nadmierne wysilanie nerwów wzrokowych, praca na niedostatecznie lub nieprawidłowo oświetlonym stanowisku sprawiają, że ewentualna wada wzroku może ulec pogorszeniu. Oświetlenie biurowe, które jest jasne, powoduje, ze pracownicy mają o wiele lepsze nastawienie do wykonywanych zadań. Półmrok czy niedostateczne oświetlenie mogą powodować senność i spadek wydajności. W związku z tym wybór odpowiedniego oświetlenia biurowego jest sprawą bardzo istotną. Bez względu na to czy jest to oświetlenie stojące czy wiszące, na pewno warto zwrócić uwagę na ilość źródeł światła w konkretnym modelu a także sprawdzić maksymalne parametry diod czy żarówek jakie mogą być użyte w konkretnym modelu oświetlenia biurowego. Nie bez znaczenia pozostaje również barwa światła a także wymiary modeli dostępnych w tej kategorii.
Tylko oferty
Cena
Producent
Klasa szczelności
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Jakie pióro wieczne? Prezenty dla mężczyzn do 100 i 200 złotych Poprzednie Następne
Eleganckie pióro wieczne to detal, który z pewnością przykuwa wzrok. Jest stylowe, ponadczasowe i zaskakująco wygodne w użytkowaniu. Przedstawiamy dziesięć modeli piór wiecznych do 200 zł.
Jak uporządkować i archiwizować dokumenty? Poprzednie Następne
Jak uporządkować i archiwizować dokumenty? Zobacz sprawdzone sposoby na archiwizację dokumentów.
Dlaczego warto kupić ekran projekcyjny do kina domowego? Poprzednie Następne
Jakie są zalety posiadania ekranu projekcyjnego do kina domowego? Zobacz, jaki ekran projekcyjny kupić.
Powadzisz biuro w domu? 5 pomysłów na inspirującą aranżację Poprzednie Następne
Praca z domu ma wiele zalet – samodzielnie regulowany czas pracy, swoboda i brak natrętnego szefa nad głową – brzmi wspaniale, prawda? W praktyce nie jest jedna...
Praca home office. Jak urządzić domowe biuro? Poprzednie Następne
Pracujesz z domu lub po godzinach prowadzisz bloga? A może musisz wziąć przymusowy home office? Jeśli potrzebujesz miejsca do pracy w mieszkaniu, poznaj skuteczny przepis na piękny i inspirujący home office. Wystarczy tylko kilka prostych kroków, aby twoje zwykłe biurko komputerowe, zamieniło się w efektowny kącik do pracy.
Fotel do biurka – jak dobrać fotel do komputera? Poprzednie Następne
Fotel do biurka powinien mieć regulowaną wysokość, podłokietniki i odpowiedni kąt odchylenia. Sprawdź, czym jeszcze się kierować, wybierając fotel do komputera.
Jaki projektor do domu? Jaki kontrast i rozdzielczość? Poprzednie Następne
Wybór projektora do domu nie jest do końca łatwą sprawą. Zobacz, jaki projektor do domu wybrać.
Jaki projektor 4K: ranking najlepszych Poprzednie Następne
Dzięki rozwojowi technologii miłośnicy kinematografii mogą we własnym domu odtworzyć warunki z najlepszym multipleksów. W tekście przyjrzymy się, czym są projektory 4K, na co trzeba zwrócić uwagę podczas ich kupna oraz jakie modele są najlepsze.
Niszczarka do dokumentów: ranking Poprzednie Następne
Prace biurowe mają to do siebie, że generują wiele dokumentów, które po jakimś czasie są niepotrzebne. Wyrzucenie do kosza kartek zawierających ważne dane nie jest szczególnie dobrym posunięciem, dlatego trzeba je w jakiś sposób zniszczyć. Ręczne rwanie na dłuższą metę nie zdaje egzaminu, więc warto wesprzeć się niszczarką do dokumentów.
Małe biurko czy składane: wybieramy biurko do małego pokoju Poprzednie Następne
Małe biurko zmieści się nawet w niedużym lokum. Zobacz, jaki model wybrać: biurko kasyczne, składane czy narożne.