Osprzęt dla koni

4,6 z 30162 opinii
W hodowli i utrzymaniu koni istotne jest należyte dobranie osprzętu dla koni. Na rynku oferowane jest mnóstwo potrzebnych akcesoriów, dotyczących każdego aspektu dbania o zwierzę.

Pielęgnacja

W dziedzinie pielęgnacji ilość możliwych do wykorzystania akcesoriów jest ogromna. Każdy miłośnik i właściciel zwierzęcia znajdzie dla siebie osprzęt dla koni w każdej cenie i jakości wykonania. Podstawowym narzędziem jest zgrzebło i szczotka, służące do oczyszczania konia po jeździe. Na rynku dostępne są także specjalne płyny i maści do pielęgnowania drobnych otarć. Kolejnym elementem osprzętu dla konia są grzebienie i szczotki do rozczesywania grzywy i ogona, a także gąbki do mycia konia. Producenci oferują także gumki, klamry i zapinki, którymi można ozdobić grzywę i ogon konia. Oprócz tych akcesoriów w dziedzinie pielęgnacji mamy do dyspozycji także specjalne preparaty do kopyt, które zapobiegają ich pękaniu i wysuszaniu.

Czyszczenie kopyt

Bardzo istotne w hodowli i utrzymaniu koni, pomaga zapobiegać poważnym schorzeniom, zaczynającym się od brudnych i zaognionych kopyt. Osprzęt dla koni oferowany w tej kategorii to kopystki służące do tzw. rozczyszczania przestrzeni w kopytach, gdzie może zbierać się brud, noże kopytowe do skracania przerośniętych fragmentów kopyt, szczotki o różnym stopniu twardości włosia do oczyszczania wstępnego, także pędzle do nakładania preparatów pielęgnacyjnych jak oleje i woski.

Uprzęż

Podstawowym elementem uprzęży jest ogłowie, czyli elementy znajdujące się na głowie konia i pomagające nim powodować. Siodło wraz z towarzyszącymi elementami jak czaprak czy wytok to kolejne elementy osprzętu dla konia, które należy posiadać by jeździć konno. Ilość oferowanych akcesoriów może przyprawiać o ból głowy, jednak w każdym sklepie jeździeckim pracownicy chętnie służą pomocą i radą.

Żywienie, pojenie, stajnia

Osprzęt dla konia z tej kategorii to między innymi poidła zwykłe, a także automatyczne, paśniki na siano, karmniki na paszę treściwą. Niezbędnym elementem dbania o konia, jak i o każde zwierzę, jest regularne sprzątanie jego otoczenia. Do oczyszczania boksu dysponujemy szeroką gamą grabi, szufli, szczotek, niezbędne są także widły do usuwania zbitej zanieczyszczonej słomy i nakładania świeżej. Jak w każdej dziedzinie dostępne są także akcesoria niezwykle ułatwiające pracę, jak myjki ciśnieniowe, a także szereg preparatów bezpiecznych dla zwierząt i środowiska, które pomagają utrzymać czystość i higienę w otoczeniu konia.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Kolor

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Rower dziecięcy jako prezent na komunię Poprzednie Następne

Rower dziecięcy jako prezent na komunię

Już niedługo sezon komunijny, tak więc należy pomyśleć nad prezentami dla swoich pociech. Warto zdecydować się na sprawdzoną niespodziankę - dziecięcy rower. Spełnij marzenie swojego dziecka i podaruj mu uśmiech w ten wyjątkowy dzień. Zajrzyj na Ceneo.pl

Deskorolka fish — opcja dla prawdziwych hobbystów Poprzednie Następne

Deskorolka fish — opcja dla prawdziwych hobbystów

Deskorolka typu fish świetnie nadaje się do jazdy po mieście. Choć za jej pomocą nie wykonamy spektakularnych trików, ma ona swoje zalety, o których piszemy w niniejszym poradniku.

Wyjazd na narty — w co warto się zaopatrzyć? Poprzednie Następne

Wyjazd na narty — w co warto się zaopatrzyć?

Twój wyjazd na narty zbliża się wielkimi krokami, do takiej wyprawy należy się, rzecz jasna, odpowiednio przygotować. a Ty dalej nie wiesz co powinno znaleźć się w Twojej walizce? Ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Proteiny w proszku czy w jedzeniu — porady dla aktywnych Poprzednie Następne

Proteiny w proszku czy w jedzeniu — porady dla aktywnych

Moda na uprawianie sportu i prowadzenie zdrowego stylu życia trwa w najlepsze, a nieodłączną częścią postępów w sporcie jest bogata w proteiny dieta. Każda osoba zainteresowana tematem zetknęła się zapewne z dylematem — proteiny w proszku czy w jedzeniu?

Mikronarzędzia - zestaw naprawczy, który możesz mieć zawsze przy sobie Poprzednie Następne

Mikronarzędzia - zestaw naprawczy, który możesz mieć zawsze przy sobie

Chcesz być gotowy na nieprzewidziane awarie, ale nie masz zamiaru nosić przy sobie ciężkiego multitoola?