Osłony i odboje

4,5 z 36516 opinii
Osłony i oboje amortyzatorów to niewielkie, ale istotne części wyposażenia samochodu. Jeżeli nie będziemy o nie dostatecznie dobrze dbać i np. osłona zostanie uszkodzona i nie dość szybko wymieniona, będziemy musieli liczyć się z bardzo wysokimi kosztami naprawy. Dlatego najważniejsza jest w tym przypadku prewencja.
Nowoprodukowane samochody mają najczęściej napęd na przednie koła. Wiąże się to z zastosowaniem odpowiednich przegubów, umożliwiających płyny skręt. Przegub powinien być odpowiednio chroniony, gdyż jest to element bardzo delikatny i wrażliwy na zabrudzenia, szczególnie po kilku latach eksploatacji, kiedy guma nie jest już tak elastyczna i może ulec rozerwaniu.
Pierwszym wyraźnym objawem uszkodzeń są stuki i niewłaściwa praca silnika, szczególnie odczuwalna przy wykonywaniu skrętów, ale wówczas przegub nadaję się już do wymiany, dlatego ważne jest aby stosować właściwe osłony i oboje oraz regularnie dokonywać przeglądów poszczególnych części samochodu. W ten sposób unikniemy kosztownych wymian. Oczywiście jeżeli nie będziemy kupować części oryginalnych możemy ten koszt zredukować, ale najlepiej nie dopuszczać do uszkodzeń i co kilka miesięcy sprawdzać stan osłon przegubów.
Samo sprawdzenie stanu tego elementu nie jest skomplikowane i można je wykonać samemu, nie podnosząc nawet samochodu. Wystarczy maksymalnie skręcić koła i sprawdzić czy osłona nie ma pęknięć bądź zarysowań. Jeżeli wykryjemy jakieś nieprawidłowości bądź zaobserwujemy wydobywający się smar, wówczas należy wymienić osłonę, która jest zdecydowanie mniej kosztowna niż nawet najtańszy przegub.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Marka

Model

Typ

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

z 221