Opony rowerowe

4,6 z 50004 opinii

Opony rowerowe to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego jednośladu. To one decydują o przyczepności roweru, komforcie i bezpieczeństwie jazdy oraz prędkości, jaką można osiągnąć danym pojazdem. Przy ich doborze, poza wielkością opony do roweru, należy uwzględnić kilka istotnych parametrów, które charakteryzują cechy każdej opony.

Opony rowerowe — na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Podstawowa wartość, która charakteryzuje każdą oponę to jej rozmiar, zwykle wyrażony w calach. Rozmiar opisuje średnicę i szerokość opony do roweru. Wielkość opony należy dopasować do wielkości kół w naszym rowerze lub po prostu sprawdzić rozmiar na poprzedniej oponie, z której korzystaliśmy. Kolejny istotny parametr to grubość bieżnika. Przy wyborze bieżnika należy uwzględnić rodzaj terenu, po którym najczęściej jeździmy. Gruby bieżnik sprawdzi się na piaszczystym podłożu, zaś bieżnik typu slick to dobry wybór przy gładkich, równych powierzchniach, na przykład asfalcie. W większości przypadków opony rowerowe są wyposażone w osobne dętki. Profesjonalni rowerzyści często korzystają również z szytek, czyli opon połączonych z dętką, bardziej odpornych na przebicie. Wybór między nimi jest uzależniony od tego, jak często i z jaką intensywnością uprawiamy jazdę rowerową. Dla przeciętnego użytkownika opony rowerowe z osobną dętką okazują się wystarczające. Opony są dostępne również w różnych wersjach kolorystycznych. Wybór między nimi to kwestia gustu. Należy pamiętać o tym, że nawet prawidłowo dobrane opony po pewnym czasie się zużywają. Przy intensywnym użytkowaniu żywotność przeciętnej opony to dwa lata.

Tylko oferty
Cena
Producent
Rodzaj
Rozmiar
Średnica koła
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Zimowe opony rowerowe Poprzednie Następne
Jazda na rowerze zimą nie jest łatwa. Śliska nawierzchnia i chłodna aura sprawiają, że bardzo łatwo o utratę przyczepności i w konsekwencji wywrotkę. Stosując zimowe opony rowerowe, zwiększysz swoje bezpieczeństwo i komfortowo dojedziesz do celu.
Jakie opony do roweru trekkingowego, górskiego i crossowego? Poprzednie Następne
Ogromna ilość opon rowerowych sprawia, że użytkownicy nie wiedzą, na jaki model się zdecydować. Zobacz, jakie opony do roweru wybrać.
Rozmiary opon rowerowych. Jak czytać i dobierać? Poprzednie Następne
Dobór rozmiarów opon rowerowych jest bardzo ważny. Zobacz, jak czytać rozmiar opon rowerowych.
Jaki rower trekkingowy będzie dla ciebie najlepszy? Kompleksowy poradnik zakupowy Poprzednie Następne
Szukasz dobrego roweru trekkingowego? Sprawdź, jaki rower trekkingowy wybrać.
Rower wyprawowy: co to jest i jaki wybrać? Poprzednie Następne
Zobacz, jak zacząć przygodę z wyprawami rowerowymi i jaki rower wyprawowy wybrać.
Ranking rowerów crossowych. Jaki rower crossowy wybrać? Poprzednie Następne
Jaki rower crossowy wybrać?. Sprawdź ranking rowerów crossowych, które cieszą się dużą popularnością na Ceneo.pl.
Rower dla 10-latka. Jaki rower dla chłopca i dziewczynki w wieku 10 lat? Poprzednie Następne
Planujesz zakup roweru dla 10-latka? Łatwo się pogubić w imponującej ofercie rynkowej. Podpowiadamy więc, jak wybrać rower dla chłopca w wieku 10 lat i rower dla dziewczynki 10-letniej. Na co zwrócić uwagę i jakie parametry techniczne są istotne – sprawdzamy.
Jaki rower trekkingowy do 1500? Jak wybrać najlepszy? Poprzednie Następne
Rower trekkingowy to uniwersalny model. Zobacz, jaki rower trekkingowy do 1500 wybrać.

Opony rowerowe - opinie