Opony dostawcze całoroczne

4,5 z 50090 opinii
W przypadku posiadania własnego pojazdu warto pomyśleć o właściwym jego użytkowaniu, żeby zminimalizować koszty napraw oraz jak najdłużej cieszyć się sprawnym samochodem. Oczywiście duże znaczenie ma pielęgnacja auta, regularne przeglądy i naprawy oraz korzystanie ze sprawdzonych warsztatów i kupowanie dobrej jakości części zamiennych. Odpowiednie dbanie o samochód jest szczególnie ważne w przypadku pojazdów często używanych. Kierowcy często spędzają w nich całe dnie, przemierzają setki kilometrów i dlatego muszą przywiązywać dużą wagę do korzystania z odpowiednich akcesoriów i zapewnienia sobie maksymalnego bezpieczeństwa.
Równie ważne jak silnik czy układ hamulcowe są opony. Właściwie dobrane i zamontowane mogą w wielu sytuacjach uratować nam nawet życie, natomiast zbytnio zużyte i nieadekwatne do pogody mogą stwarzać niebezpieczeństwo na drodze lub spowodować poważną kolizję.
Coraz więcej kierowców dostrzega konieczność zmiany opon i używania innego ogumienia latem a innego zimą. Takie rozwiązanie jest z pewnością bezpieczniejsze, gdyż opona dostosowana jest wtedy do aktualnie panujących warunków i lepiej sprawdza się na drodze, jednak dla tych wszystkich, którzy nie chcą tracić pieniędzy i czasu na okresowe zmiany producenci przygotowali wersję całoroczną. Opony dostawcze całoroczne lub te przeznaczone dla samochodów pasażerskich mogą, szczególnie w umiarkowanym klimacie, charakteryzującym się stosunkowo łagodną zimą, sprawdzić się całkiem dobrze, bez konieczności ich wymiany.
Tylko oferty
Cena
Producent
Szerokość
Profil
Średnica
    Pozostałe:
Indeks nośności
Indeks prędkości
Opór toczenia
Przyczepność na mokrej nawierzchni
Hałas zewnętrzny [dB]
Rok produkcji
Zastosowane technologie
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Jakie opony letnie kupić? Poradnik dla początkujących Poprzednie Następne
Jakie opony letnie wybrać? Przeczytaj nasz kompleksowy poradnik.
Jak czytać oznaczenia DOT? Poprzednie Następne
Oznaczenia DOT, które występują na każdej oponie na pierwszy rzut oka nie mówią nam za wiele. Widzimy tam dużo symbolów i znaków, ale jak je rozszyfrować Oto kilka podpowiedzi jak sobie z nimi poradzić, aby następny zakup opon, była szybki i przede wszystkim prosty.
Jakie opony zimowe do jazdy po mieście? Poprzednie Następne
Zbliżające się niekorzystne warunki pogodowe wymuszają zmianę ogumienia na zimowe. Zobacz, jakie opony zimowe wybrać do jazdy po mieście.
Jak przechowywać opony po sezonie oraz jak je zabezpieczyć? Poprzednie Następne
Czy wiesz, że sposób, w jaki przechowujesz po sezonie swoje opony samochodowe ma ogromny wpływ na ich stan? A kondycja opon determinuje nie tylko poziom spalania paliwa, ale również twoje bezpieczeństwo. Dlatego właśnie szalenie ważne jest, aby dobrze zaplanować system sezonowego przechowywania opon samochodowych.
Data produkcji opony – czy wiek opony ma znaczenie? Poprzednie Następne
Zniszczone lub źle dobrane opony mogą stanowić ogromne zagrożenie dla kierowcy oraz pozostałych członków ruchu drogowego. Zobacz, jak sprawdzić datę produkcji opony oraz czy wiek opony ma znaczenie.
Opony całoroczne: opinie. Czy warto kupić opony wielosezonowe? Poprzednie Następne
Wraz z nadejściem nowego sezonu, wraca temat wymiany opon. Kierowcy od lat głową się, jaki rodzaj opon jest najlepszy, co należy odczytywać jako – które zapewnią największe bezpieczeństwo. Czy opony wielosezonowe mają sens? W tekście odpowiemy na to pytanie.
Tanie opony zimowe – jak znaleźć? Poprzednie Następne
Pierwsze przymrozki to wyraźny sygnał dla kierowców, że zbliża się czas wymiany opon na zimowe. Dowiedz się, jak znaleźć tanie zimówki.
Opony bieżnikowane: opinie. Czy warto kupić opony bieżnikowane? Poprzednie Następne
Według niektórych, tzw. nadlewki są dobrym sposobem na oszczędność, natomiast dla grupy przeciwnej – stwarzają niebezpieczeństwo na drodze. Sprawdź!
Zbieżność kół. Jak sprawdzić i jak ustawić? Poprzednie Następne
Podstawowym parametrem geometrii zawieszenia jest zbieżność kół, o której słyszał zapewne każdy kierowca. Czym właściwie jest zbieżność oraz jak ją ustawić?
Ząbkowanie opon. Co to jest i jak mu zapobiec? Poprzednie Następne
Zobacz, jakie są przyczyny i objawy ząbkowania opon i jak temu zaradzić.