Opony ciężarowe letnie

4,5 z 47500 opinii
Zanim zaczniemy szukać najtańszego dostawcy lub na własną rękę próbowali dobrać i wymienić opony przede wszystkim należy określić jaki dokładnie typ opon jest odpowiedni dla naszego samochodu. Można z łatwością sprawdzić rodzaj opon, ponieważ na każdej z nich widoczny jest ciąg znaków, który odpowiada danemu rodzajowi opony.
Kiedy to ustaliliśmy możemy przystąpić do wybierania najlepszej oferty. Tu pojawia się kolejne pytanie: ile opon wymienić? Czy trzeba koniecznie zmienić cały komplet czy może wystarczy zakupić dwie opony? Najlepsze rozwiązanie to jednoczesna wymiana wszystkich kół na ten sam model i chociaż przepisy dopuszczają posiadanie jednocześnie różnych kół, to musimy pamiętać, że zmniejsza to skuteczność hamowania a tym samym bezpieczeństwo jazdy. Trudniej będzie nam przewidzieć zachowanie się pojazdu a kontrola nad nim będzie w dużej mierze utrudniona. Jeżeli mimo to zdecydujemy się na wymianę tylko części kół to pamiętajmy, że nowe koła montujemy zawsze z tyłu, gdyż takie rozwiązanie ułatwia kontrolowanie pojazdu w sytuacjach niebezpiecznych.
Rodzaj opon zależy oczywiście od naszych możliwości finansowych. Dobrej klasy opony ciężarowe letnie będą oczywiście sporym wydatkiem, ale w przypadku opon klasa danego modelu przekłada się na ich dobrą jakość i lepsze osiągi niż podobne modele niższej jakości.
Tylko oferty
Cena
Producent
Szerokość
Profil
Średnica
Indeks nośności
Indeks prędkości
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Jakie opony letnie kupić? Poradnik dla początkujących Poprzednie Następne
Jakie opony letnie wybrać? Przeczytaj nasz kompleksowy poradnik.
Jak czytać oznaczenia DOT? Poprzednie Następne
Oznaczenia DOT, które występują na każdej oponie na pierwszy rzut oka nie mówią nam za wiele. Widzimy tam dużo symbolów i znaków, ale jak je rozszyfrować Oto kilka podpowiedzi jak sobie z nimi poradzić, aby następny zakup opon, była szybki i przede wszystkim prosty.
Jakie opony zimowe do jazdy po mieście? Poprzednie Następne
Zbliżające się niekorzystne warunki pogodowe wymuszają zmianę ogumienia na zimowe. Zobacz, jakie opony zimowe wybrać do jazdy po mieście.
Jak przechowywać opony po sezonie oraz jak je zabezpieczyć? Poprzednie Następne
Czy wiesz, że sposób, w jaki przechowujesz po sezonie swoje opony samochodowe ma ogromny wpływ na ich stan? A kondycja opon determinuje nie tylko poziom spalania paliwa, ale również twoje bezpieczeństwo. Dlatego właśnie szalenie ważne jest, aby dobrze zaplanować system sezonowego przechowywania opon samochodowych.
Data produkcji opony – czy wiek opony ma znaczenie? Poprzednie Następne
Zniszczone lub źle dobrane opony mogą stanowić ogromne zagrożenie dla kierowcy oraz pozostałych członków ruchu drogowego. Zobacz, jak sprawdzić datę produkcji opony oraz czy wiek opony ma znaczenie.
Opony całoroczne: opinie. Czy warto kupić opony wielosezonowe? Poprzednie Następne
Wraz z nadejściem nowego sezonu, wraca temat wymiany opon. Kierowcy od lat głową się, jaki rodzaj opon jest najlepszy, co należy odczytywać jako – które zapewnią największe bezpieczeństwo. Czy opony wielosezonowe mają sens? W tekście odpowiemy na to pytanie.
Tanie opony zimowe – jak znaleźć? Poprzednie Następne
Pierwsze przymrozki to wyraźny sygnał dla kierowców, że zbliża się czas wymiany opon na zimowe. Dowiedz się, jak znaleźć tanie zimówki.
Opony bieżnikowane: opinie. Czy warto kupić opony bieżnikowane? Poprzednie Następne
Według niektórych, tzw. nadlewki są dobrym sposobem na oszczędność, natomiast dla grupy przeciwnej – stwarzają niebezpieczeństwo na drodze. Sprawdź!
Zbieżność kół. Jak sprawdzić i jak ustawić? Poprzednie Następne
Podstawowym parametrem geometrii zawieszenia jest zbieżność kół, o której słyszał zapewne każdy kierowca. Czym właściwie jest zbieżność oraz jak ją ustawić?
Ząbkowanie opon. Co to jest i jak mu zapobiec? Poprzednie Następne
Zobacz, jakie są przyczyny i objawy ząbkowania opon i jak temu zaradzić.