Oleje 5W30

4,5 z 41620 opinii
Oleje syntetyczne, do których również należy 5w30 są świetnym wyborem dla większości pojazdów. Jest tak nie tylko dlatego, że są najbardziej zaawansowane pod względem używanej technologii i nakładów na ich rozwój. Przede wszystkim są one najbardziej stabilne, zarówno pod względem wysokich temperatur, jak i pod względem nacisku, jakim są poddawane chronione elementy. Ich stosowanie pomaga w zachowaniu wysokiej żywotności silników, oszczędności paliwa i łatwym zapalaniu "na mrozie". Jaki olej syntetyczny warto wybrać?

Olej 5w30 dla silników z DPF

Sprawa odpowiedniego doboru oleju silnikowego jest szczególnie istotna, gdy posiadany przez nas samochód jest wyposażony w filtr cząsteczek stałych DPF. Jego celem jest zatrzymanie i eliminowanie szkodliwej sadzy, wytwarzającej się podczas spalania paliwa Diesla. Jednak jest to dość newralgiczny element samochodu i z powodu jego posiadania musimy zwracać szczególną uwagę na dobierane oleje. Przede wszystkim powinny cechować się one niskim poziomem siarki, fosforu i popiołów, co będzie sprzyjało dłuższej żywotności DPF-a i jego wolniejszym zaklejaniu się, na co najczęściej narzekają kierowcy. Olej 5w30 spełniający odpowiednie klasy, dopasowane do naszego samochodu, będzie najczęściej najbezpieczniejszym wyborem. Cechuje się on bardzo dobrą płynnością w niskich temperaturach, co ułatwia rozruch i płynną pracę silnika nawet w środku zimy. Ponadto jest bardzo wytrzymały na wysokie temperatury, co skutecznie chroni go przed przegrzaniem, gdy silnik narażony jest na ciężkie, długotrwałe warunki pracy. Połączenie tych cech powoduje, że olej 5w30 jest idealny niemal dla każdego pojazdu.

Oleje Silnikowe - Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Rodzaj

Pojemność

Klasa lepkości

$$_Usuń filtr

Przeznaczenie

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Ranking najlepszych wideorejestratorów do samochodu Poprzednie Następne

Ranking najlepszych wideorejestratorów do samochodu

Wideorejestrator do samochodu umożliwia rejestrowanie całego przebiegu trasy. Nagrania z kamery pomagają wskazać przyczyny wypadku, a także ustalenie jego sprawcy. Wybraliśmy topowe modele.

Strój motocyklowy dla początkującego — co wybrać? Poprzednie Następne

Strój motocyklowy dla początkującego — co wybrać?

Zakup pierwszego motocykla to chwila, w której emocje mogą wziąć górę nad zdrowym rozsądkiem. Najczęściej objawia się to nieodpowiednim strojem, nie zapewniającym motocykliście niemal żadnego bezpieczeństwa. Co należy wiedzieć przed zakupem pierwszego stroju na motocykl?

Chcę kupić skodę octavię. O czym powinienem wiedzieć? Poprzednie Następne

Chcę kupić skodę octavię. O czym powinienem wiedzieć?

Skoda Octavia to najpopularniejszy samochód 2018 roku. Co składa się na tak dużą popularność modelu i o czym trzeba wiedzieć przed zakupem Skody?

Pielęgnacja samochodu po zimie – o czym należy pamiętać? Poprzednie Następne

Pielęgnacja samochodu po zimie – o czym należy pamiętać?

Zima nie zachęca do regularnej pielęgnacji samochodu. Podpowiadamy, jak doprowadzić do samochód do czystości po sezonie jesienno-zimowym.

Jakie felgi wybrać do Skody Octavii? Poprzednie Następne

Jakie felgi wybrać do Skody Octavii?

W przypadku felg samochodowych ważne są zarówno ich cechy użytkowe, związane z bezpieczeństwem i komfortem jazdy, jak i walory estetyczne. A ponieważ wybór obręczy jest olbrzymi, decyzja, jakie kupić, nie należy do łatwych. Jakie będą najlepsze felgi do Skody Octavii?

Ranking najpopularniejszych samochodów używanych w Polsce Poprzednie Następne

Ranking najpopularniejszych samochodów używanych w Polsce

Ponad 90% samochodów używanych w Polsce kupowanych jest przez użytkowników prywatnych. Jakie auta cieszą się największą popularnością? Zobacz nasz ranking.

Jak wybrać kosz piknikowy? Poprzednie Następne

Jak wybrać kosz piknikowy?

Świeże powietrze zaostrza apetyt, więc piknik to idealny sposób na urozmaicenie upalnego dnia. Do przechowania zastawy, smakołyków i akcesoriów niezbędny będzie...

Jak dobrać oponę do felgi? Poprzednie Następne

Jak dobrać oponę do felgi?

Prawidłowy dobór opon do felgi jest bardzo ważny. Sprawdź, jak dobrać oponę do felgi.

Opony wielosezonowe – czy warto? Poprzednie Następne

Opony wielosezonowe – czy warto?

Wielu kierowców decyduje się na opony wielosezonowe – czy warto zakładać opony wielosezonowe? Sprawdź, jakie mają wady i zalety.

Monitor do kamery cofania – jaki wybrać? Poprzednie Następne

Monitor do kamery cofania – jaki wybrać?

Kamery cofania spotkasz zazwyczaj w samochodach marek premium lub w topowych wersjach wyposażenia. Tymczasem niewiele osób wie, że w prosty sposób można ją zamontować nawet w starszym, ubogo wyposażonym samochodzie. Monitory do kamery cofania codzienne ułatwiają manewrowanie setkom kierowców.

Oleje silnikowe - opinie

Klasa lepkości: 5W30 Usuń wybrane filtry
;