Ogrzewanie i wentylacja samochodowa

4,5 z 36516 opinii
Ogrzewanie i wentylacja samochodowa w podstawowej wersji działa podobnie jak w budynkach mieszkalnych w oparciu o wentylację naturalną. W ten sposób może być wentylowane wnętrze samochodu z kierowcą i pasażerami oraz komora silnika. Powietrze dostarczane jest specjalnie wywierconymi otworami, znajdującymi się na masce samochodu. W ciepłe dni powietrze to jest schładzane w zimne – ogrzewane. Ogrzewanie najlepiej sprawdza się gdy samochód jest w ruchu. Podczas postoju nie jest już tak efektywne.
Coraz częściej samochody wyposażone są w klimatyzację. Taki pojazd jest nieco droższy w eksploatacji, ale za to komfort jazdy, szczególnie w upalne dni jest dużo wyższy. Obecnie klimatyzacja staje się już oczywistym wyposażeniem każdego samochodu i modele jej pozbawione w zastraszającym tempie tracą na wartości. Ogrzewanie i wentylacja samochodowa to ważny element pojazdu i warto dokładnie przemyśleć jakie rozwiązanie będzie dla nas najlepsze.
Jeśli chodzi o sam silnik samochodu, to zwykle stosuje się niezależne od siebie systemy chłodzenia, jak również wyposażony jest w specjalny wentylator, który uruchamia się gdy temperatura silnika osiągnie pewną ustaloną wartość. Dodatkowo w trakcie jazdy kierowca również może temperaturę tę kontrolować i ewentualnie wystarczająco szybko zareagować w przypadku zaobserwowania jakichkolwiek anomalii.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Marka

Model

Typ

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje