Kombinezony motocyklowe

4,5 z 51486 opinii
Jazda na motocyklu jest bez wątpienia bardzo emocjonującą czynnością. Może być źródłem sporej dawki pozytywnej adrenaliny. Jednocześnie osiągana prędkość może mieć drastyczne skutki dla zdrowia. Dlatego ważne jest, aby odpowiednio przygotować się do roli odpowiedzialnego motocyklisty. Podstawowym sprzętem (oprócz oczywiście samego motocyklu) jest odpowiedni kombinezon motocyklowy.

Kombinezon motocyklowy jako podstawowe wyposażenie ochronne

Kombinezony dzielą się na jednoczęściowe i dwuczęściowe. Jednoczęściowe są dostosowane do bardziej niebezpiecznych jazd takich jak jazdy wyczynowe przy dużych prędkościach. Często składają się one z ochraniaczy. Na krótsze trasy bardziej wygodnym będzie dwuczęściowy kombinezon. Jak sama nawa wskazuje, składa się on z dwóch części: kurtki i spodni. Kupując obie rzeczy jednej marki jest możliwość połączenia ich ze sobą zamkiem. Kombinezon motocyklowy powinien być dostosowany do panującej pory. Wyróżnia się wśród nich kombinezony wiosenno-letnie, jesienno-zimowe, wielosezonowe. Różnią się one między sobą głównie strukturą materiału, otworami wentylacyjnymi. Podczas jazdy najbardziej narażonymi na uderzenia częściami ciała są ramiona, łokcie, kolana, kręgosłup, miednica i biodra. W związku z powyższym części te powinny być dodatkowo zabezpieczone ochraniaczami (często są one wpasowane w spodnie czy kurtkę). Bardzo istotne jest, aby kombinezon motocyklowy był idealnie dopasowany do sylwetki ciała. Zbyt ciasny może ograniczać ruchy. Za to zbyt luźny będzie powodować dyskomfort podczas jazdy.
Odzież motocyklowa
Tylko oferty
Cena
Producent
Rozmiar
Przeznaczenie
Kolor
Materiał
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Jak wybrać kombinezon na motor? Poprzednie Następne
Zakup motocykla to ostatni etap przygotowań do motocyklowej zajawki. W pierwszej kolejności musisz kupić dobrej jakości strój, buty i kask, które są de facto jedynym zabezpieczeniem w razie upadku. Zobacz, jak wybrać dobry kombinezon na motocykl i na jakie parametry zwrócić uwagę podczas zakupu.
Strój motocyklowy dla początkującego — co wybrać? Poprzednie Następne
Zakup pierwszego motocykla to chwila, w której emocje mogą wziąć górę nad zdrowym rozsądkiem. Najczęściej objawia się to nieodpowiednim strojem, nie zapewniającym motocykliście niemal żadnego bezpieczeństwa. Co należy wiedzieć przed zakupem pierwszego stroju na motocykl?
Kobieta na motocyklu. Jak się ubrać? Poprzednie Następne
Kto powiedział, że jazda na motocyklu jest zarezerwowana wyłącznie dla mężczyzn? Obecnie na trasach można spotkać coraz więcej kobiet, które nie boją się szybkości i skoków adrenaliny. Podobnie jak i w codziennym życiu, tak i podczas przemierzania kilometrów na jednośladzie warto postawić na wygodę i zadbać o bezpieczeństwo, aby wyjść z ewentualnego wypadku bez szwanku. Podpowiadamy, jakie spodnie, kurtkę damską i akcesoria wybrać na motocykl w trakcie nadchodzącego sezonu.