Odkurzacze Dirt Devil 800 W Kraków

4,5 z 134728 opinii
Ciężko byłoby znaleźć osobę, która lubiłaby obowiązki domowe. Jednak nawet największe między sezonowe porządki możemy ułatwić sobie dzięki odpowiedniemu sprzętowi. Kurz, paprochy, czy też sierść to z pewnością zbędny element dekoracyjny naszego domu. Dlatego zadbajmy o dobór odpowiedniego odkurzacza, który umożliwi nam szybkie pozbycie się nieczystości.

Rodzaje odkurzaczy
Najpopularniejszy podział odkurzaczy to na urządzenia workowe oraz bezworkowe. Odkurzacze workowe są zdecydowanie tańsze oraz łatwe w użyciu. Niestety korzystanie z urządzeń tego typu wiąże się z koniecznością zakupu specjalnych worków (papierowych – jednorazowych lub materiałowych – wielokrotnego użytku). Ponadto zapełnienie pojemnika powoduje zmniejszenie siły ssącej odkurzacza. Rozwiązanie to nie nadaje się dla alergików, ze względu na konieczność opróżniania zakurzonych worków.
Odkurzacze bezworkowe charakteryzują się wyposażeniem w specjalny pojemnik, do którego lądują brud i kurz. W urządzeniu tym moc ssąca jest zdecydowanie lepsza i nie zmniejsza się wraz z zapełnieniem pojemnika. Modele tego typu niestety nie nadają się dla alergików, gdyż wymagają każdorazowego opróżniania pojemnika po użytkowaniu. Odkurzacze bezworkowe są również zdecydowanie droższe niż modele workowe.
Mniej popularnym, jednak idealnym rozwiązaniem dla alergików jest odkurzacz z filtrem wodnym. Mechanizm działania powoduje, że wszelki brud oraz kurz zatrzymywany jest przez urządzenie filtrujące. Modele te nie tylko skutecznie usuwają zanieczyszczenia, ale dodatkowo nawilżają powietrze. Niestety są zdecydowanie droższe oraz większe i cięższe niż poprzednie odkurzacze.

Skuteczność odkurzacza
Efektywność odkurzacza ocenia się na podstawie klasy skuteczności odkurzanej powierzchni. Rozpatrujemy w tym ujęciu powierzchnie gładkie – takie jak podłogi oraz trudniejsze – dywany. Skuteczność odkurzacza oznaczana jest za pomocą liter od A do G, gdzie A oznacza najlepsza, natomiast G najgorszą.
Na efektywność odkurzacza ma wpływ również jego moc. Na rynku dostępne są modele o stosunkowo małej mocy (kilku lub kilkunastu W) i są to z reguły urządzenia ręczne przeznaczone do odkurzania np. wnętrza samochodów. Tradycyjne odkurzacze dysponują mocą od kilkuset do nawet 1600W.

Parametry odkurzacza
Jak w przypadku każdego urządzenia wielu z nas zależy na energooszczędności. Dlatego dobór odkurzacza nierzadko wiążemy z jego klasą energetyczną. Analogicznie jak w sprzętach AGD, występuje oznaczenie literowe. Tym samym najoszczędniejsze urządzenia, będą to te oznaczone początkowymi literami alfabetu.
Dla komfortu użytkowania powinniśmy zwrócić uwagę na wagę odkurzacza oraz poziom hałasu, który powstaje podczas sprzątania. Średni ciężar zwykłego urządzenia to około 5 kg. Natomiast bezpieczny poziom hałasu nie powinien przekraczać poziomu 70dB. Dla posiadaczy większych lokum idealnym rozwiązaniem będzie odkurzacz z dłuższym kablem, który ograniczy potrzebę ciągłego podłączania się pod różne źródła prądu lub korzystania z dodatkowego przedłużacza.

Jak wybrać odkurzacz
Wybór odkurzacza powinien wynikać z preferencji mieszkańców określonego gospodarstwa domowego. Zadbajmy zatem przede wszystkim o komfort użytkowania. Jeśli w mieszkaniu mamy alergika, zainwestujmy w urządzenie wyposażone w filtr HEPA (służący do dezynfekcji powietrza). Jeśli ze sprzętu będzie korzystała również osoba starsza postarajmy się, by urządzenie było lekkie i nie zmuszało do niepotrzebnego schylania się lub wybierzmy model w pełni automatyczny, który wyręczy nas z nielubianego obowiązku.
Wybrane filtry
Usuń wybrane filtry
Lokalizacja sklepu:
Producent:
Moc:
Tylko oferty
Cena
Producent
Moc
Typ filtra
Długość przewodu
Kolor
Roczne zużycie energii
Poziom hałasu
Pojemność worka/pojemnika [l]
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Ranking najlepszych odkurzaczy Poprzednie Następne

Ranking najlepszych odkurzaczy

Jaki odkurzacz kupić? Zanim zdecydujesz się na konkretny model, zapoznaj się z charakterystykami poszczególnych typów tego urządzenia. Automatyczny, bezworkowy, wodny, a może tradycyjny? Sprawdź opisy wszystkich 9 rodzajów odkurzaczy i ranking najciekawszych modeli!

Dlaczego warto kupić iRobota z oficjalnej dystrybucji? Poprzednie Następne

Dlaczego warto kupić iRobota z oficjalnej dystrybucji?

Odkurzanie i mycie podłogi możesz zlecić inteligentnym robotom. Ale uwaga – jeśli chcesz cieszyć się pełnym wsparciem podczas sprzątania domu, zdaj się na oficjalną dystrybucję – zakup sprzętu z autoryzowanych źródeł to gwarancja pełnowartościowych urządzeń oraz pełnej opieki pozakupowej ze strony producenta.

Jaki odkurzacz bezworkowy wybrać? Poprzednie Następne

Jaki odkurzacz bezworkowy wybrać?

Szukasz odkurzacza bezworkowego, ale wciąż nie możesz znaleźć idealnego modelu? Dobrze trafiłeś! W naszym zestawieniu zebraliśmy najpopularniejsze odkurzacze bezworkowe dostępne na rynku. Zobacz.

Odkurzacz do sierści – jak pozbyć się sierści z domu? Poprzednie Następne

Odkurzacz do sierści – jak pozbyć się sierści z domu?

Jak pozbyć się sierści psa czy kota z mieszkania lub domu? Zobacz, jaki odkurzacz do sierści wybrać.

Odkurzacz z filtrem wodnym czy cyklonowym? Wybierz sprzęt odpowiedni do twoich potrzeb Poprzednie Następne

Odkurzacz z filtrem wodnym czy cyklonowym? Wybierz sprzęt odpowiedni do twoich potrzeb

Nie ma co się oszukiwać: na świecie są o wiele przyjemniejsze czynności niż sprzątanie. Znamy jednak sposób na to, by odkurzanie było szybsze i skuteczniejsze, wiec gra jest warta świeczki. Zobacz, jak nowoczesna technologia zastosowana w odkurzaczach Thomas pomaga w domowych porządkach.

Odkurzacze - opinie

Sprawdź w swojej lokalizacji:
Odkurzacze > Kraków
Produkt promowany
TEFAL Air Force Flex 360+ TY9471 4,9 / 5 3 opinie / Zadaj pytanie
 • Typ filtra: Zmywalny filtr
 • Wbudowany ręczny odkurzacz: Tak
 • Pojemność worka/pojemnika [l]: 0,4 l

Kategoria Odkurzacze pionowe

Odkurzacz: Kraków, sklep: Media Expert, Mediamarkt i inne

Dirt Devil DD7071-3 Rebel 73HF Metal Grey 4,5 / 5 Napisz opinię / Zadaj pytanie
 • Typ filtra: HEPA
 • Moc: 800 W
 • Pojemność worka/pojemnika [l]: 3,2 l

Kategoria Odkurzacze tradycyjne

Odkurzacz: Kraków, sklep: gnsbud.pl

Dirt Devil REBEL 73HE POLAR WHITE DD7071-0 4,5 / 5 Napisz opinię / Zadaj pytanie
 • Typ filtra: HEPA
 • Moc: 800 W
 • Pojemność worka/pojemnika [l]: 3,2 l

Kategoria Odkurzacze tradycyjne

Odkurzacz: Kraków, sklep: gnsbud.pl

Dirt Devil Pick Up Pet 4,2 / 5 8 opinii / Zadaj pytanie
 • Typ filtra: HEPA
 • Moc: 800 W
 • Pojemność worka/pojemnika [l]: 2,5 l

Kategoria Odkurzacze tradycyjne

Odkurzacz: Kraków, sklep: Media Expert

Dirt Devil DD7070-3 Rebel 72 HF Metal Grey 4,5 / 5 Napisz opinię / Zadaj pytanie
 • Typ filtra: HEPA
 • Moc: 800 W
 • Pojemność worka/pojemnika [l]: 2 l

Kategoria Odkurzacze tradycyjne

Odkurzacz: Kraków, sklep: gnsbud.pl

Dirt Devil Popster DD2324-9 2,0 / 5 1 opinia / Zadaj pytanie
 • Typ filtra: HEPA
 • Moc: 800 W
 • Pojemność worka/pojemnika [l]: 1,5 l

Kategoria Odkurzacze tradycyjne

Odkurzacz: Kraków, sklep: sklepbaterie.pl

DirtDevil Popster DD2324-7 4,5 / 5 Napisz opinię / Zadaj pytanie
 • Typ filtra: Cykloniczny
 • Moc: 800 W
 • Pojemność worka/pojemnika [l]: 1,5 l

Kategoria Odkurzacze tradycyjne

Odkurzacz: Kraków, sklep: maxelektro.pl