Obuwie robocze

4,5 z 23444 opinii

Wybierz Obuwie Robocze

Tylko oferty

Cena

Producent

Rodzaj

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Obuwie robocze - opinie

z 448

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo w pracy i wybierz odpowiednie obuwie robocze

Przestrzeganie przepisów bezpieczeństwa podczas pracy jest niezwykle ważne. Odpowiedni strój jest w stanie ochronić nas przed możliwymi urazami. Bardzo ważnym elementem stroju roboczego jest obuwie robocze. Obuwie robocze chroni nas przed urazami, szkodliwymi substancjami oraz zbyt wysokimi lub niskimi temperaturami. Oprócz tego znacząco poprawia komfort pracy. Obuwie robocze wykorzystywane jest w wielu branżach, między innymi budowlanej i chemicznej. Jest przydatne także podczas wykonywania niektórych prac domowych. Na Ceneo.pl dostępne jest obuwie robocze do lżejszych i cięższych prac. Najlepsi producenci obuwia roboczego – Cofra, Reis, Beta, Demar, Medibut i wielu, wielu innych – są gwarancją najlepszej jakości.

S, P lub O – normy obuwia roboczego

Najprostszym określeniem wytrzymałości obuwia roboczego jest analiza literowych oznaczeń na obuwiu. Obuwie robocze oznaczane jest literami S, P lub O. Co oznaczają poszczególne litery? Obuwie robocze z oznaczeniem S (nazywane obuwiem bezpiecznym) wyposażone jest w blaszane podnoski. Obuwie robocze bezpieczne jest najbardziej wytrzymałe. Chroni przed uderzeniami o sile do 200 J oraz ściskaniem o sile 15 kN. Obuwie robocze typu P (inaczej obuwie ochronne) wytrzymuje uderzenia o sile do 100 J i ściskanie o sile 10 kN. Najmniej wytrzymałe jest obuwie robocze typu O (czyli obuwie zawodowe), które nie posiada podnosków, a tym samym nie chroni przed zmiażdżeniem stopy. To, po jakie obuwie robocze sięgniesz, w głównej mierze zależy od wykonywanej pracy.

Połączenie wygody i bezpieczeństwa, czyli obuwie ochronne z Ceneo.pl

W zależności od materiału wykonania obuwie robocze może zapewnić ochronę przed chemikaliami, wysokimi lub niskimi temperaturami czy wodą. Bardzo ważnym elementem obuwia roboczego jest podeszwa. O jej jakości świadczy materiał, z którego została wykonana. Podeszwy obuwia roboczego wykonywane są najczęściej z poliuretanu oraz połączenia poliuretanu z kauczukiem. Podeszwy wykonane z poliuretanu chronią przed temperaturami do 100 stopni Celsjusza. Bardziej odporne na wysokie temperatury oraz środki chemiczne są podeszwy z domieszką kauczuku. Wierzch obuwia roboczego jest natomiast wykonany ze skóry, materiałów tekstylnych lub tworzywa sztucznego. Obuwie robocze poza zapewnianiem ochrony powinno być również wygodne. Na Ceneo.pl dostępne są sandały, trzewiki, półbuty oraz buty wysokie. Sandały czy półbuty dobrze sprawdzą się podczas pracy na magazynie. Nie są dobrym rozwiązaniem przy pracach budowlanych. Do pracy na budowie lepiej wybrać trzewiki czy buty wysokie. Producenci obuwia roboczego coraz większą uwagę przywiązują również do wyglądu ich produktów. Na Ceneo.pl znajdziesz obuwie robocze, które nie tylko chroni przed urazami, ale również świetnie wygląda. Z pomocą Ceneo.pl odszukanie idealnego obuwia roboczego będzie dziecinnie proste. Filtry Ceneo.pl pozwolą na szybkie określenie interesujących Cię parametrów obuwia roboczego.