Obroże szelki i kagańce

4,57 z 76591 opinii
Wybierając odpowiedni sprzęt dla naszego pupila, pamiętajmy, że estetyka ma tutaj znaczenie drugorzędne. Najważniejsze bowiem są jego wygoda i bezpieczeństwo.
Wielu właścicieli psów staje przed dylematem, czy wybrać obrożę czy szelki. Pamiętać należy, że te drugie nie są wskazane dla wszystkich czworonogów, szczególnie dla psów ciągnących. Podczas zakupu obroży natomiast należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy jest ona wykonana z wytrzymałego materiału (najpopularniejsze są skórzane i taśmowe) i rodzaj zapięcia. Jeśli decydujemy się na plastikowy zatrzask, upewnijmy się, czy jest on wystarczający mocny. Dla bardzo silnych psów wskazane są obroże z klasycznym zapięciem. Częstym błędem jest również kupowanie obroży za dużej, która rzekomo jest wygodniejsza dla psa.
Równie ważny, jak wybór obroży, jest również dobór odpowiedniego kagańca. Przed zakupem odpowiedzmy sobie na pytanie, jak długo i jak często nasz pupil będzie go musiał nosić. Jeśli potrzebny jest tylko na krótki przejazd komunikacją miejską, najlepiej sprawdzi się lekki i miękki kaganiec weterynaryjny. Na dłuższe spacery odpowiedniejszy jest kaganiec fizjologiczny, który zapewnia psu maksymalną wygodę i bezpieczeństwo.
Przed zakupem warto również zwrócić się do osób zajmujących się szkoleniem psów, którzy najlepiej potrafią dobrać sprzęt do rasy i charakteru naszego psa.
Na Ceneo.pl znajdziemy kilka tysięcy artykułów dla naszego pupila. Po lewej stronie umieściliśmy filtry, które pomogą ci posegregować sprzęt po rodzaju (kagańce, kolczatki, obroże, szelki) oraz cenie.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Rodzaj

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Jakie szelki lub obrożę dla psa należy wybrać? Poprzednie Następne

Jakie szelki lub obrożę dla psa należy wybrać?

Zastanawiasz się, jaką obrożę lub szelki należy kupić swojemu pupilowi? Niestety nie ma uniwersalnego sprzętu. Bardzo dużo zależy od wielkości i charakteru zwierzaka. W tym artykule znajdziesz cenne wskazówki, czym kierować się kupując szelki lub obrożę dla psa.

Jaką smycz i obrożę należy wybrać dla swojego psa? Poprzednie Następne

Jaką smycz i obrożę należy wybrać dla swojego psa?

Jako miłośnik psów na pewno wiesz jak ważna jest smycz i obroża. Jednak jak wybrać najlepsze psie akcesoria aby odpowiadały naszemu pupilowi? W tym poradniku znajdziesz porady i wskazówki, którymi należy się kierować przy wyborze akcesoriów dla każdego czworonoga.

Najlepsze zabawki dla psa. Jakie wybrać? Poprzednie Następne

Najlepsze zabawki dla psa. Jakie wybrać?

Istnieje kilka czynników, które powinniśmy uwzględnić, wybierając zabawki dla psa. Pierwszy to wiek czworonoga – dla szczeniaka, czy psa starszego powinniśmy wybrać gadżety z miękkich materiałów, które nie uszkodzą ich zębów.

Jak wybrać karmę dla psa lub kota? Poprzednie Następne

Jak wybrać karmę dla psa lub kota?

W sieci znajdziemy mnóstwo tekstów opowiadających jak wybierać karmę dla naszego zwierzaka. Mówią o tym czego ma być więcej, czego ma w ogóle nie być, jak czytać etykiety…ale czy rzeczywiście pomagają nam w sposób rozsądny podjąć decyzję? Przeczytajcie ten poradnik, żeby dowiedzieć się więcej.

Pies w samochodzie — jak przygotować się do długiej podróży? Poprzednie Następne

Pies w samochodzie — jak przygotować się do długiej podróży?

Podróż z psem wymaga od jego właścicieli odpowiedniego przygotowania. Jeśli wybieramy się w długą trasę bezsprzecznie powinniśmy pomyśleć o komforcie i bezpieczeństwie naszego pupila.

Obroże szelki i kagańce - opinie

z 431