Numizmatyka - Monety

4,6 z 128999 opinii
Monety posiadają wielowiekową historię i w wielu państwach są jednym z tradycyjnych środków płatniczych. W wielu zakątkach świata monety nie poprzestały także na byciu tylko i wyłącznie środkiem, za który kupujemy i sprzedajemy towary. Monety posiadające długą i bogatą historię, lub które są w pewien sposób unikalne, stały się bardzo cenionym, kolekcjonerskim rarytasem. W ten sposób narodziła się także nowa gałąź historii zwana numizmatyką.
Numizmatycy cenią sobie monety z każdego zakątka świata. Ich unikalne wzornictwo często związane jest z historią danego Państwa czy regionu. Wygrawerowane są na nich symbole kojarzące się z danym miejscem lub wydarzeniem, a także wizerunki znanych, zasłużonych w danych stronach osób, na przykład królów lub innych wybitnych osobistości.
Szeroko pojęta numizmatyka to nie tylko wspaniała lekcja historii związana z danym Państwem czy regionem na, ale także przepiękny pokaz kunsztu ich wyrobników. Często są one bogato zdobione, co dodatkowo podkreśla ich rangę oraz wartość, nie tylko czysto finansową.
Numizmatyka
Tylko oferty
Cena
Materiał
Kraj pochodzenia
Rok emisji
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje