Dzięki mistrzyni sportowej, Justynie Kowalczyk, narciarstwo biegowe w Polsce staje się coraz bardziej popularne. Jest to aktywność, która pomaga zbudować kondycję i spalić wiele kalorii, przy czym jest dużo łatwiejsza niż narciarstwo zjazdowe. W naszym kraju nie brakuje pięknych tras biegowych, dlatego warto zainteresować się tą dyscypliną sportu.

Narty biegowe różnią się znacznie od nart zjazdowych. Biegówki sportowe są twarde i wąskie, można używać ich jedynie na specjalnie przygotowanych trasach. Narty śladowe nadają się do biegów rekreacyjnych, można biegać w nich również poza wytoczonymi trasami. Są one taliowane i posiadają specjalną łuskę, dzięki której można nie tylko biegać, ale również odbić się od podłoża. Ostatnim rodzajem biegówek są narty w wersji back country, które pozwalają jeździć po trudniejszym i bardziej zróżnicowanym terenie. Wybierając narty biegowe musisz odpowiednio dopasować je do swojego wzrostu i wagi.

Na Ceneo.pl znajdziesz duży wybór biegówek takich firm jak Salomon, Fischer czy Rossignol.
Wybrane filtry
Usuń wybrane filtry
Rodzaj:
Filtry
Tylko oferty
Cena
Producent
Rodzaj
Typ
Wyposażenie
Przeznaczenie
Sezon
Długość
Twardość (Flex)
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Rekomendowane produkty

Artykuły eksperckie

Stoki narciarskie – Zakopane. Gdzie na narty w Tatrach? Poprzednie Następne
Wybierasz się zimą do Zakopanego? Chcesz pojeździć na nartach lub na snowboardzie? Sprawdź, jakie są najpopularniejsze stoki narciarskie w Zakopanem.
Szczyrk – najlepsze trasy narciarskie. Gdzie jeździć na nartach w Szczyrku i okolicach? Poprzednie Następne
Planujesz ferie zimowe w Szczyrku? Chcesz wypróbować jedne z najlepiej przygotowanych tras narciarskich w Polsce? Sprawdź, jakie stoki proponuje Szczyrk.
Jak dobrać narty? Poradnik Poprzednie Następne
Jakie narty są najlepsze dla początkujących, czym kierować się podczas wyboru i jaka długość nart jest najlepsza? Zobacz, jak dobrać narty.
Najdłuższe trasy narciarskie w Polsce i Europie Poprzednie Następne
Uwielbiasz narty, ale nudzą cię krótkie trasy? Chciałbyś, aby przyjemność szusowania trwała jak najdłużej? Sprawdź, jakie są najdłuższe trasy narciarskie w Polsce i w Europie.
Jak dobrać narty biegowe? Poprzednie Następne
Narty biegowe to znakomita alternatywa dla nart zjazdowych. Dzięki nim, zamiast zatłoczonych stoków i kolejek do wyciągu, zafundujesz sobie wielokilometrowy spacer na zacisznych szlakach. Sprawdź, jak dobrać narty biegowe.
Narty dla początkujących: jak wybrać? Poprzednie Następne
Właściwie dobrane narty to konieczność na stoku. Zobacz, jak wybrać narty dla początkujących.
Jak dobrać narty dla dziecka? Na co zwracać uwagę? Poprzednie Następne
Wybieracie się na rodzinny wypad na narty? Świetnie, jednak zanim zaczniecie kompletować cały sprzęt, przeczytajcie, jak dobrać narty dla dziecka.
Narty dla dzieci. Od kiedy? 8 podpowiedzi Poprzednie Następne
Ponieważ uczyliśmy Młodego, jak jeździć na nartach trzy, a może nawet cztery sezony z rzędu, śmiem twierdzić, że mam trochę doświadczenia, z którego mogą skorzystać inni ambitni i wierzący w sportowe umiejętności swoich dzieci rodzice.
Jazda na nartach: przygotuj się do nowego sezonu! Poprzednie Następne
Jazda na nartach: przygotuj się do nowego sezonu!
Na co zwrócić uwagę kupując narty - 5 najważniejszych czynników Poprzednie Następne
Sezon zimowy w pełni, a ty zastanawiasz się, czy wybrać się na narty? Zanim udasz się do sklepu po sprzęt, zobacz, na co należy zwrócić uwagę przy kupowaniu pierwszego zestawu narciarskiego.