Napowietrzanie akwarium

4,7 z 159356 opinii
Ceneo.pl to miejsce, do którego często zaglądać mogą miłośnicy rybek akwariowych. Nasz serwis oferuje amatorom akwarystyki tysiące przydatnych gadżetów i urządzeń, w tym pompki, napowietrzacze i kurtyny powietrza.
Zadaniem tych akcesoriów jest napowietrzanie akwariów. Istotnym jest, aby nasz sprzęt nie tylko dostarczał odpowiedniej ilości tlenu, ale również prawidłowo rozprowadził go w wodzie. Obok standardowych przyrządów oferujemy także takie o ozdobnym wyglądzie. Znajdziesz u nas napowietrzacze w kształcie nurka, pirata czy ryby.
Na co zwrócić uwagę, kupując urządzenia napowietrzające? Najważniejszym czynnikiem jest jej moc. Przy wtłaczaniu powietrza do akwarium trzeba bowiem pokonać opór wody – musi być na tyle mocno, aby podołać temu zadaniu, ale nie zbyt mocna, ponieważ może wzbudzić za silny ruch wody. Producenci na opakowaniu podają najczęściej informację, do jakiej objętości zbiornika jest ich urządzenie przeznaczone. Warto również wybrać taką, która pracuje jak najciszej, by nie zakłócała naszego wypoczynku.
Ceneo.pl oferuje urządzenia do napowietrzana renomowanych marek – Tetra, Aquael, Aqua Nova, Trixie i Hydor.
Tylko oferty
Cena
Producent
Rodzaj
Wydajność (l/h)
Długość
Szerokość
Wysokość
Skład zestawu
Rodzaj pompki
Liczba wyjść
Długość węża
Pobór mocy
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Czyszczenie akwarium krok po kroku Poprzednie Następne
Nawet najlepsze filtry do akwarium nie zapobiegną temu, że po pewnym czasie akwarium staje się brudne. Jak każda nowa czynność, czyszczenie akwarium może na początku wydawać się skomplikowane, wystarczy jednak nabrać trochę wprawy, by cieszyć się nie tylko miłym dla oka widokiem, lecz także zdrowymi rybkami i roślinkami, którym niezbyt sprzyjają glony w akwarium. Jak się do tego zabrać i jak nie popełnić częstych błędów początkującego akwarysty?
Najpiękniejsze rośliny i dekoracje do akwarium Poprzednie Następne
Aranżacja akwarium wymaga wyboru odpowiednich roślin i dekoracji. Zobacz, jakie rośliny i dekoracje do akwarium wybrać.
Jakie rybki akwariowe dobrać do akwarium? Poprzednie Następne
Od dłuższego czasu chodzi ci po głowie zakładanie akwarium — kupujesz zbiornik, niezbędne akcesoria, dekoracje i rośliny, nalewasz wodę i wpuszczasz kilka kolorowych gatunków ryb akwariowych, które najbardziej ci się spodobały. Niestety, w tym momencie popełniłeś dwa kardynalne błędy, przez które istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że zakończysz swoją przygodę z akwarystyką tak szybko, jak ją zacząłeś. Dlaczego? O tym w poniższym artykule.
Najładniejsze ryby akwariowe Poprzednie Następne
Jakie rybki do akwarium wybrać? Zobacz najładniejsze ryby akwariowe.
Jak założyć akwarium? Czy można przenosić rybki do kuli? Poprzednie Następne
Zakładanie akwarium to zajęcie, które wymaga odpowiedniej wiedzy i cierpliwości. Zobacz, jak założyć akwarium.
Rybki do małego akwarium- TOP 5 Poprzednie Następne
Opiekowanie się rybkami i spoglądanie na akwarium może mieć terapeutyczne działanie. Jeśli marzy ci się takie hobby, zobacz najpierw, jakie rybki do małego akwarium wybrać. przygotowaliśmy krótkie opisu pięciu najpopularniejszych gatunków.
Hodowla krewetek w akwarium Poprzednie Następne
Krewetki akwariowe podbijają serca entuzjastów akwarystyki. Zanim jednak zdecydujesz się na rozpoczęcie swojej przygody z hodowlą krewetek w domu, zobacz, co musisz kupić, by mogły się prawidłowo rozwijać i rozmnażać.
Jakie oświetlenie do akwarium wybrać? Poprzednie Następne
Jakie oświetlenie do akwarium sprawdzi się najlepiej? Zobacz, jak wybrać oświetlenie do akwarium.
Aranżacje akwarium krok po kroku Poprzednie Następne
Marzysz o pięknym, zadbanym akwarium? Nie wiesz, jak urządzić akwarium? Nic prostszego. Sprawdź nasz poradnik i ciesz się wymarzonym akwarium każdego dnia.
Jakie podłoże wybrać do akwarium? Poprzednie Następne
Podłoże do akwarium odgrywa ogromną rolę w wyglądzie zbiornika. Sprawdź, jakie podłoże do akwarium uznawane jest za najlepsze.