Napowietrzanie akwarium

4,6 z 107803 opinii
Ceneo.pl to miejsce, do którego często zaglądać mogą miłośnicy rybek akwariowych. Nasz serwis oferuje amatorom akwarystyki tysiące przydatnych gadżetów i urządzeń, w tym pompki, napowietrzacze i kurtyny powietrza.
Zadaniem tych akcesoriów jest napowietrzanie akwariów. Istotnym jest, aby nasz sprzęt nie tylko dostarczał odpowiedniej ilości tlenu, ale również prawidłowo rozprowadził go w wodzie. Obok standardowych przyrządów oferujemy także takie o ozdobnym wyglądzie. Znajdziesz u nas napowietrzacze w kształcie nurka, pirata czy ryby.
Na co zwrócić uwagę, kupując urządzenia napowietrzające? Najważniejszym czynnikiem jest jej moc. Przy wtłaczaniu powietrza do akwarium trzeba bowiem pokonać opór wody – musi być na tyle mocno, aby podołać temu zadaniu, ale nie zbyt mocna, ponieważ może wzbudzić za silny ruch wody. Producenci na opakowaniu podają najczęściej informację, do jakiej objętości zbiornika jest ich urządzenie przeznaczone. Warto również wybrać taką, która pracuje jak najciszej, by nie zakłócała naszego wypoczynku.
Ceneo.pl oferuje urządzenia do napowietrzana renomowanych marek – Tetra, Aquael, Aqua Nova, Trixie i Hydor.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Rodzaj

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Czyszczenie akwarium krok po kroku Poprzednie Następne

Czyszczenie akwarium krok po kroku

Nawet najlepsze filtry do akwarium nie zapobiegną temu, że po pewnym czasie akwarium staje się brudne. Jak każda nowa czynność, czyszczenie akwarium może na początku wydawać się skomplikowane, wystarczy jednak nabrać trochę wprawy, by cieszyć się nie tylko miłym dla oka widokiem, lecz także zdrowymi rybkami i roślinkami, którym niezbyt sprzyjają glony w akwarium. Jak się do tego zabrać i jak nie popełnić częstych błędów początkującego akwarysty?

Najpiękniejsze rośliny i dekoracje do akwarium Poprzednie Następne

Najpiękniejsze rośliny i dekoracje do akwarium

Akwarium rybne to nie tylko kolorowe rybki, a akwarium holenderskie to nie tylko rośliny. Aby były prawdziwą ozdobą salonu czy biura, powinniśmy zadbać o odpowiednie dodatki, które nie tylko przyciągną oko, lecz także będą kryjówką dla ryb, uregulują właściwości wody i zneutralizują szkodliwe związki chemiczne. Zaczynając od podłoża do akwarium, a kończąc na fantazyjnych ozdobach, poznajmy różne dekoracje do akwarium.

Najładniejsze ryby akwariowe Poprzednie Następne

Najładniejsze ryby akwariowe

Prowadzenie akwarium to tylko pozornie prosta sprawa, doświadczeni w tej dziedzinie wiedzą, że dbanie o czystość zbiornika nie jest takie łatwe, a do tego trzeba jeszcze zagwarantować odpowiednie warunki mieszkającym w nim rybkom. Niestety bardzo często okazuje się, że im rybka ładniejsza, tym trudniej jest ją hodować. Można jednak znaleźć kilka równie pięknych gatunków łatwych w hodowli.

Jak założyć akwarium? Czy można przenosić rybki do kuli? Poprzednie Następne

Jak założyć akwarium? Czy można przenosić rybki do kuli?

Zakładanie akwarium to zajęcie, które wymaga odpowiedniej wiedzy i cierpliwości. Znajomość podstawowych warunków do stworzenia domu dla rybek akwariowych, jest niezbędna. Przestrzeganie pewnych zasad, pomoże wam stworzyć miły dom dla uroczych rybek. Przygotowani i pewni swojego działania, z pewnością nie wyrządzicie im krzywdy. Dowiedzcie się jak założyć akwarium i czy wkładanie rybki do kuli to dobry pomysł.

Hodowla krewetek w akwarium Poprzednie Następne

Hodowla krewetek w akwarium

Krewetki akwariowe podbijają serca entuzjastów akwarystyki. Zanim jednak zdecydujesz się na rozpoczęcie swojej przygody z hodowlą krewetek w domu, zobacz, co musisz kupić, by mogły się prawidłowo rozwijać i rozmnażać.

Napowietrzanie akwarium - opinie