Mocowanie amortyzatora

4,5 z 36516 opinii
Kiedy słyszysz charakterystyczne stukanie, zgrzytanie lub pukanie w zawieszeniu podczas skręcania kierownicą, gdy Twoje auto wpadnie w dziurę, których nie jest przecież tak mało, szczególnie na mniej uczęszczanych drogach, lub kiedy pokonujesz właśnie przejazd kolejowy, a Twoje zawieszenie wydaje z tego powodu charakterystyczne, niepokojące dźwięki, zaczynasz analizować, co może być tego przyczyną.
W pierwszej chwili zastanawiasz się nad tym, kiedy ostatnio wymieniałeś elementy eksploatacyjne w swoim aucie. Następnie przypominasz sobie o tym, które to były części. A kiedy dochodzisz do wniosku, że w zasadzie, taki dźwięk w tej sytuacji może dawać dosłownie wszystko np. sworzeń, wahacz, tuleje itp. Proponuję zastanowić się jeszcze nad ewentualną usterką i koniecznością wymiany mocowania amortyzatora.
Mocowanie amortyzatora-co to jest? Jest to część eksploatacyjna, która ma za zadanie niwelować drżenia sprężyny amortyzatora. Jest umieszczona pomiędzy górną częścią amortyzatora a karoserią. Z czasem lub/i wraz z przebytymi kilometrami jej gumowe elementy lub łożyska tracą swoje właściwości, co początkowo objawia się wspomnianymi wyżej postukiwaniami.
Jak to sprawdzić? Jest na to kilka sposobów. Po pierwsze powinniśmy wsłuchać się dokładnie, w jakich sytuacjach pojawia się to pojedyncze stukanie czy nawet strzelanie w zawieszeniu. Jeśli przy powolnym skręcie kierownicą w trakcie jazdy, słyszysz charakterystyczne głuche przeskakiwanie czy zgrzyty można przypuszczać, że właśnie mocowanie amortyzatora jest już zużyte i należy je wymienić. Jeśli masz taką możliwość posadź kogoś za kierownicą i poproś by powoli skręcał, w tym czasie możesz posłuchać, czy faktycznie ten dźwięk pochodzi z okolic amortyzatora. Ostatnia możliwość to po prostu zlecenie diagnostyki w specjalisty.
Jeśli mocowanie amortyzatora jest wadliwe lub zużyte, wtedy pozostaje zakupić ten element, wymienić i cieszyć się znów błogą ciszą. Chyba, że są dodatkowe czynniki zakłócające ją w trakcie podróży, to przynajmniej masz pewność, że mocowanie amortyzatora nie jest tego przyczyną.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Marka

Model

Typ

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Kable rozruchowe, prostownik samochodowy i odmrażacz do szyb Poprzednie Następne

Kable rozruchowe, prostownik samochodowy i odmrażacz do szyb

Ujemne temperatury i zimowy klimat dają się we znaki twojemu samochodowi. Zobacz skuteczne metody na mróz, które pozwolą Ci szybko i sprawnie odpalić auto nawet w arktycznych warunkach.

Nowy kurs na prawo jazdy - pomoce naukowe Poprzednie Następne

Nowy kurs na prawo jazdy - pomoce naukowe

Niedawno zmieniły się przepisy dotyczące egzaminów i zasad wydawania dokumentów, a już niebawem czeka nas kolejna modyfikacja prawa. Dlatego osoby, które chcą zdobyć uprawnienia kierowcy, powinny się spieszyć. Sprawdźmy, jakie pomoce naukowe mogą ułatwić edukację.

5 gadżetów pomagających w pielęgnacji samochodu Poprzednie Następne

5 gadżetów pomagających w pielęgnacji samochodu

Posiadacze samochodów zazwyczaj starają się dbać o swój pojazd. Istnieje wiele preparatów, które pozwalają naszemu autu zachować wspaniały wygląd przez długi czas. W niniejszym poradniku prezentujemy 5 gadżetów pomagających w pielęgnacji samochodu.

Jakie radio samochodowe wybrać? Poprzednie Następne

Jakie radio samochodowe wybrać?

Radio w samochodzie nie tylko jest źródłem informacji, lecz także może umilić każdą podróż, szczególnie gdy do przejechania jest kilkadziesiąt lub kilkaset kilometrów. Najnowocześniejsze modele to prawdziwe centra multimedialne, które mogą stać się dumą niejednego właściciela auta.

Oklejanie samochodu Poprzednie Następne

Oklejanie samochodu

Jeszcze do niedawna oklejanie samochodów folią było praktykowane głównie przez najbardziej zagorzałych fanów motoryzacji. Obecnie stało się to praktycznym rozwiązaniem, z którego chętnie korzystają zwykli właściciele aut, firmy.

Black Friday: Akcesoria motoryzacyjne które warto kupić Poprzednie Następne

Black Friday: Akcesoria motoryzacyjne które warto kupić

Czarny Piątek w Polsce już 24 listopada. Dla fanów motoryzacji może być to świetna okazja do zakupu wielu akcesoriów samochodowych, w bardzo przystępnych cenach. Zobaczcie czym warto się zainteresować.