Mięso i wędliny

4,6 z 42003 opinii
Zbilansowana dieta to podstawa zdrowego i silnego organizmu. Produkty spożywcze są źródłem witamin i wartości odżywczych, niezbędnych dla prawidłowego rozwoju. Nie możemy ignorować tego faktu na żadnym etapie życia. Mięso, ryby i nabiał należą do produktów bogatych w wartości odżywcze.
Już jako niemowlę człowiek ma styczność z mlekiem matki. Jest to nasz pierwszy pełnowartościowy posiłek, który z czasem musimy zastąpić innymi produktami. Nabiał jest szczególnie ważny w okresie dojrzewania, kiedy rosną kości. Jako dorośli nie powinniśmy go jednak eliminować z diety. Nabiał jest źródłem białka oraz witamin A, B2, B12 i D. Zawiera także probiotyki i zdrowe kwasy tłuszczowe, a tłuszcz jest paliwem dla naszego organizmu. Wzbogaćmy więc swoją dietę o jogurty, kefiry, mleko czy sery.
Człowiek, podobnie jak wiele innych ssaków, jest mięsożercą. Dlatego też mięso – białe i czerwone – jest ważnym składnikiem diety. Mięso białe to mięso kurczaka, indyka i kaczki. Jest bogate w białko, potas i fosfor. Mięso czerwone – czyli baranina, wołowina i wieprzowina – zawiera żelazo, cynk oraz witaminy B6 i B12. Ryby z kolei uzupełniają naszą dietę o kwas omega-3, witaminy E i D, wapń, selen i żelazo.
Filtry Ceneo.pl pomogą odnaleźć wszystkie produkty niezbędne dla właściwego rozwoju dziecka i nastolatka oraz dla zachowania zdrowia u dorosłego człowieka. Mięso, ryby i nabiał uzupełnią dietę o ważne wartości odżywcze.