Maty edukacyjne dla niemowląt

4,7 z 162236 opinii
Ze względu na swoją wielofunkcyjność i niesamowicie pozytywny wpływ na całościowy rozwój dziecka, maty edukacyjne powinny stać się istotnym elementem wyprawki dla każdego maluszka. Najbardziej cenione są interaktywne modele mat edukacyjnych, czyli te posiadające elektroniczne elementy, a więc atrakcyjnie świecące i wydające przeróżne dźwięki. Maty edukacyjne przyczyniają się do pozytywnego rozwoju sensorycznego dziecka oraz w znaczącym stopniu wspomagają dziecko ruchowo. Dodatkowo, na macie edukacyjnej maluszek świetnie się bawi. W przypadku mat edukacyjnych można mówić o szeroko pojętej nauce poprzez zabawę.

Maty edukacyjne - najbardziej pożądana zabawka dla najmłodszych

Maty edukacyjne, zwłaszcza te interaktywne, posiadają mnóstwo funkcji edukacyjnych oraz poznawczych i przeznaczone są dla dzieci praktycznie od urodzenia. Wykonane są one przeważnie z bardzo atrakcyjnych kolorystycznie i wyrazistych materiałów oraz są wyposażone w kolorowe światełka przyciągające uwagę niemowlaka. Ponadto, zaprogramowane są w nich często interesujące dźwięki odzwierciedlające na przykład odgłosy zwierząt. W ten sposób maty edukacyjne dbają o rozwój zmysłu wzroku i słuchu. Zmysł dotyku wspomagany jest natomiast poprzez wszyte lub umieszczone na macie różne struktury materiałów począwszy od tych bardzo miękkich poprzez szeleszczące aż do tych nieco bardziej szorstkich. Na pałąkach maty umieszczone są, zwracające uwagę maluszka, pluszowe zabawki oraz ciekawe grzechotki. Dziecko próbując je chwytać lub trącać rozwija swoje umiejętności manualne oraz koordynację ruchowo-wzrokową. Maty edukacyjne są ponadto wyposażone w różnego rodzaju gryzaki, których zadaniem jest przyniesienie ukojenia bolącym dziąsłom. Bardzo istotną funkcją mat edukacyjnych jest zachęcanie dziecka do ruszania się. Maty edukacyjne są stworzone dla dzieci leżących i ich zadaniem jest wzmacnianie kręgosłupa i wspomaganie prawidłowego rozwoju fizycznego dziecka. Zabawki, dźwięki i kolory powodują, że dziecko ciekawe świata jest bardziej skłonne do przemieszczania się, do aktywizacji całego ciała oraz do usprawniania swoich rączek, nóżek i mięśni szyi. Dziecko chętnie leży na brzuszku, unosi główkę i utrzymuje ją w takiej pozycji. Maty edukacyjne pomagają dziecku poznawać własne ciało i świadomie używać własnych nóżek i rączek. Co istotne, maty edukacyjne są łatwe do składania i transportu. Można je zabrać ze sobą na wakacje albo do znajomych. Choć przeznaczone dla najmłodszych dzieci, po zdemontowaniu pałąków wysokiej jakości mata edukacyjna może z powodzeniem służyć do zabawy nawet starszym dzieciom przez długie lata.
Tylko oferty
Cena
Producent
Rodzaj
Wiek dziecka
Przeznaczenie
Certyfikaty, opinie, atesty
Motyw
Bohater
Wykonanie
Pałąk z zabawkami
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Piosenki i kołysanki dla dzieci Poprzednie Następne
Kto nie wspomina kołysanek z dzieciństwa? Kołysanki i piosenki pomagają się wyciszyć i z łatwością pomogą ukołysać twoją pociechę do snu. Piosenki na dobranoc nie tylko ułatwiają usypianie dziecka, ale także rozwiną jego wyobraźnię i muzykalność.
Pianinko dla dzieci Poprzednie Następne
Nie wiesz jaką zabawkę wybrać dla swojego dziecka, która będzie pełnić funkcję edukacyjną i jednocześnie da mu dużo frajdy? Interaktywne pianino elektryczne dla niemowlaka jest wspaniałą zabawką, która uczy i cieszy.
Prezent dla nowo narodzonego dziecka: Jak wybrać Szumisia dla noworodka? Poprzednie Następne
Wyprawka niemal gotowa. Za kilka dni przyjdzie na świat nowy członek rodziny. Zastanawiasz się jednak, co jeszcze potrzeba takiemu maluchowi, aby łatwiej było mu odnaleźć się w nowym świecie. Miś Szumiś przychodzi z pomocą. Nie dość, że jest piękną przytulanką, to jeszcze pomoże w zasypianiu i odtworzy dźwięki, jakie noworodek zna z życia płodowego. To idealny pomysł na prezent dla nowo narodzonego dziecka.
Karuzela nad dziecięce łóżeczko – o czym pamiętać podczas zakupu? Poprzednie Następne
Ma nie tylko stanowić ciekawą dekorację, ale przede wszystkim wspomóc rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej i słuchowej Twojej pociechy. Podpowiadamy, czym powin...
Jaki kojec dla dziecka? Poprzednie Następne
Rodzice w sprawie użytkowania kojca dla dziecka są podzieleni. Jedni śmiało przyznają, że to absolutny hit, a inni do przedmiotu podchodzą sceptycznie. Zapoznaj się z rankingiem kojców dla dziecka oraz poznaj ich wady i zalety. Sprawdź, który kojec jest najlepszy. Przeczytaj.
Zabawki interaktywne dla 6-miesięcznego dziecka Poprzednie Następne
jako rodzice nieustannie zachęcacie niemowlę do nauki nowych rzeczy, stymulujecie jego zmysły, rozbudzacie myślenie i zapamiętywanie. Pomogą wam w tym zabawki interaktywne dla 6-miesiecznego dziecka.
Jaki gryzak dla dziecka kupić? Poprzednie Następne
Twój maluch zaczął się intensywnie ślinić, wszystko wkłada do ust i jest marudny? Jeśli tak, wiele wskazuje na to, że wkrótce pojawią się u niego pierwsze zęby. Słowo „ząbkowanie” mrozi krew w żyłach niejednego z rodziców. Podpowiadamy, jaki gryzak dla dziecka kupić, aby przetrwało ten trudny czas odrobinę łatwiej.
Nauka literek – jakie zabawki wybrać? Poprzednie Następne
Nauka literek otwiera przed dzieckiem całe morze nowych możliwości, a także pomaga ułatwić szkolny start. Wejdź i dowiedz się więcej!

Maty edukacyjne - opinie