mata do ćwiczeń - Maty do ćwiczeń

4,6 z 52567 opinii
Jedną z najpiękniejszych rzeczy w sporcie jest to, że można go uprawiać zarówno w domu, jak i poza nim. Jeśli na zewnątrz pogoda ulegnie pogorszeniu, nie przekreśla to naszego treningu, gdyż z powodzeniem możemy kontynuować go w domu! Wystarczy sprawdzony układ treningowy, a także odpowiednie akcesorium, na przykład wygodna mata do ćwiczeń.
Należy jednak pamiętać, że zarówno ćwiczenia na zewnątrz, jak i w mieszkaniu czy w domu, wymagają odpowiedniego przygotowania. Oprócz odpowiedniego stroju, maty do ćwiczeń pozwalają zachować odpowiednią amortyzację i chronią ciało sportowca. Nie tylko czynią jego trening zdecydowanie bardziej efektywnym, ale przede wszystkim pozwalają uniknąć urazów, które mogły by się pojawić po intensywnych ćwiczeniach na zbyt twardym podłożu.
Pamiętajmy aby podczas codziennych, nawet prostych ćwiczeń, nie zaszkodzić sobie nadmierną brawurą. Także podczas wzmożonego wysiłku fizycznego i ustanawianiu kolejnych rekordów, powinniśmy zadbać o komfort ćwiczeń i nasze zdrowie. Odpowiednia mata z pewnością w tym pomoże.
Siłownia i fitness
Tylko oferty
Cena
Producent
Przeznaczenie
Długość
Szerokość
Grubość (mm)
Kolor
Cechy dodatkowe
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Pole dance dla początkujących. Jak zacząć? Poprzednie Następne
Pole dance to połączenie fitness, baletu oraz sportów siłowych. Ta dyscyplina stała się w Polsce niesamowicie popularna – już niemal w każdym, większym mieście można znaleźć klub, w którym można trenować taniec na rurze. Masz obawy, czy pole dance jest dla ciebie? O czym powinnaś wiedzieć przed pierwszym treningiem?
Mata treningowa – jaką wybrać? Poprzednie Następne
Mata treningowa to obowiązkowy element do ćwiczeń w domu, ale też na siłowni czy zajęciach zorganizowanych. Sprawdź, jaką matę treningową wybrać.
Ćwiczenia rozciągające – zalety stretchingu i najlepsze ćwiczenia Poprzednie Następne
Odpowiednie ćwiczenia rozciągające powinny stanowić element każdego, dobrze zaplanowanego treningu. W zależności od partii ciała jaką ćwiczysz, stretching powinien wyglądać inaczej. Dlaczego warto się rozciągać i jak robić to prawidłowo? Skorzystaj z naszych porad!
Kalistenika w domu: jak ćwiczyć? Poprzednie Następne
Siła i widocznie zarysowane mięśnie bez użycia sprzętów i maszyn? To musi być kalistenika. Zdradzamy, jaki rodzaj aktywności skrywa się pod tą tajemniczą nazwą i jak ćwiczyć kalistenikę w domu, aby szybko zauważyć widoczne efekty.
Najlepsze ćwiczenia na brzuch dla mężczyzn Poprzednie Następne
Chyba każdy zgodzi się z tym, że wyrzeźbione mięśnie brzucha są dużym atutem męskiej sylwetki. Pełnią one jednak nie tylko funkcję estetyczną – stanowią podparcie dla kręgosłupa, a także ułatwiają uprawianie wielu dziedzin sportowych. Zdradzamy, jakie ćwiczenia na brzuch dla mężczyzn wzmocnią go i wyrzeźbią. Poznaj sposoby na wypracowanie silnych mięśni brzucha w domu!