Maski antysmogowe

4,7 z 463808 opinii

Maski antysmogowe w ostatnim czasie cieszą się coraz większą popularnością. Problem ze smogiem jest zjawiskiem występującym w okresie jesienno-zimowym i to właśnie w tym okresie zanieczyszczenie powietrza jest największe. Maski antysmogowe mają za zadanie skutecznie nas zabezpieczyć przed wdychaniem smogu, spalin, wirusów oraz alergenów. Maski antysmogowe możemy podzielić ze względu na przeznaczenie: maski dla osób aktywnych fizycznie (będą posiadały zawór umożliwiający regulację przepływu powietrza), maski dla dzieci (są to maski z wysokim filtrem który eliminuje również nieprzyjemne zapachy) oraz trzeci typ czyli maski antysmogowe do codziennego użytku (są wyposażone w wysokiej jakości filtr oraz zawór wydechowy). Kupując maskę antysmogową musimy tez zdecydować, czy wolimy maski jednorazowe, które są zdecydowanie tańsze i służą do ochrony podczas krótszego przebywania na powietrzu, czy jednak planujemy zakładać maskę regularnie i wybierzemy maskę wielorazową.

Najważniejszym elementem każdej maski antysmogowej jest filtr. Najczęściej spotykane rodzaje filtrów to: węglowy ( filtruje 99,9 % pyłów), hepa ( działa na zasadzie wyłapywania groźnych drobinek), filtry łączone ( dające pełną ochronę użytkownika) oraz filtr bioaktywny ( wykazuje największą skuteczność w porównaniu do pozostałych filtrów).

Oprócz tego, że maski antysmogowe mają nas chronić przed smogiem producenci zadbali także o szeroki wybór jeśli chodzi o kolorystykę i wzory tak, aby każdy znalazł coś dla siebie.

Tylko oferty
Cena
Producent
Rodzaj
Płeć
Rozmiar
Typ
Rodzaj filtra
Gęstość filtra
Klasa ochronna
Zastosowanie
Wzór dominujący
Kolor
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Suplementy na paznokcie. Czy pomogą z łamiącymi się paznokciami? Poprzednie Następne

Suplementy na paznokcie. Czy pomogą z łamiącymi się paznokciami?

Mimo wciąż rosnącej świadomości dotyczącej pielęgnacji dłoni, zniszczone i osłabione paznokcie wciąż stanowią problem dla wielu kobiet oraz mężczyzn. Istnieje mnóstwo odżywek do paznokci, które doraźnie pomagają w sytuacjach kryzysu. Czy jednak niwelują przyczynę słabej kondycji płytek paznokciowych? W jaki sposób, raz na zawsze, pozbyć się problemu łamliwych paznokci?

Co zrobić, żeby nie chrapać? 6 sposobów na chrapanie Poprzednie Następne

Co zrobić, żeby nie chrapać? 6 sposobów na chrapanie

Badania wskazują, że co trzeci człowiek na ziemi chrapie. W zdecydowanej większości przypadków jest to stan fizjologiczny niezagrażający zdrowiu, jednak w niektórych sytuacjach chrapanie może wiązać się z wystąpieniem poważnych dolegliwości. Nie można zapominać również o niezadowoleniu domowników, którzy muszą znosić odgłosy chrapania na poziomie hałasu wydawanego przez… kosiarkę (około 90 decybeli). Co zrobić, żeby nie chrapać? Kiedy warto zgłosić się po pomoc do lekarza?

Dlaczego warto sięgać po kosmetyki bez parabenów? Poprzednie Następne

Dlaczego warto sięgać po kosmetyki bez parabenów?

Dlaczego warto unikać parabenów w kosmetykach? Zobacz, jakich parabenów unikać i jakie kosmetyki bez parabenów wybrać.

Żeń-szeń. Właściwości i przeciwwskazania Poprzednie Następne

Żeń-szeń. Właściwości i przeciwwskazania

Poprawia pamięć, łagodzi stres, a do tego może być stosowany jako naturalny lek na obniżone libido… Mowa oczywiście o żeń-szeniu, którego cenne właściwości doceniono już tysiące lat temu. W ostatniej dekadzie ta azjatycka roślina zdobyła ogromną popularność w Polsce. Sprawdź, czym jest żeń-szeń, jakie są przeciwwskazania do jego przyjmowania i jak działa.

Jakie są rodzaje prezerwatyw? Jak dobrać prezerwatywy? Poprzednie Następne

Jakie są rodzaje prezerwatyw? Jak dobrać prezerwatywy?

Prezerwatywy należą do najpowszechniejszych i najbardziej przystępnych środków antykoncepcyjnych. Dowiedz się więcej na ich temat!

Stabilizator na kolano sportowy – kiedy warto po niego sięgnąć? Poprzednie Następne

Stabilizator na kolano sportowy – kiedy warto po niego sięgnąć?

Ten prosty gadżet zalecany jest przez lekarzy również sportowcom, ponieważ pomaga znacznie podnieść komfort wykonywania niektórych ćwiczeń. Sprawdź!