Filtr do maski antysmogowej

4,7 z 463808 opinii

Jesień i zima są okresami w roku najbardziej sprzyjającymi powstawaniu smogu, czyli powszechnemu ""trucicielowi". Smog jest istotnym problemem, szczególnie w większych miastach, gdzie mgła miesza się ze spalinami, dymem i innymi pyłami, wskutek czego dochodzi do silnego zanieczyszczenia powietrza, co stanowi poważne zagrożenie dla życia i zdrowia. Maski antysmogowe cieszą się wzrastającą popularnością od kilku lat, przede wszystkim z uwagi na wysokiej jakości filtry.

Opinie o filtrach do masek antysmogowych oraz ich ceny

Najważniejszym elementem maski antysmogowej jest wymienny higieniczny filtr, który zatrzymuje, bądź ogranicza kontakt ze szkodliwymi zawiesinami i pyłami podczas przebywania na zanieczyszczonym powietrzu. W Polsce można spotkać się z różnymi opiniami na ten temat. Jedną z najczęściej powtarzających się ocen jest niespełnienie większości norm przez wielu producentów filtrów do masek antysmogowych, którzy prześcigają się na rynku w cenie produkowanego towaru. Potencjalni klienci widząc atrakcyjną cenę filtru, bądź ofertę, np. kilka sztuk w cenie kilku złotych, zazwyczaj chętnie skorzystają z okazji. Niestety, znaczna część z tych produktów nie chroni skutecznie przed dostawaniem się pyłu do układu oddechowego. Dobrej jakości filtr oraz taki, który posiada wszystkie certyfikaty, potwierdzające spełnienie norm, kosztuje w granicach kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu złotych. Warto wiedzieć, że żaden filtr do masek antysmogowych nie chroni układu oddechowego przed zanieczyszczeniami dłużej niż kilka lub kilkanaście godzin. Oczywiście stopień ochrony zależy od ilości zanieczyszczonego powietrza, jednak z reguły przyjmuje się, że zakres ochrony waha się od 6 do 10 godzin. Dlatego też należy pamiętać o regularnej wymianie filtra, średnio co 8 godzin. Dzięki temu można uniknąć rozwoju niechcianych drobnoustrojów w układzie oddechowym.

Zdrowie
Wybrane filtry
Usuń wybrane filtry
Rodzaj:
Tylko oferty
Cena
Producent
Rodzaj
Płeć
Rozmiar
Typ
Rodzaj filtra
Gęstość filtra
Klasa ochronna
Zastosowanie
Wzór dominujący
Kolor
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Tabletki uspokajające Positivum. Opinie, skład i działanie Poprzednie Następne

Tabletki uspokajające Positivum. Opinie, skład i działanie

Positivum to tabletki uspokajające, które można kupić bez recepty. Według obietnic producenta, ten suplement diety ma działać uspokajająco i odprężająco. Jak jest w rzeczywistości? Sprawdziliśmy, jak popularne tabletki na uspokojenie oceniają internauci, którzy zdecydowali się na ich wypróbowanie.

Pielęgnacja skóry dojrzałej. Zasady, kosmetyki, rytuały Poprzednie Następne

Pielęgnacja skóry dojrzałej. Zasady, kosmetyki, rytuały

Wraz z wiekiem zmienia się całe nasze ciało, a skóra starzeje się. Staje się cieńsza, szybciej się przesusza, zaczyna brakować jej elastyczności, a zmarszczki są głębsze i bardziej widoczne. Na te zmiany wpływają nie tylko hormony, lecz także nasz styl życia 
i niewłaściwe odżywianie. Chcesz opóźnić proces starzenia się skóry i dłużej zachować młodość? Dowiedz się jak pielęgnować skórę dojrzałą i jakich składników aktywnych szukać w kosmetykach.

Termometr bezdotykowy – ranking najlepszych termometrów Poprzednie Następne

Termometr bezdotykowy – ranking najlepszych termometrów

Jak wybrać termometr bezdotykowy – ranking najlepszych termometrów pomoże cię w podjęciu decyzji. Zobacz, jaki model kupić.

Dlaczego warto sięgać po kosmetyki bez parabenów? Poprzednie Następne

Dlaczego warto sięgać po kosmetyki bez parabenów?

Dlaczego warto unikać parabenów w kosmetykach? Zobacz, jakich parabenów unikać i jakie kosmetyki bez parabenów wybrać.

Maska antysmogowa dla dzieci. Jaką wybrać? Poprzednie Następne

Maska antysmogowa dla dzieci. Jaką wybrać?

Zanieczyszczone powietrze to nasza codzienność – każdego dnia jesteśmy narażeni na kontakt ze szkodliwymi substancjami i to nawet, gdy zasłaniamy nos i usta chusteczką albo szalem. Wyjątkowo zagrożone są dzieci, które należy szczególnie chronić przed negatywnym działaniem smogu. Sprawdź, jak działają dostępne na rynku maski antysmogowe dla dzieci i jaki model warto kupić.

Jak wybrać najlepsze okulary dla kierowcy? Poprzednie Następne

Jak wybrać najlepsze okulary dla kierowcy?

Niejeden kierowca nie wyobraża sobie prowadzenia pojazdu bez okularów. Jakie okulary dla kierowcy sprawdzą się najlepiej nawet w bardzo trudnych warunkach?