Dziecięce Maski przeciwsmogowe zastosowanie - Sport - Ceneo.pl

4,7 z 385063 opinii
Maski przeciwsmogowe są doskonałym wyborem dla osób, które nie chcą rezygnować z aktywności fizycznych w okresie zimowym, lub chcą chronić się przed działaniem smogu. Przydatna będzie również dla alergików, osób starszych oraz ludzi z obniżoną odpornością organizmu, oraz chorobami dróg oddechowych. Zatrzymują one szkodliwe pyły, których normy są wówczas często kilkukrotnie przekroczone. Są produkowane z dbałością o szczegóły, tak by była wygodne w noszeniu i nie przeszkadzały w codziennym użytkowaniu.

Jak działają maski przeciwsmogowe?

Działanie masek przeciwsmogowych polega na filtrowaniu wdychanego powietrza. Szkodliwe substancje zostają zatrzymane we filtrach umieszczonych wewnątrz maski, dzięki czemu do płuc dostaje się czyste powietrze. Przy wydechu, para wodna i dwutlenek węgla zostają odprowadzone na zewnątrz przy pomocy specjalnych, jednokierunkowych zaworów. Dobieranie maski przeciwsmogowej Aby odpowiednio dobrać sprzęt w pierwszej kolejności musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, do czego maska ma nam służyć. Jeżeli przebywamy  bardzo dużo czasu na zewnątrz oraz uprawiamy sporty, warto zainwestować w bardziej zaawansowane maski przeciwsmogowe, które będą nieco droższe, ale za to skuteczniej ochronią nas przed działaniem szkodliwych pyłów. Warto, by były wyposażone we filtry wyłapujące pyły PM 10 i PM 2,5, które najczęściej występują w zanieczyszczonym powietrzu, oraz wkładkę węglową pochłaniającą dwutlenek siarki i dwutlenek azotu. Mogą również posiadać filtr pyłów submikronowych, który wyłapuje substancje mniejsze niż mikrometr. Aby maska przeciwsmogowa odpowiednio działała, należy pamiętać o odpowiednio częstej wymianie filtrów. Maski występują w różnych rozmiarach i kolorach, dzięki czemu łatwo możemy ją dopasować do osobistych potrzeb.

Zalety używania masek przeciwsmogowych

Używanie maski przeciwsmogowej może ograniczyć dolegliwości występujące po dłuższym przebywaniu na zewnątrz takie jak kaszel i duszności. Zyskuje dzięki temu coraz większą popularność. Nie jest to tylko modny gadżet, ale przedmiot, dzięki któremu możemy chronić nasze zdrowie przed szkodliwymi czynnikami występującymi w zanieczyszczonym powietrzu.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Rodzaj

$$_Usuń filtr

Płeć

$$_Usuń filtr

Rozmiar

Typ

Gęstość filtra

Klasa ochronna

Zastosowanie

$$_Usuń filtr

Wzór dominujący

Kolor

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Skuteczne i bezpieczne preparaty przeciw poceniu Poprzednie Następne

Skuteczne i bezpieczne preparaty przeciw poceniu

Masz problemy z nadmiernym poceniem się? Nie czujesz się pewnie? W tym artykule dowiesz się, jak pozbyć się kłopotu i znów poczuć się komforowo.

Jak reagować na zagrożnenie terorrystyczne? Poprzednie Następne

Jak reagować na zagrożnenie terorrystyczne?

Terroryzm we współczesnym świecie niestety stał się realnym zagrożeniem. Na całym świecie zamachy terrorystyczne powodują strach i paraliż wśród społeczeństwa. Są to sytuacje ciężkie do przewidzenia, dlatego trudno się przed nimi bronić. Mamy dla was kilka porad, jak zachowywać się podczas zagrożenia terrorystycznego.

5 produktów do jedzenia zakazanych w USA, a dostępnych w Polsce — wśród nich słodycze dla dzieci Poprzednie Następne

5 produktów do jedzenia zakazanych w USA, a dostępnych w Polsce — wśród nich słodycze dla dzieci

Każdy kraj ma własne przepisy dotyczące żywności dostępnej w sklepach. W Polsce o jakość produktów dba przede wszystkim Państwowa Inspekcja Sanitarna. Przyjęło się, że jedzenie w naszym państwie stoi na bardzo wysokim poziomie. Czy faktycznie tak jest? Dlaczego rzeczy dostępne w Polsce w tym słodycze dla dzieci, nie mogą być spożywane w USA?

Smog w Polsce —  mamy problem czy nie? Poprzednie Następne

Smog w Polsce — mamy problem czy nie?

Ze wszystkich stron dochodzą nas głosy, że smog w Polsce to duży problem. Zanieczyszczenie powietrza u nas sięga poziomu miast o wiele większym zagęszczeniu i liczbie ludności. Dlaczego tak się dzieje? Co to jest smog i czy jest niebezpieczny dla naszego zdrowia?

Maska antysmogowa - przegląd najlepszych modeli Poprzednie Następne

Maska antysmogowa - przegląd najlepszych modeli

Wysoki poziom stężenia pyłów zawieszonych PM 2,5 negatywnie wpływa na zdrowie. W drodze do pracy, podczas biegania czy zwykłego spaceru warto stosować maskę antysmogową, która bardzo skutecznie zatrzymuje wszystkie szkodliwe substancje. Wybraliśmy dla Ciebie najlepsze modele. Zadbaj o swoje płuca!

Soczewki jednodniowe – wady i zalety Poprzednie Następne

Soczewki jednodniowe – wady i zalety

Soczewki kontaktowe to coraz popularniejsza metoda korekcji wady wzroku. Wśród dostępnych na rynku produktów z pewnością wyróżniają się soczewki jednodniowe. Wygodne, higieniczne… i co jeszcze? Sprawdź, jakie zalety i wady ma ten rodzaj soczewek.

Rodzaj: Maski Płeć: Dziecięce Zastosowanie: Sport Usuń wybrane filtry