Małe zwierzęta

4,6 z 107803 opinii
Zakup małego zwierzęcia to doskonały pomysł na prezent dla dziecka. Nie dość, że obserwacja życia i zabawy żyjątek dostarcza najmłodszym ogromnej radości, to przy okazji stanowi dla nich pierwszą lekcję odpowiedzialności. W sklepach zoologicznych można z łatwością dobrać gatunek pod kątem doświadczenia i poziomu trudności hodowli. W większości sklepów dostępne są nie tylko chomiki i świnki morskie, ale także szynszyle, koszatniczki, króliki, myszy, myszoskoczki, fretki czy szczury. Jeśli dokonałeś już wyboru jednego z nich, przed zakupem musisz zadbać o właściwe środowisko. To właśnie ono najczęściej przekłada się bezpośrednio na jego stan zdrowia. Przygotowania należy rozpocząć od wyboru klatki. Jej rozmiar powinien być dobrany tak, by zwierzę miało dużą swobodę ruchów, a także zmieściło dodatkowe akcesoria. Obecnie na rynku dostępne są klatki zaprojektowane według potrzeb konkretnych gatunków, w różnych kształtach, a nawet klatki dwupoziomowe. Konieczne jest wypełnienie jej podstawy ściółką lub siankiem. Nie tylko imituje ona środowisko naturalne, ale może stanowić także schronienie lub nawet element diety. Właściwą kondycję fizyczną zapewniają zwierzęciu różnego typu kołowrotki i rozbudowane domki. Konieczne jest także zamontowanie karmidła, miski na wodę i kuwety. Kupowany pokarm i przysmaki dla małych zwierząt muszą być zawsze dostosowane do odpowiedniego gatunku. Są one bowiem zbilansowane tak, by dostarczać wszystkich niezbędnych składników pokarmowych dla danego zwierzęcia. Kompletną wyprawkę dla pupila w przystępnych cenach można znaleźć na Ceneo.pl. W ofercie porównywarki znalazły się propozycje takich producentów jak Vitapol, Trixie, Versele Laga, Vitakraft i Nestor.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Domowe króliki miniaturki i karzełki Poprzednie Następne

Domowe króliki miniaturki i karzełki

Ludzie coraz częściej pragną zostac właścicielami zwierzątka, którym mogliby się zaopiekoować. Alternatywą dla klasycznych domowych zwierzaków może być królik miniaturka. O tym jak ciekawe są to stworzenia opowiada właścicielka królika Milka, Karolina Kowal.

Terrarium — ogrzewanie, oświetlenie, dekoracje Poprzednie Następne

Terrarium — ogrzewanie, oświetlenie, dekoracje

Każdy posiada jakieś hobby. Niektórzy uwielbiają hodować jaszczurki, pająki bądź inne oryginalne zwierzęta. W przypadku egzotycznych stworzeń należy bezwzględnie zwrócić uwagę na kilka rzeczy, dzięki którym będą one mogły żyć długo w stosunkowo komfortowych warunkach.

Jak wybrać klatkę dla gryzoni i małych zwierząt? Poprzednie Następne

Jak wybrać klatkę dla gryzoni i małych zwierząt?

Gryzonie i małe zwierzęta domowe zasługują na naszą szczególną troskę i uwagę. Wybierając dla nich idealne klatki i akcesoria, musimy wziąć pod uwagę m. in. ich wielkość oraz charakterystykę ich zachowania.

Jak dbać o chomika? Wszystko o chomikach Poprzednie Następne

Jak dbać o chomika? Wszystko o chomikach

Szukasz zwierzątka domowego dla swojego dziecka? Może zastanawiasz się nad własną hodowlą. Wejdź i sprawdź co warto wiedzieć zanim kupisz chomika!

Jakie zwierzątko dla dziecka - pierwszy pupil w domu Poprzednie Następne

Jakie zwierzątko dla dziecka - pierwszy pupil w domu

Dziecko wierci ci dziurę w brzuchu, prosząc o zwierzątko? Posiadanie zwierzęcia w domu uczy najmłodszych odpowiedzialności, ale pamiętaj, że to ty jesteś odpowiedzialny za nadzorowanie opieki nad czworonogiem. Sprawdź, jak długo żyją popularne zwierzęta domowe i jakiego nakładu czasu wymaga ich utrzymanie.

Małe zwierzęta - opinie

z 204