seat ibiza 6l - Lusterka zewnętrzne

4,5 z 52802 opinii
Wszystkie, nawet najlepiej wykonane i najbardziej trwałe części ulegają zużyciu a części samochodowe, narażone na przeciążenia i intensywną eksploatację zwykle niszczą się znacznie częściej niż jakikolwiek inny sprzęt. Nie bez powodu każdy samochód musi być poddawany regularnym przeglądom a odstępstwa od normy skutkują niedopuszczeniem pojazdu do ruchu drogowego. Naprawy wadliwie działających części mogą być kosztowne i jeżeli np. zacznie szwankować silnik lub inny równie ważny element, może okazać się, że jego naprawa przewyższy koszt samego pojazdu i stanie się nieopłacalna. Znacznie łatwiej wymienić drobne części, które są znacznie tańsze a ich wymiana również nie wiąże się z dużymi kosztami. Wiele z nich możemy wymienić sami i nie potrzebujemy do tego specjalistycznych narzędzi czy dużej wiedzy z tej dziedziny.
Szczególnie mocno narażone na zniszczenie są części umieszczona na karoserii samochodu jak lusterka zewnętrzne. Często zaczynają się chybotać lub po otarciu o mur czy inny pojazd zwyczajnie odpadają.
Szperając w sieci bez trudu można znaleźć porady dotyczące prawidłowej wymiany lusterek i sami z łatwością powinniśmy sobie z tym poradzić. Oczywiście jeżeli lusterko uległo zniszczeniu musimy wcześniej zakupić nowe, upewniając się, że jest to lusterko pasujące dokładnie do danej marki i modelu samochodu.
Tylko oferty
Cena
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Czyszczenie EGR. Najczęstsze objawy i przyczyny awarii Poprzednie Następne
Jak działa EGR, jak go wyczyścić i jakie są przyczyny awarii? Zobacz, co musisz wiedzieć o czyszczeniu EGR.
Toczenie tarcz hamulcowych: czy się opłaca? Poprzednie Następne
Co 2-3 wymiany klocków hamulcowych zaleca się wymienić również tarcze. W niektórych przypadkach wystarczy jednak ich przetoczenie. Na czym polega toczenie tarcz hamulcowych? Kiedy warto się na nie zdecydować? I czy to się w ogóle opłaca? Odpowiadamy!
Regulacja hamulca ręcznego. Jak wyregulować hamulec ręczny? Poprzednie Następne
Ręczny nie trzyma? Pogorszone działanie hamulca ręcznego nie zawsze musi oznaczać usterkę. W wielu przypadkach wystarczy podstawowa regulacja. Zobacz, jak wygląda regulacja hamulca ręcznego i jak sprawdzić jego działanie.
Końcówka drążka kierowniczego. Objawy zużycia i wymiana Poprzednie Następne
Precyzyjne prowadzenie samochodu wymaga od zawieszenia oraz układu kierowniczego idealnego spasowania. Nawet najdrobniejszy luz na jednym elemencie może być mocno wyczuwalny w trakcie jazdy. Częstą przyczyną nerwowej pracy kierownicy są luzy na końcówkach drążków kierowniczych. Jakie są objawy zużycia końcówek drążków i kiedy należy je wymienić na nowe? Podpowiadamy.
Koło dwumasowe. Objawy zużycia Poprzednie Następne
Już na samą myśl o kole dwumasowym wielu kierowcom jeżą się włosy. Problemy z niepozorną dwumasą są nagminne, a w większości przypadków zapowiadają spore wydatki. Jakie są objawy uszkodzonej dwumasy oraz jak sprawdzić, czy koło dwumasowe jest jeszcze dobre? W jaki sposób jeździć, by przedłużyć żywotność koła dwumasowego? I po co w ogóle stosuje się w nowoczesnych samochodach koła dwumasowe? Odpowiadamy!
Jakie żarówki samochodowe kupić? Rodzaje żarówek samochodowych Poprzednie Następne
Jakie żarówki samochodowe kupić? Zobacz rodzaje żarówek samochodowych dostępnych na rynku.
Tarcze hamulcowe: ranking TOP 10 Poprzednie Następne
Jakie tarcze hamulcowe wybrać? Sprawdź ranking najlepszych tarcz hamulcowych.
Wymiana uszczelki pod głowicą. Przyczyny awarii, objawy i naprawa Poprzednie Następne
Pęknięta uszczelka pod głowicą – ta diagnoza brzmi niczym wyrok. Czy rzeczywiście trzeba się jej tak obawiać? Wyjaśniamy, czym jest uszczelka pod głowicą, jakie są objawy uszkodzenia, dlaczego jest tak ważna oraz jak wygląda jej wymiana.
Wymiana filtra paliwa. Objawy uszkodzenia i przyczyny Poprzednie Następne
Wychwytywanie zanieczyszczeń dostających się do baku samochodowego to zadanie filtra paliwa. Choć jego koszt to zaledwie kilkadziesiąt złotych, wielu kierowców zapomina o regularnej wymianie, narażając się na wysokie koszty. Jakie są objawy zapchanego filtra paliwa? Co ile wymieniać filtr paliwa? Jak wymienić filtr paliwa samodzielnie? Odpowiadamy!
Kiedy wymienić osuszacz klimatyzacji samochodowej? Poprzednie Następne
Trudno wyobrazić sobie współczesne samochody bez klimatyzacji samochodowej. To coraz częstsze wyposażenie, nawet w małych autach miejskich. Podróżowanie w komfortowej temperaturze ma jednak swoją cenę. To konieczność odgrzybiania, uzupełniania oraz konserwacji układu klimatyzacji. Elementem, o którym łatwo zapomnieć, jest osuszacz klimatyzacji. Zobacz, jak działa i kiedy należy go wymienić.