Lunety obserwacyjne

4,6 z 27390 opinii
Lunety obserwacyjne to wszelkiego rodzaju narzędzia, służące do obserwacji ciał niebieskich, samolotów, dzikiej przyrody czy ptaków, które trudno dostrzec i łatwo spłoszyć. W zależności od przeznaczenia- zastanów się, w jakich warunkach będzie użytkowana Twoja luneta i czy będzie zintegrowana z innym sprzętem. Wiele naszych modeli umożliwia wymianę obiektywu. Ceneo.pl posiada szeroką ofertę najlepszych lunet do obserwacji. Przy wyborze zwróć uwagę, na to jakie jest maksymalne jej powiększenie. Ważne parametry to: średnica obiektywu, pole widzenia, źrenica wyjściowa, AO- korekta błędu paralaksy, IR- podświetlenie siatki celowniczej. Zestaw lunety obserwacyjnej składa się z: korpusu, okularu, głowicy, statywu. Zwróć uwagę na to, czy ma ona wodoszczelną obudowę. Lunetę dzielimy ze względu na kształt. Wyróżniamy: kątowe i proste. Okulary występują ze stałym powiększeniem ( szerokie pole widzenia) oraz z zoom- em.
Polecamy, aby osoby chcące obserwować zwierzęta, rozważyły zakup lunety obserwacyjnej o średnicy 80-85 mm. Zapewni ona dobrą jakość obrazu. Lunety obserwacyjne, jakie znajdziesz na Ceneo.pl to najlepszy sprzęt do stacjonarnych obserwacji świata i wszelkiego zawartego w nim życia. Nie zwlekaj i zamów wymarzony egzemplarz już dziś.
Tylko oferty
Cena
Producent
Rodzaj
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Najlepsze lornetki - Ranking top 10 modeli Poprzednie Następne
Podczas podróży oraz wyprw na górskie szlaki i nie tylko, warto mieć przy sobie lornetkę, dzięki której będziesz mógł podziwiać nawet odległe widoki. Sięgnij tam gdzie wzrok nie sięga i poznaj nasz ranking lornetek w niezwykle atrakcyjnych cenach na każdą kieszeń.
Przed nami noc Perseidów. Sprawdź jak przygotować się do oglądania spadających gwiazd Poprzednie Następne
Noc Perseidów w 2018 roku ma być jedną z najpiękniejszych od lat. Na niebie pojawi się rój meteorów, który będzie można obejrzeć. Sprawdź, jak przygotować się do tego wydarzenia, aby spektakl na niebie był dla Ciebie czystą przyjemnością.
Czym najlepiej oglądać gwiazdy? [Przegląd sprzętu] Poprzednie Następne
Czym najlepiej oglądać gwiazdy? [Przegląd sprzętu]
Lornetka - jaką wybrać? Najważniejsze parametry lornetki Poprzednie Następne
Dobra lornetka to nieoceniony element ekwipunku ornitologa czy myśliwego, ale z jej zalet skorzysta niemal każdy. Jaką lornetkę wybrać? Sprawdź!

Lunety obserwacyjne - opinie

Dodaj do ulubionych
  • Rodzaj: Kątowe, Proste
  • Rodzaj: Z osłoną przeciwsłoneczną
  • Rodzaj: Z osłoną przeciwsłoneczną
  • Rodzaj: Z osłoną przeciwsłoneczną
  • Rodzaj: Z osłoną przeciwsłoneczną
  • Rodzaj: Z osłoną przeciwsłoneczną
239,00
  • Rodzaj: Z osłoną przeciwsłoneczną