Łożyska amortyzatorów

4,5 z 36516 opinii
Łożyska amortyzatorów znajdują się w górnym mocowaniu każdego amortyzatora i dzięki nim cały element możemy swobodnie skręcić. Oczywiście elementy te, ze względu na intensywną eksploatację, narażone są na zniszczenie. Jednym z głównym objawów zużycia amortyzatora jest trudność w skręcaniu kołami lub dziwne odgłosy wydobywające się podczas skrętu. Łożyska amortyzatorów mogą się również ścierać i blokować, ale takie zjawisko występuje znacznie rzadziej.
W przypadku zużycia lub niedziałania łożyska amortyzatorów należy wymienić. Przy wymianie konieczne jest wymontowanie całego zespołu resorującego. Nie jest to operacja prosta, gdyż wymaga to rozłączenia zawieszenia, odkręcenia amortyzatora oraz górnego mocowania, dlatego dobrze dokonać wymiany w renomowanym warsztacie samochodowym, gdzie mechanik precyzyjnie wymontuje i zamontuje wszystkie elementy.
Przy okazji wymiany łożyska warto sprawdzić stan innych części i jeżeli zajdzie taka konieczność, również je wymienić. Nie warto tutaj oszczędzać i lekceważyć oznak nieprawidłowego funkcjonowania, gdyż może się okazać, że w niedługim czasie całą operację będziemy musieli powtórzyć, co pociągnie za sobą znacznie większe koszty niż jednorazowa wymiana całości niedziałających lub w znacznym stopniu zużytych elementów.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Marka

Model

Typ

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

z 191