Tapczany i łóżka dla dzieci

4,7 z 162236 opinii

Gdy dziecko osiągnie odpowiedni wiek, rodzice jak najszybciej starają się zabrać je z łóżeczka. Przyzwyczajanie dziecka do spania na zwykłym łóżku, zazwyczaj nie jest trudnym zadaniem. Dziecko bowiem bardzo chce być jak jego rodzice, dlatego chętnie przystaje na ten pomysł. Jednak sam wybór odpowiedniego łózka dla dziecka, nie jest dla rodziców zawsze prostą sprawą.

Jakie łóżko lub tapczan wybrać dla małego dziecka?

Wybór łóżka dla dzieci jest uzależniony w dużej mierze od tego, jakiej wielkości jest pokój pociechy. Jeśli jest on stosunkowo mały, wówczas zdecydowanie warto postawić na łóżko pojedyncze, które nie zajmuje zbyt dużo miejsca, a jest wygodne i spełnia wszelkie wymagania małego dziecka. Jeśli jednak dziecko posiada pokój o całkiem pokaźnym metrażu, wówczas lepszym rozwiązaniem jest kupno łóżka dwuosobowego. Dlaczego? Przede wszystkim jest ono wygodniejsze dla dziecka. W miarę upływu czasu pociecha może zacząć zapraszać swoich znajomych na wspólne nocowanie, przykładowo koleżanki z sąsiedztwa. Wówczas posiadanie większego łóżka i możliwość ulokowania dwóch najlepszych koleżanek w jednym, jest dla rodzica wygodnym rozwiązaniem, ponieważ dzieci i tak nie chcą się ze sobą rozstawać. Takie tapczany dla dzieci o różnej wielkości, obecnie dostępne są na dużą skalę w sklepach internetowych. Ich ceny zależą od tego z jakiego materiału są wykonane, jakie zostało użyte w nich drewno, jaki jest materac. Warto przed zakupem wybranego łóżka dla dziecka poczytać opinie na jego temat, które mogą pomóc w podjęciu bardziej świadomej decyzji.

Łóżeczka dziecięce
Tylko oferty
Cena
Producent
Przeznaczenie
Długość łóżeczka
Szerokość łóżeczka
Dodatkowe cechy
Bohater
Kolor
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Jak wybrać łóżko dziecięce dla niemowlaka? Poprzednie Następne
Zakup warto przemyśleć – łóżeczko posłuży maluchowi przez najbliższe lata życia. Co warto wziąć pod uwagę, zanim zdecydujesz się na zakup łóżeczka?
Jakie łóżko dla dwulatka? Jak wybrać bezpieczne łóżeczko? Poprzednie Następne
To właśnie w tym wieku większość dzieci wyrasta z niemowlęcych łóżeczek i następuje czas na zmiany. Oznacza to przede wszystkim zakupy – czas nabyć nowe łóżko dla dwulatka. Na co zwrócić uwagę, aby było nie tylko funkcjonalne i ładne, ale przede wszystkim bezpieczne?
Jakie łóżko do pokoju dziecięcego – jakie wybrać? Poprzednie Następne
Aranżacja pokoju dziecięcego to jedno z największych wyzwań w stylizacji całego mieszkania. Przecież to pomieszczenie podlega ocenie najsurowszego sędziego, czyli twojego dziecka. Dziś weźmy na tapet łóżko dziecięce – jaki mebel wybrać, aby był wygodny i jednocześnie sprostał dziecięcym oczekiwaniom? Sprawdźmy.
Łóżko dla dwójki dzieci - jakie łóżko dla rodzeństwa? Poprzednie Następne
Twoje dzieci śpią w tym samym pokoju? Zastanawiasz się, jakie łóżko wybrać, aby zaoszczędzić miejsce w pomieszczeniu? Sprawdź!
Łóżko piętrowe z biurkiem dla młodzieży: pomysł na pokój dla chłopca i dziewczynki Poprzednie Następne
Łóżko piętrowe z biurkiem dla młodzieży to idealne rozwiązanie do niewielkiego pokoju. Zobacz, jakie zalety ma łóżko piętrowe z biurkiem dla chłopca czy dziewczynki.

Łóżeczka dziecięce - opinie