Układ paliwowy silników LPG - części

4,5 z 36516 opinii
LPG jest coraz bardziej popularnym paliwem silnikowym. Jego podstawową zaletą jest cena. Gaz jest w Polsce dużo tańszy od benzyny. Dlatego też wielu kierowców decyduje się na zmianę silnika benzynowego na instalację gazową. Zarówno silniki benzynowe, jak i LPG wymagają odpowiedniej konserwacji i sprawnych części. Na Ceneo.pl znajdziesz wszystkie produkty niezbędne do prawidłowego funkcjonowania układu paliwowego silnika LPG.
Układ paliwowy silników LPG napełnia cylindry odpowiednią mieszaniną powietrza i gazu, która jest wymagana przy pracy silnika. Najważniejszą częścią układu paliwowego silników LPG jest reduktor. Reduktor LPG odpowiada za utrzymanie właściwego ciśnienia gazu podczas pracy silnika oraz przejście gazu ze stanu ciekłego w stan lotny. Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje reduktorów – podciśnieniowe i elektroniczne. Reduktory podciśnieniowe są stosowane w instalacjach pierwszej generacji. Drugim istotnym elementem układu paliwowego silnika LPG jest wielozawór. Wielozawór odpowiada za bezpieczeństwo korzystania z instalacji gazowej oraz bezpieczeństwo w trakcie tankowania zbiornika.
Dostępne na Ceneo.pl części do układu paliwowego silników LPG są gwarancją najwyższej jakości i bezpieczeństwa.

Filtry

Tylko oferty

Cena

-

Model

Typ

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Czaja Filtr fazy lotnej Czaja FL01S 12mm / 12mm FL01S1212 5,0 / 5 1 opinia / Zadaj pytanie

Metalowy filtr fazy lotnej Czaja FL01S 12mm / 12mm z wkładem bibułowym.Filtr stosowany jest w instalacjach sekwencyjnego wtrysku gazu LPG IV generacji pomiędzy reduktorem, a wtryskiwaczami. Filtr fazy lotnej Czaja zapewnia ochronę listwy wtryskowej na najwyższym poziomie. Filtr zaleca ...