Kwiaty cięte

4,5 z 22155 opinii
Kwiaty to przepiękny element dekoracyjny, towarzyszący ludziom od wielu, wielu lat. Zdobią przede wszystkim ogrody, mieszkania, kościoły. Kwiaty cięte są idealnym prezentem na Dzień Mamy, Dzień Babci czy Dzień Kobiet. Piękny bukiet róż czy innych kwiatów zachwyci każdą Kobietę. Musimy jednak pamiętać, że bez odpowiedniej pielęgnacji nie utrzymają się one zbyt długo, dlatego warto znać kilka trików, dzięki którym kwiaty cięte utrzymają swoje piękno na dłużej.

Jak ciąć kwiaty?

Przede wszystkim, jeżeli sami z własnego ogrodu chcemy ściąć kwiaty, musimy użyć do tego odpowiedniego, ostrego narzędzia, tak by łodyga nie została poszarpana podczas cięcia. Jeżeli ją poszarpiemy, one szybko zaczną gnić i kwiat padnie. Musimy również pamiętać by cięcie odbyło się albo rano, albo wieczorem, kwiaty cięte w południe niestety nie postoją nam zbyt długo.
Niezależnie czy sami utniemy kwiaty czy też je kupimy, prze wsadzeniem ich do wazonu powinniśmy przyciąć ich końcówki, najlepiej na ukos by zwiększyć powierzchnie pobierania wody oraz usuńmy liście z dolnej części łodygi, tak by po włożeniu do wody nie znajdowały się one w niej.

Jak często zmieniać kwiatom wodę?

W ciepłe dni powinniśmy zmieniać wodę codziennie, w chłodniejsze możemy robić to co 2-3 dni. Należy pamiętać by woda była zimna i czysta, to zapewni kwiatom dłuższą trwałość. Możemy zalewać je wodą filtrowaną, jest ona bardzo dobra dla kwiatów.

Czy można w jakiś sposób uratować podwiędłe kwiaty?

Niestety nie wszystkie, ale zawsze można spróbować. Np. róże możemy na kilka godzin położyć w misce z zimną wodą i odłożyć je w ciemne miejsce, tam powinny one odzyskać swój wygląd, chyba że na prawdę są bardzo zwiędnięte.

Jakie kwiaty stoją najdłużej?

Do kwiatów, które na pewno długo nam postoją w wazonie możemy zaliczyć: goździki, storczyki, lewkonie, mieczyki czy amarylisy. Dalie, liliowce i lilaki, pomimo pięknego wyglądu nie są trwałymi kwiatami. Mogą postać w wazonie zaledwie kilka dni. Niezależnie od wyboru kwiatów musimy pamiętać, że jest to piękny symbol, który z pewnością ucieszy każdą kobietę. Kobiety lubią piękno a kwiaty im to zapewniają, dodatkowo niektóre pięknie pachną zapewniając im jeszcze lepszy humor. To świetny prezent na wiele okazji i świąt.