Korki wlewu paliwa

4,5 z 36516 opinii
Zbiornik na paliwo jest nierozłącznym i niezbędnym elementem wyposażenia każdego pojazdu poruszającego się po drogach i nie tylko po nich. Jego obecność jest konieczna w każdym rodzaju pojazdu wyposażonego w silnik spalinowy, który do wykonania pracy potrzebuje zasilenia poprzez paliwo. Sam zbiornik stanowi naczynie do przewozu paliwa, jednak jest też jego zabezpieczeniem podczas podróży, które chroni zawartość przed wyciekiem podczas wszelkich nieprzewidzianych sytuacji drogowych. Każdy zbiornik posiada otwór służący za wlew paliwa, który również należy chronić, aby nic nie było w stanie wyciec ze zbiornika. Korki wlewu paliwa spełniają właśnie tą funkcję. Zakrywają wlew paliwa, zabezpieczają paliwo przed wyciekiem, a także chronią przed złodziejami paliwa, których stale kusi szybki zarobek, zwłaszcza przy obecnych cenach, które są zostawiane na stacjach paliw.
Przemyślane rozwiązania.
Korki wlewu paliwa to nie tylko ochrona przed wyciekiem, czy dostania się do zbiornika cieczy innej niż paliwo, które mogłoby zaburzyć pracę silnika. To również niewielkie, zmyślne systemy antywłamaniowe chroniące cenną zawartość zbiornika przed złodziejami paliwa. Mogą to być proste zamki na klucz, kłódki dołożone do korka, czy grube stalowe sztaby blokujące korek od góry, uniemożliwiające jego wyłamanie, a więc sforsowanie najkrótszej i najłatwiejszej drogi do wnętrza zbiornika. Stale rosnące zagrożenie kradzieżowe skutkuje stałym rozwojem w kierunku poprawy bezpieczeństwa i stosowania innowacji w budowie korków, czy ich zamków. Same materiały wykorzystywane do ich wykonania są coraz lepsze, odpowiadające współczesnym sposobom kradzieży. Najbardziej narażone na atak są korki wlewu paliwa pojazdów ciężarowych, te bowiem posiadają duże zbiorniki paliwa, a więc jednorazowy łup jest o wiele większy niż przy samochodzie osobowym, którego przeciętny zbiornik to jedyne pięćdziesiąt litrów. Budowa prostego korka nie jest skomplikowana. Materiał z którego jest wykonany to plastik stanowiący górną obudowę i ruchoma podstawa zintegrowana z prostym zamkiem na klucz, który nie stanowi prawie żadnej przeszkody. Dodatkiem jest także uszczelnienie w postaci gumowej uszczelki, aby paliwo nie mogło wydostać się ze zbiornika.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Marka

Model

Typ

Producent

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Kable rozruchowe, prostownik samochodowy i odmrażacz do szyb Poprzednie Następne

Kable rozruchowe, prostownik samochodowy i odmrażacz do szyb

Ujemne temperatury i zimowy klimat dają się we znaki twojemu samochodowi. Zobacz skuteczne metody na mróz, które pozwolą Ci szybko i sprawnie odpalić auto nawet w arktycznych warunkach.

Nowy kurs na prawo jazdy - pomoce naukowe Poprzednie Następne

Nowy kurs na prawo jazdy - pomoce naukowe

Niedawno zmieniły się przepisy dotyczące egzaminów i zasad wydawania dokumentów, a już niebawem czeka nas kolejna modyfikacja prawa. Dlatego osoby, które chcą zdobyć uprawnienia kierowcy, powinny się spieszyć. Sprawdźmy, jakie pomoce naukowe mogą ułatwić edukację.

5 gadżetów pomagających w pielęgnacji samochodu Poprzednie Następne

5 gadżetów pomagających w pielęgnacji samochodu

Posiadacze samochodów zazwyczaj starają się dbać o swój pojazd. Istnieje wiele preparatów, które pozwalają naszemu autu zachować wspaniały wygląd przez długi czas. W niniejszym poradniku prezentujemy 5 gadżetów pomagających w pielęgnacji samochodu.

Jakie radio samochodowe wybrać? Poprzednie Następne

Jakie radio samochodowe wybrać?

Radio w samochodzie nie tylko jest źródłem informacji, lecz także może umilić każdą podróż, szczególnie gdy do przejechania jest kilkadziesiąt lub kilkaset kilometrów. Najnowocześniejsze modele to prawdziwe centra multimedialne, które mogą stać się dumą niejednego właściciela auta.

Oklejanie samochodu Poprzednie Następne

Oklejanie samochodu

Jeszcze do niedawna oklejanie samochodów folią było praktykowane głównie przez najbardziej zagorzałych fanów motoryzacji. Obecnie stało się to praktycznym rozwiązaniem, z którego chętnie korzystają zwykli właściciele aut, firmy.

Black Friday: Akcesoria motoryzacyjne które warto kupić Poprzednie Następne

Black Friday: Akcesoria motoryzacyjne które warto kupić

Czarny Piątek w Polsce już 24 listopada. Dla fanów motoryzacji może być to świetna okazja do zakupu wielu akcesoriów samochodowych, w bardzo przystępnych cenach. Zobaczcie czym warto się zainteresować.