Koraliki plastikowe i fimo

4,6 z 107803 opinii
Znudziły cię naszyjniki, które wyglądają podobnie do dziesiątków innych? Nie chcesz żeby koleżanka miała te same ozdoby a na przyjęciu co chwilę spotykać osobę w takich samych jak ty kolczykach? Może warto pomyśleć o wykonaniu samemu kilku ozdób dla siebie? A może marzy ci się wyjątkowy prezent dla przyjaciółki? Własnoręcznie wykonany wisiorek na pewno sprawi jej radość i będzie oryginalnym podarunkiem na wyjątkową okazję.
Wbrew pozorom samodzielne wykonanie ozdób nie jest takie trudne, szczególnie jeżeli masz zmysł artystyczny i odrobinę zdolności manualnych. Wystarczy zakupić parę drobiazgów i do dzieła!
Na początek można kupić gotowe zestawy dla początkujących wyrobników, ale jeżeli masz własną wizję i nie chcesz być ograniczona małą ilością materiału można zakupić odpowiednio dobrane koraliki plastikowe i fimo, żeby zacząć przygodę z ręcznie wykonanymi cacuszkami na szyję, rękę lub ucho.
Akcesoria do samodzielnego rękodzieła nie są drogie. Już za kilkanaście złotych można zakupić całkiem sporo różnorodnego materiału i zacząć bawić się w łączenie kolorów, kształtów i materiałów. Możemy eksperymentować ze strukturą i szukać nowych technik wykonywania biżuterii. Na pewno będzie to ciekawe, niezbyt kosztowne i przynoszące wiele satysfakcji hobby.