Konserwacja broni

4,6 z 163380 opinii
Aby czerpać ze swojego hobby jak największą przyjemność, należy się do niego odpowiednio, a przede wszystkim regularnie przygotowywać. Dotyczy to między innymi pasjonatów militariów i strzelectwa. Posiadacze broni palnej powinni zaopatrzyć się w akcesoria, która pozwalają utrzymać sprzęt we właściwym stanie technicznym. Nawet chwilowe zaniedbania konserwacji mogą prowadzić do zakłóceń pracy mechanizmów, a nawet zmiany toru lotu pocisków. Uniknięcie przykrych niespodzianek stanie się możliwe, gdy właściwie przygotujemy zestaw do pielęgnacji broni. Jego podstawowym elementem powinien być olej do konserwacji, za pomocą którego można czyścić części metalowe i nadawać połysk kolbie. Elementy zewnętrzne za sprawą właściwości wodoodpornych doskonale konserwuje natomiast olejek teflonowy. Zapewnia broni wytrzymałość na zmienne warunki atmosferyczne i zabrudzenia. Najskuteczniejszym sposobem uniknięcia korozji i nadania broni doskonałego wyglądu jest nałożenie oksydy dostępnej między innymi w płynie. Należy poprzedzić tę czynność użyciem środka do odtłuszczania. Nie wolno zapominać o zakupie smaru do tłoków, który zapewnia płynną pracę podzespołów. Istotna jest również wymiana części eksploatacyjnych takich jak uszczelki. By stworzyć kompletny zestaw do konserwacji broni nie trzeba już biegać po sklepach i przeszukiwać wielu stron internetowych. Komplet najważniejszych preparatów w przystępnych cenach można znaleźć na Ceneo.pl. W ofercie porównywarki znalazły się propozycje takich marek jak Kolba czy Walther.
Tylko oferty
Cena
Producent
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

KONKURS SURVIVALOWY - The Flame in the Flood Poprzednie Następne
W grze Flame in the Flood macie niepowtarzalną szansę na eksplorowanie świata zniszczonego przez wielką powódź!Wskażcie przedmiot z Ceneo.pl, który umożliwi Wam...
Jakie buty wojskowe wybrać? Polecane modele zimowe i letnie Poprzednie Następne
Buty wojskowe to jeden z podstawowych elementów ekwipunku każdego mężczyzny służącego w wojsku lub w innego rodzaju służbach mundurowych. Dodatkowo ze względu na solidną konstrukcję i najwyższą jakość materiałów, buty wojskowe świetnie sprawdzą się na szlaku lub podczas codziennego użytkowania. Chcesz kupić buty wojskowe, ale nie wiesz, na jaki model się zdecydować? Nie wiesz, jakie są różnice między zimowymi a letnimi butami wojskowymi? Przeczytaj nasz poradnik i wybierz buty wojskowe, które spełnią wszystkie twoje potrzeby.
Gadżety survivalowe. 6 nietypowych propozycji Poprzednie Następne
Planujesz wypad na biwak lub inną outdoorową eskapadę? Przekonaj się zatem, jakie survivalowe gadżety warto mieć w plecaku. Niektóre z nich mogą cię naprawdę zaskoczyć – bransoleta zamieniająca się w linę czy płachta biwakowa w roli plecaka? Jeśli chcesz być gotowym na niemal każdą niespodziewaną sytuację podczas biwaku czy wędrówki, zdaj się na gadżety w stylu McGyvera.
Samoobrona – jaki gaz pieprzowy wybrać, by bezpiecznie wrócić do domu? Poprzednie Następne
Przekonaj się jaki gaz pieprzowy warto kupić i jak postępować w razie konfrontacji z agresywnym napastnikiem.
Łuk klasyczny, myśliwski czy sportowy – jaki wybrać? Poprzednie Następne
Łucznictwo towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Początkowo było sposobem na zdobycie pożywienia – dziś to przede wszystkim ciekawa dyscyplina sportowa, która zyskuje coraz więcej zwolenników. Planujesz rozpocząć przygodę z łucznictwem? Jeśli tak, niezbędny będzie zakup odpowiedniego sprzętu. Łuk klasyczny, myśliwski, a może sportowy? Który okaże się najlepszy na sam początek? Skorzystaj z naszych porad i dowiedz się, czym różnią się od siebie poszczególne rodzaje łuków.