Kompasy

4,6 z 50004 opinii

Podróżowanie po świecie niegdyś nie było łatwe. Nie było bowiem pewnych urządzeń, które znacznie ułatwiały przemieszczanie się po konkretnych trasach. Obecnie natomiast problem ten nie istnieje, dzięki ogromnemu zaawansowaniu technologicznemu. Jest jednak coś, co przetrwało do naszych czasów z er wielkich podróży, a mianowicie są to kompasy.

Dlaczego warto mieć kompas?

Kompas pokazuje nam północ oraz południe. Dzieje się tak ze względu na jądro ukryte wewnątrz ziemi, które właśnie w ten sposób oddziałuje na kompas. Dlatego też bez względu na to gdzie jesteśmy, możemy dokładnie określić w jakim kierunku podróżujemy. Czasem mogłoby nam się wydawać, że kompasy są już echem przeszłości. Czy jednak faktycznie? Zdecydowanie nie. Z kompasów nowoczesnych korzysta się obecnie na statkach, dzięki czemu zawsze obierają one właściwy kurs. Takie kompasy są zatem czymś kluczowym jeśli chodzi o świat morskich podróży. Co jednak w przypadku pieszej wycieczki? Czy wówczas kompas także może być dla nas czymś praktycznym? Zdecydowanie tak. Posiadanie kompasu podczas wycieczek, szczególnie jeśli odbywają się one po dość trudnych zakątkach, w których nie ma zasięgu ani mieszkańców, jest kluczowe. Warto wejść w jego posiadanie, ponieważ niejednokrotnie może on sprawić, iż odnajdziemy właściwą drogę. Kompasy posiadają odmienne ceny, ponieważ każdy kompas może być wyposażony w szereg dodatkowych funkcji. Dlatego też warto poczytać przed zakupem opinie na ich temat. To nam pomoże w dokonaniu zakupu urządzenia, które faktycznie będzie funkcjonalne.

Tylko oferty
Cena
Producent
Materiał obudowy
Cechy dodatkowe
Linijka
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Z plecakiem do samolotu – o czym warto pamiętać? Poprzednie Następne
Bagaż podręczny to podstawowy bagaż zabierany na pokład samolotu. Jak się spakować, aby spokojnie przejść kontrolę na lotnisku? Sprawdź, jaki plecak do samolotu będzie najlepszy.
Szlaki turystyczne - jakie szlaki górskie warto pokonać? Poprzednie Następne
Planujesz wycieczkę w góry, ale nie wiesz, który szlak turystyczny wybrać? Albo może dopiero zaczynasz swoją przygodę z górskimi wędrówkami i zupełnie nie wiesz, jak się do tego zabrać? Spokojna głowa – oto krótki przewodnik, w którym w pigułce znajdziesz przegląd najpiękniejszych szlaków górskich w Polsce w wybranych pasmach.
Wspinanie - jak rozpocząć przygodę ze wspinaczką? Poprzednie Następne
Tradycyjne trasy turystyczne już ci się znudziły i masz ochotę na nieco bardziej ekstremalną przygodę z górami i skałami? Jeśli myślisz o wspinaczce, przekonaj się, jak postawić pierwsze kroki w tego rodzaju aktywności outdoorowej, jak przygotować się fizycznie i wreszcie, jaki sprzęt zakupić?
Impregnacja butów trekkingowych - jak dbać o buty trekkingowe Poprzednie Następne
Przemoknięte buty na szlaku to nic przyjemnego. Nie dość, że komfort wędrówki drastycznie spada, to jeszcze szybko może się okazać, że twoja przygoda skończy się katarem i gorączką. Jeśli twoje obuwie outdoorowe ma ci towarzyszyć w dobrej kondycji podczas kolejnych wędrówek na szlakach, przekonaj się, jak dbać o buty trekkingowe.
Karimata turystyczna do spania - jaką wybrać? Poprzednie Następne
Karimata turystyczna to jeden z podstawowych elementów biwakowego ekwipunku. Jeśli planujesz spędzić noc w outdoorze, przekonaj się, która karimata do spania będzie najlepszym rozwiązaniem.
Co zabrać w góry zimą? Lista 10 niezbędnych akcesoriów Poprzednie Następne
Planujesz wycieczkę w góry zimą? Zanim ruszysz na szlak, musisz zapakować do plecaka kilka bardzo ważnych akcesoriów. Od nich zależeć będzie nie tylko komfort podczas górskiej wyprawy, a także bezpieczeństwo.
Stuptuty. Kiedy się przydają i jakie wybrać? Poprzednie Następne
Stuptuty chronią przed dostawaniem się śniegu do wnętrza obuwia. Jeśli planujesz zimową wyprawę w góry lub wycieczkę w czasie niepogody, zobacz, jakie stuptuty wybrać.
Namiot na rower. Jaki wybrać? Poprzednie Następne
Znalezienie noclegu na trasie nie zawsze jest łatwe, dlatego warto zawczasu przygotować awaryjny nocleg. Jaki namiot na rower wybrać? Sprawdź!
Jaką wybrać czołówkę do biegania? Poprzednie Następne
Polacy pokochali bieganie. Poranny lub wieczorny jogging to idealny sposób na rozruszanie ciała i zapomnienie o trudach dnia. Podstawą każdej aktywności fizycznej jest bezpieczeństwo, dlatego wyjaśniamy, jak zapewnić sobie widoczność w trakcie treningu po zmroku. Jaką czołówkę do biegania kupić, by biegać komfortowo?
Jaki wybrać plecak ze stelażem? Poprzednie Następne
Nie musisz wybierać się na wielotygodniowy trekking, by potrzebować obszernego plecaka ze stelażem. Przyda się chociażby podczas bushcraftowego wypadu do lasu lub weekendowe wędrówki po polskich górach. Jaki plecak ze stelażem wybrać i co ma największe znaczenie?

Kompasy - opinie