Kombajny

4,5 z 36516 opinii
Kombajny są to maszyny używane w rolnictwie, które służą do zbioru wszelkich roślin uprawnych. Ponadto kombajn może mieć także zastosowanie przy wydobyciu węgla kamiennego w kopalni. Jest to tak zwany kombajn górniczy, który wykonuje jednocześnie kilka operacji między innymi urabia, ładuje i transportuje kopalinę węglową.
Kombajny rolnicze są to maszyny, które ze względu na przeznaczenie możemy podzielić na następujące rodzaje. Najbardziej popularny jest tak zwany kombajn zbożowy. W skrócie można powiedzieć, że jego praca polega na koszeniu i młóceniu. Jest wykorzystywany do zbioru zbóż takich jak pszenica, żyto, owies czy jęczmień. Ponadto może być także używany przy zbiorach kukurydzy, słonecznika, rzepaku oraz grochu.
Innym rodzajem kombajnów rolniczych są te, które zastąpiły tradycyjne kopaczki do ziemniaków. Są to kombajny ziemniaczane, które są wykorzystywane do wykopywania bulw, a następnoe oddzielania ich od kamieni oraz różnych zanieczyszczeń. Można je wykorzystywać także przy zbiorach marchewki, cebuli czy pietruszki.
Kolejnym rodzajem kombajnów są te, które wykorzystywane są przy zbiorach buraków. Taki kombajn buraczany ma za zadanie ogławiać buraki z liści i rozdrabniać je, a także jednocześnie wykopywać korzenie i oczyszczać je.
W rolnictwie wykorzystuje się również tak zwany kombajn do zbioru roślin sadowniczych, głównie jagodowych oraz warzyw. Przykładem może być kombajn do zbioru malin, borówki, porzeczek, ogórków, cebuli czy kapusty. Istnieje także specjalny kombajn wykorzystywany do siewu oraz sadzenia drzew owocowych oraz truskawek. Natomiast rzadkością jest kombajn używany przy zbiorach wiśni oraz jabłek.
Pojawienie się pierwszego kombajnu rolniczego w 1834 roku spowodowało, że prace rolnicze stały się o wiele bardziej lżejsze, a.przede wszystkim wydajniejsze. Początkowo przy pracach polowych używano kombajnów ciągnietych za pomocą mułów oraz koni. Później pojawiły się kombajny z wbudowanymi maszynami parowymi. Dzisiaj kombajn jest na tyle nowoczesną maszyną, że posiada własny napęd oraz umieszczony z przodu mechanizm tnący. Raczej trudno byłoby sobie wyobrazić współczesne rolnictwo bez takiej maszyny jak kombajn. Niestety nie jest to tania maszyna i na jej kupno mogą sobie pozwolić tyklo nieliczni.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Marka

Stan

Rok produkcji

-

Moc (KM)

-

Wyposażenie

Informacje dodatkowe

Kraj pochodzenia

Pochodzenie

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Kable rozruchowe, prostownik samochodowy i odmrażacz do szyb Poprzednie Następne

Kable rozruchowe, prostownik samochodowy i odmrażacz do szyb

Ujemne temperatury i zimowy klimat dają się we znaki twojemu samochodowi. Zobacz skuteczne metody na mróz, które pozwolą Ci szybko i sprawnie odpalić auto nawet w arktycznych warunkach.

Nowy kurs na prawo jazdy - pomoce naukowe Poprzednie Następne

Nowy kurs na prawo jazdy - pomoce naukowe

Niedawno zmieniły się przepisy dotyczące egzaminów i zasad wydawania dokumentów, a już niebawem czeka nas kolejna modyfikacja prawa. Dlatego osoby, które chcą zdobyć uprawnienia kierowcy, powinny się spieszyć. Sprawdźmy, jakie pomoce naukowe mogą ułatwić edukację.

5 gadżetów pomagających w pielęgnacji samochodu Poprzednie Następne

5 gadżetów pomagających w pielęgnacji samochodu

Posiadacze samochodów zazwyczaj starają się dbać o swój pojazd. Istnieje wiele preparatów, które pozwalają naszemu autu zachować wspaniały wygląd przez długi czas. W niniejszym poradniku prezentujemy 5 gadżetów pomagających w pielęgnacji samochodu.

Jakie radio samochodowe wybrać? Poprzednie Następne

Jakie radio samochodowe wybrać?

Radio w samochodzie nie tylko jest źródłem informacji, lecz także może umilić każdą podróż, szczególnie gdy do przejechania jest kilkadziesiąt lub kilkaset kilometrów. Najnowocześniejsze modele to prawdziwe centra multimedialne, które mogą stać się dumą niejednego właściciela auta.

Oklejanie samochodu Poprzednie Następne

Oklejanie samochodu

Jeszcze do niedawna oklejanie samochodów folią było praktykowane głównie przez najbardziej zagorzałych fanów motoryzacji. Obecnie stało się to praktycznym rozwiązaniem, z którego chętnie korzystają zwykli właściciele aut, firmy.

Black Friday: Akcesoria motoryzacyjne które warto kupić Poprzednie Następne

Black Friday: Akcesoria motoryzacyjne które warto kupić

Czarny Piątek w Polsce już 24 listopada. Dla fanów motoryzacji może być to świetna okazja do zakupu wielu akcesoriów samochodowych, w bardzo przystępnych cenach. Zobaczcie czym warto się zainteresować.

john deere 1188 1177 hydro4 Napisz opinię / Zadaj pytanie
  • Stan: Używane
  • Rok produkcji: 1990
  • Wyposażenie: Klimatyzacja, Radio
Kombajn NEW HOLLAND CX780 Napisz opinię / Zadaj pytanie
  • Stan: Używane
  • Rok produkcji: 2003
  • Wyposażenie: Klimatyzacja