Kołpaki 16 cali

4,5 z 41620 opinii
W kategorii kołpaki 16 znaleźć można kołpaki uniwersalne w rozmiarze 16 cali. Zadaniem kołpaków jest upiększenie odsłoniętych felg auta i zasłonięcie śrub, aby chronić je przed zabrudzeniami i uszkodzeniami. Niektórzy traktują je wyłącznie jako element ozdobny i w tym przypadku dobrze sprawdzą się kołpaki uniwersalne. Kupując kołpaki, warto poza rozmiarem, warto kierować się również innymi czynnikami.

Na jakie wytyczne zwracać uwagę kupując kołpaki 16?

Po upewnieniu się, że nasza felga jest w takim samym rozmiarze jak wybierane kołpaki, czyli 16", możemy przejść do kwalifikowania kołpaków ze względu na takie cechy jak: - sposób mocowania: za pomocą śruby lub przy użyciu siły (wciskając), - kolor kołpaków: zazwyczaj chromowane, białe, czarne, srebrne, rzadziej kolorowe, - rozstaw śrub i ich liczba (muszą pasować do felgi). Każde kołpaki mają swoje osobnicze plusy i minusy. Wybierając felgi mocowane za pomocą wciśnięcia ułatwiamy sobie zadanie i tym samym oszczędzamy na droższych, oryginalnych kołpakach. Z drugiej strony minusem tanich kołpaków jest szansa na ich "zgubienie" w trasie lub na zwykłą kradzież. Decydując się na kołpaki markowe z emblematem, należy pamiętać o sprawdzeniu jak rozmieszczone są śruby na feldze i jaka jest ich liczba. Ważne jest to, aby zamawiać kołpaki do konkretnego modelu. Jeśli wybieramy kołpaki uniwersalne, możemy zabezpieczyć się przed ich utratą za pomocą opaski uciskowej. Mimo że nie jest to najbardziej profesjonalny sposób, na drodze powinien się skutecznie sprawdzić.

Parametry Kołpaków

Tylko oferty

Cena

Producent

Średnica felgi

$$_Usuń filtr

Kolor

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Ranking najlepszych wideorejestratorów do samochodu Poprzednie Następne

Ranking najlepszych wideorejestratorów do samochodu

Wideorejestrator do samochodu umożliwia rejestrowanie całego przebiegu trasy. Nagrania z kamery pomagają wskazać przyczyny wypadku, a także ustalenie jego sprawcy. Wybraliśmy topowe modele.

Strój motocyklowy dla początkującego — co wybrać? Poprzednie Następne

Strój motocyklowy dla początkującego — co wybrać?

Zakup pierwszego motocykla to chwila, w której emocje mogą wziąć górę nad zdrowym rozsądkiem. Najczęściej objawia się to nieodpowiednim strojem, nie zapewniającym motocykliście niemal żadnego bezpieczeństwa. Co należy wiedzieć przed zakupem pierwszego stroju na motocykl?

Chcę kupić skodę octavię. O czym powinienem wiedzieć? Poprzednie Następne

Chcę kupić skodę octavię. O czym powinienem wiedzieć?

Skoda Octavia to najpopularniejszy samochód 2018 roku. Co składa się na tak dużą popularność modelu i o czym trzeba wiedzieć przed zakupem Skody?

Pielęgnacja samochodu po zimie – o czym należy pamiętać? Poprzednie Następne

Pielęgnacja samochodu po zimie – o czym należy pamiętać?

Zima nie zachęca do regularnej pielęgnacji samochodu. Podpowiadamy, jak doprowadzić do samochód do czystości po sezonie jesienno-zimowym.

Jakie felgi wybrać do Skody Octavii? Poprzednie Następne

Jakie felgi wybrać do Skody Octavii?

W przypadku felg samochodowych ważne są zarówno ich cechy użytkowe, związane z bezpieczeństwem i komfortem jazdy, jak i walory estetyczne. A ponieważ wybór obręczy jest olbrzymi, decyzja, jakie kupić, nie należy do łatwych. Jakie będą najlepsze felgi do Skody Octavii?

Ranking najpopularniejszych samochodów używanych w Polsce Poprzednie Następne

Ranking najpopularniejszych samochodów używanych w Polsce

Ponad 90% samochodów używanych w Polsce kupowanych jest przez użytkowników prywatnych. Jakie auta cieszą się największą popularnością? Zobacz nasz ranking.

Jak wybrać kosz piknikowy? Poprzednie Następne

Jak wybrać kosz piknikowy?

Świeże powietrze zaostrza apetyt, więc piknik to idealny sposób na urozmaicenie upalnego dnia. Do przechowania zastawy, smakołyków i akcesoriów niezbędny będzie...

Jak dobrać oponę do felgi? Poprzednie Następne

Jak dobrać oponę do felgi?

Prawidłowy dobór opon do felgi jest bardzo ważny. Sprawdź, jak dobrać oponę do felgi.

Opony wielosezonowe – czy warto? Poprzednie Następne

Opony wielosezonowe – czy warto?

Wielu kierowców decyduje się na opony wielosezonowe – czy warto zakładać opony wielosezonowe? Sprawdź, jakie mają wady i zalety.

Monitor do kamery cofania – jaki wybrać? Poprzednie Następne

Monitor do kamery cofania – jaki wybrać?

Kamery cofania spotkasz zazwyczaj w samochodach marek premium lub w topowych wersjach wyposażenia. Tymczasem niewiele osób wie, że w prosty sposób można ją zamontować nawet w starszym, ubogo wyposażonym samochodzie. Monitory do kamery cofania codzienne ułatwiają manewrowanie setkom kierowców.

Średnica felgi: 16" Usuń wybrane filtry
Leoplast Kołpak 16 SAIL (Srebrny) 5,0 / 5 1 opinia / 1 pytanie

Cena za 1 sztukę.Kołpak uniwersalny, wciskany z rozprężającym pierścieniem stalowym.Który umożliwia regulację kołpaka i jego dokładne dopasowanie.Wykonany z tworzywa: ABS, PA, PS.Odporny na temperatury i solankę.Lakierowany dwuwarstwowo z połyskiem.

;