ambulans - Kolekcjonerstwo

4,7 z 176666 opinii
Wraz z rozwojem cywilizacji i zmianą trybu życia na osiadły człowiek zaczął gromadzić wokół siebie coraz więcej rzeczy. Zaczęliśmy więcej konsumować i więcej przechowywać. Jeszcze dwa pokolenia wstecz tych rzeczy było znacznie mniej. W każdym domu był jeden album ze zdjęciami, kilka drobiazgów, trochę ubrań, książek i przedmiotów użytku codziennego. Bogatsi ludzie mieli pewne przedmioty zbytku, ale było ich zazwyczaj kilka lub kilkanaście. Dziś toniemy w ogromie dobra. Każdy z nas posiada co najmniej kilkadziesiąt rzeczy, które nie są związane z codziennym życiem. Służą do ozdoby bądź po prostu są, bo nie mamy ich kiedy wyrzucić lub wiążą się z jakimś wspomnieniem.
Poza zwykłym nagromadzeniem przedmiotów, coraz więcej ludzi zaczyna gromadzić kolekcje najróżniejszych, często zaskakujących gadżetów a zbiory te potrafią przybierać monstrualne wręcz rozmiary. Kolekcjonerstwo to hobby, pasja a czasami nawet sposób na życie. Kolekcjonerzy zbierają przeróżne drobiazgi a niektóre przedmioty mogą być niezwykle cenne jak choćby antyki czy obrazy.
Często producenci wypuszczają na rynek specjalne serie dla kolekcjonerów. W ten sposób można na przykład nabyć niezwykłe monety, znaczki, rzadkie modele samochodów, statków czy samolotów oraz wiele innych produktów. Kolekcjonerstwo rozwija się bardzo prężnie, a biorąc pod uwagę coraz większą chęć człowieka do posiadania dużej ilości przedmiotów, w najbliższym czasie będzie rozwijać równie dynamicznie.
Kolekcjonerstwo
16
Tylko oferty
Cena
Producent
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Jak zacząć przygodę z modelami do składania? Poprzednie Następne
Modelarstwo to niezwykle satysfakcjonujące hobby, uczące cierpliwości, kreatywności, a także wyobraźni przestrzennej. Mimo tego, że współczesny świat oferuje nam nieskończoną liczbę źródeł rozrywki, budowanie modeli do składania cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród pasjonatów na całym świecie. Radzimy, jak do nich dołączyć.
Rodzaje farb modelarskich. Jak i do czego używać? Poprzednie Następne
Modelarstwo to niezwykle satysfakcjonujące hobby, wymagające sporej dozy kreatywności oraz zdolności manualnych. Wszystkie one przydają się zwłaszcza podczas ostatecznego wykańczania modeli. Jednym z najważniejszych elementów tego procesu jest oczywiście malowanie. Podpowiadamy, jakich rodzajów farb modelarskich używać.
Pomysły na świąteczne dekoracje z foremek do wypieków Poprzednie Następne
Dziś przychodzimy do Was z garścią niecodziennych inspiracji na temat świątecznych dekoracji. Dlaczego niecodziennych? Ponieważ będą one dotyczyć niczego innego...
Naturalne dekoracje bożonarodzeniowe Poprzednie Następne
Nie lubisz kiczowatych ozdób świątecznych? Jeśli nie podobają ci się kolorowe błyskotki, mam dla ciebie świetną alternatywę. O co chodzi? O pomarańcze, piernicz...
Jak bezpiecznie kupować złoto? Gdzie kupować złoto i na co uważać? Poprzednie Następne
Złoto od tysięcy lat jest uniwersalną formą pieniądza; niezależnie od miejsca na świecie, zachowało stosunkowo stałą siłę nabywczą. Z tego powodu, wciąż wiele osób decyduje się na inwestowanie w złoto, uważając je za bezpieczną formę „przechowywania” majątku. Zastanawiasz się, jak kupować złoto, by bezpiecznie móc oszczędzać? Radzimy, na co w szczególności powinieneś zwrócić uwagę.