Kolekcjonerstwo

4,6 z 163380 opinii
Wraz z rozwojem cywilizacji i zmianą trybu życia na osiadły człowiek zaczął gromadzić wokół siebie coraz więcej rzeczy. Zaczęliśmy więcej konsumować i więcej przechowywać. Jeszcze dwa pokolenia wstecz tych rzeczy było znacznie mniej. W każdym domu był jeden album ze zdjęciami, kilka drobiazgów, trochę ubrań, książek i przedmiotów użytku codziennego. Bogatsi ludzie mieli pewne przedmioty zbytku, ale było ich zazwyczaj kilka lub kilkanaście. Dziś toniemy w ogromie dobra. Każdy z nas posiada co najmniej kilkadziesiąt rzeczy, które nie są związane z codziennym życiem. Służą do ozdoby bądź po prostu są, bo nie mamy ich kiedy wyrzucić lub wiążą się z jakimś wspomnieniem.
Poza zwykłym nagromadzeniem przedmiotów, coraz więcej ludzi zaczyna gromadzić kolekcje najróżniejszych, często zaskakujących gadżetów a zbiory te potrafią przybierać monstrualne wręcz rozmiary. Kolekcjonerstwo to hobby, pasja a czasami nawet sposób na życie. Kolekcjonerzy zbierają przeróżne drobiazgi a niektóre przedmioty mogą być niezwykle cenne jak choćby antyki czy obrazy.
Często producenci wypuszczają na rynek specjalne serie dla kolekcjonerów. W ten sposób można na przykład nabyć niezwykłe monety, znaczki, rzadkie modele samochodów, statków czy samolotów oraz wiele innych produktów. Kolekcjonerstwo rozwija się bardzo prężnie, a biorąc pod uwagę coraz większą chęć człowieka do posiadania dużej ilości przedmiotów, w najbliższym czasie będzie rozwijać równie dynamicznie.
Tylko oferty
Cena
Producent
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Jak bezpiecznie kupować złoto? Gdzie kupować złoto i na co uważać? Poprzednie Następne
Złoto od tysięcy lat jest uniwersalną formą pieniądza; niezależnie od miejsca na świecie, zachowało stosunkowo stałą siłę nabywczą. Z tego powodu, wciąż wiele osób decyduje się na inwestowanie w złoto, uważając je za bezpieczną formę „przechowywania” majątku. Zastanawiasz się, jak kupować złoto, by bezpiecznie móc oszczędzać? Radzimy, na co w szczególności powinieneś zwrócić uwagę.
Naturalne dekoracje bożonarodzeniowe Poprzednie Następne
Nie lubisz kiczowatych ozdób świątecznych? Jeśli nie podobają ci się kolorowe błyskotki, mam dla ciebie świetną alternatywę. O co chodzi? O pomarańcze, piernicz...
Pomysły na świąteczne dekoracje z foremek do wypieków Poprzednie Następne
Dziś przychodzimy do Was z garścią niecodziennych inspiracji na temat świątecznych dekoracji. Dlaczego niecodziennych? Ponieważ będą one dotyczyć niczego innego...

Kolekcjonerstwo - opinie